Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós babám miért nem alszik...

2 hós babám miért nem alszik napközben? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Éhes nem lehet, cumisüvegből kap tejet és tápit, így mindig látom mennyit evett.

Így néz ki egy napunk: kb. reggel 6-kor evés,fél7-ig alvás. Aztán 9-ig játék, mi is reggelizünk, 9-kor evés. Kicsit álmos, megy a kiságyba, negyed óra alvás, utána kicsit jó, de kb. délig nyűgös. Akkor ismét evés, általában semmi alvás egész este 7-ig, addig szórakoztatni kell, nem lehet letenni a kiságyba aludni. Kb. 5-től iszonyatosan nyűgös, már minden baja, de nem alszik. Este semmi baj, alszik, eszik szépen. Kivétel, ha autóval megyünk valahová, ott alszik. Babakocsiban ordít, nem alszik el, de ha bent véletlen kicsit elszundít, bele tudom tenni és utána 2 órát tuti alszik, de csak ha sétálunk. Ha megállunk felébred, sír. Én meg megfagyok :)

Szóval napközben 0 pihenés, semmi főzés, nekem meg csak fogy a tejem, pedig segítségem is van.

Mit tanácsoltok?


2009. nov. 2. 13:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia! 8 hetes a kisfiam. Kb. 2 héttel ezelőttig nálunk is hasonló volt a helyzet. Ciciről levéve vagy elaludt és aludt, vagy felébredt és nem aludt el. A kiságyban is max 1 órát aludt ha sikerült, de lehet csak 15 percet. És ilyenkor mindig amikor felkelt kivettem. A lényeg, hogy az én kisfiam csak hason alszik és nem akartam, hogy cumizzon hason a kiságyban. De gondoltam kipróbálom, hamár ennyire nem pihen jól nappal. És ez működik. Ha látom, hogy álmos, félhomályt csinálok a szobájába, leteszem hasra, odaadom a cumit, betakarom, simogatom a hátát, és ha lecsukta a szemét, akkor még egy kicsit a kezem a hátán tartom. Így elalszik. Néha felsír, mert kiesik a cumi, de visszaadom és szunya tovább. Így átesett a ló másik oldalára, mert 4-5 órát is alszik... és úgy kell ébresztgetni, hogy egyen is.


Röviden és tömren: próbáld cumival (ha még nem tetted volna).


Egyébként nem lehet növekedési ugrása és többet szeretne enni? tudom, hogy elvileg 6 hetesen van, nem 2 hónaposan, de hátha.


Egyébként neki az a negyed óra alvás is sokat jelent. De nyilván ez a problémádon nem segít.


Még az jut eszembe, hogy korábban többet aludt? Mit csinálsz másképp? változott valami körülötte?

Remélem ez segít. Kitartás!

2009. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nekem is 2hónapos a kisfiam,ő sem alszik,inkább tvzik,meg gagyog.Próbálj játékot tenni nekizenét kapcsolni...
2009. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

sajnos a cumit próbáltuk, de csak forgatja a fejét -szintén hason-és sír

a hasa is fájhat

2009. nov. 2. 15:02
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén ezzel küszködünk. Két hónapos a lányom, nem alszik nappal, max. összesen két órát. Ő akkor sem alszik ha kocsival megyünk valahová, egyáltalán nem ringatja ez az autó. Babakocsiban csak akkor alszik ha egy órát tologatom, ha csak az erkélyre viszem ki és oda-vissza rángatom, attól nem alszik. Éjjel van hogy végig alszik 8 órát,van hogy óránként ébren van. Nappal viszont ha nem alszik, akkor csak sír, nyöszörög, kínlódik. Nem hasfájós, fogalmam sincs mi baja.

2009. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
lehet, hogy ennyi az igényük? az én fiam fél óra után tiszta kipihent, csak egyfolytában szórakoztatni kellene...
2009. nov. 4. 13:46
 6/15 anonim ***** válasza:

sziasztok, enyém már 11 hónapos, de 3 hónapos koráig ugyanez volt... semmi pihenés (nekem se) napközben, semmi főzés, és semmi más.. Nemsokára jobb lesz a helyzet. :)


nekem mostmár jó dolgom van, mert délelőtt is alszik egy órát, délután kettőt, és estig már jól elvan. tartsatok ki, nemsokára jobb lesz! :)

2009. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi! remélem tényleg javul a helyzet!
2009. nov. 4. 14:35
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Próbáld meg hordozókendővel magadra tenni, lehet, hogy a testközelség jót tesz majd neki. Így lehet közben főzni, mosogatni, takarítani is. Tarts ki, el fog ez múlni, a babák "szokásai" egyik napról a másikra meg tudnak változni. (Az enyém is 2,5 hónapos, ő az autós ülésben nagyon szeret nézelődni -a lakásba bent tartjuk az ülést -, néha másfél-2 órákat is, ő sem alszik sokat napközben, igaz, hogy olyankor meg elvan és nem sír. Szerencsére a két éves nagy remekül elszórakoztatja...)
2009. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szó szerint, mint a 14:01-es babája. 10 hónapos a fiam. Szerintem vannak ilyen babák.

Annyi, hogy nekem most is szórakoztatnom kell, igényli maximálisan a figyelmemet, de már mászik, lépeget-így legalább cipelni nem kell annyiszor.

2009. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

6 hónapos a lányom, nálunk a max még mindig csak 40 perc. Csak akkor több, ha mellette fekszem, akkor viszont éjjel kel gyakrabban. Ahogy írtad, nekik ennyi alvás is elég. Nekünk ehhez kell alkalmazkodnunk. Sajnos ők nem az egyszemélyes babák közé tartoznak.

Ha főzni akarsz, azt tedd vagy este, vagy vegyél félkészet, de mindenképp olyan dolgokat főzz, ami gyorsan kész, esetleg le is fagyaszthatsz belőle. Van aki rendel (az sem jön ki drágábbra- időt, pénzt, energiát spórolsz vele). Takarítás fokozatosan szoktam. Szerencsére lányom nem fél a porszívótól, úgyhogy az mehet nálunk. Mosás napközben, vasalás este. Felmosni néha sikerül napközben is, de ezt is este szoktam. Férjemet is bevonom amibe tudom, és amikor tudom (nem mindig sikerül). Sajna napközben én egyedül vagyok, és mi a babakocsit is utáljuk, de ha neked van segítséged, akkor az menjen sétálni babáddal, addig te rakodhatsz, vagy csinálhatjátok felválltva is.

2009. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!