Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós babám miért nem alszik...

2 hós babám miért nem alszik napközben? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Éhes nem lehet, cumisüvegből kap tejet és tápit, így mindig látom mennyit evett.

Így néz ki egy napunk: kb. reggel 6-kor evés,fél7-ig alvás. Aztán 9-ig játék, mi is reggelizünk, 9-kor evés. Kicsit álmos, megy a kiságyba, negyed óra alvás, utána kicsit jó, de kb. délig nyűgös. Akkor ismét evés, általában semmi alvás egész este 7-ig, addig szórakoztatni kell, nem lehet letenni a kiságyba aludni. Kb. 5-től iszonyatosan nyűgös, már minden baja, de nem alszik. Este semmi baj, alszik, eszik szépen. Kivétel, ha autóval megyünk valahová, ott alszik. Babakocsiban ordít, nem alszik el, de ha bent véletlen kicsit elszundít, bele tudom tenni és utána 2 órát tuti alszik, de csak ha sétálunk. Ha megállunk felébred, sír. Én meg megfagyok :)

Szóval napközben 0 pihenés, semmi főzés, nekem meg csak fogy a tejem, pedig segítségem is van.

Mit tanácsoltok?


2009. nov. 2. 13:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszi a túlélési tippeket is!:)
2009. nov. 4. 14:51
 12/15 anonim ***** válasza:
Az én babám majdnem 3 hónapos koráig ugyanezt csinálta. De utána mintha minden megváltozott volna, sokkal többet aludt és napközben is elvolt. Igaz nálunk elfogadja a cumit amitől nagyon nyugodt baba lett, egyáltalán nem sir azóta. Hidd el még pár hét és nálatok is megváltozik a helyzet.
2009. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
8 hónapos a lányom.Mikor hazajöttünk a kórházból nagyon jól aludt,csak enni kelt fel.Ez ment kb 1 hétig.Azóta 1 óránál többet nem alszik:(Annyi idő alatt nem tudok mindent megcsinálni,mellesleg síri csendnek kell lennie mert mindenre felkel.
2009. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

nekem is hasonló problémám volt, 3 hónapos a kisfiam azt a tippet kaptam, hogy ne evés után fektessem le, mert akkor felébred a bélmozgásaira, sokkal jobb, ha evés után nem hagyod bealudni, hanem akkor játszol vele, és ha kellően elfáradt, ásítozik, akkor teszed le. Sokkal tovább alszik így, legalábbis nálam ez bevált. Kb 3-4 nap alatt megszokta a rendszert, tudja hogy kelés után evés van, aztán büfi, játék és utána alvás. 40 percet minimum alszik, de inkább többet.

Amúgy ha szórakoztatni kell, én mondókákat mondok, és az én babám is szereti autós ülésből nézni amit csinálok, csak közben beszélni kell hozzá, mondani hogy épp mit csinálok, de közben tudok mosogatni, felmosni ilyenek.

2009. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Na ezek a babák már csak ilyenek. Én már le sem írom, hogy a 11 hetes kislányom egy napja hogyan is telik. Nem szeretném ismételni az előttem szólókat, vagy a kérdés íróját. Mindenki a három hónapos kort emlegeti, én sajnos nagyon szkeptikus vagyok ezügyben. Bő két hét múlva 3 hónapos lesz a kicsim, és nem úgy fest a dolog, hogy ez a helyzet ilyen rövid idő alatt megváltozna.Bár örömöm határtalan lenne, ha mégis. A megoldást sajnos én is még csak kutatom, így nem vagyok segítség számodra, de gondoltam írok, hátha jó neked is tudni hogy egyáltalán nem egyedi az eseted, sőt....

Végezetül pedig kitartást, és minden jót kívánok!

2009. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!