Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek elkezdeni a hozzátáplálá...

Félek elkezdeni a hozzátáplálást? Félek, hogy valamit nagyon elrontok és akkor mi lesz vele?

Figyelt kérdés
Már elmúltunk 4 hónaposok és csak tápszeres a kisfiam. Tudtok tanácsot adni?
2009. nov. 1. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ne félj, nincs miért! Almával, vagy barackkal kezd. 1-2 kiskanállal, ne többel. Ha tetszik neki, egyre többel. A zöldségek közül burgonya, répa, meg majd a sütőtök. Mindenképpen délelőtt kóstoltasd, mert ha fáj a pocak ne éjjelre jöjjön ki. Nyugi, semmi gond nem lesz!
2009. nov. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia, szerintem se félj mert nincs miért! Az én fiam is tápszeres volt és marhára paráztam én is. Én először reszelt almát kóstoltattam vele az nem kellett. Uána kapott üveges banánt na azt imádta. Én nem csak egy két kanállal adtam neki, hanem amennyit ő megevett. Rábíztam a döntést, az ő ütemében haladtunk. Én is mindig délelőtt próbálkoztam az új ízekkel. 3-4 nap után jött a barack, és így tovább. 5hónaposan már ette a főzelkeket is, hat hónaposan az ebéd meg a vacsi már főzelék volt. Szóval ne izgulj csináld az ő ritmusában és akkor nem lesz baj. Ha úgy látod szívesen eszik akkor nyugodtan adj még neki többet, ha nem kéri akkor meg ne erőltesd ennyi. 3-4nap után jöhet a következő íz. (nálunk így volt) Elrontani nem tudod igazán. Nálunk egyedül annyi a bibi, hogy nem eszi meg csak az üveges főzeléket, viszont abból minden mennyiséget képes elpusztítani. Az az érdekes, hogy folyamatosan főzöcskézek, próbálkozom. 6hónaposan meg-megeszegette a házikosztot, azután nem, majd 8hónaposan ismét, most 11hónapos, megint nem kell. Szóval ilyenek előfordulhatnak, de nagyon elrontani nem lehet! Én próbáltam minél változatosabban etetni, egyre több ízzel kínálgatni! 4hónaposan már mehetnek a gyümilevek is! Ne félj, bízd magad a gyerkőcre!
2009. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugi, semmi gond nem lesz. De ha ennyire izgulsz az ráragad a babára is. Ha gondolod nyugodtan várhatsz még vele 1-2 hónapot, hátha akkor már magabiztosabb leszel.

Az én babám is tápszeres volt és én is 4 hósan akartam kezdeni a hozzátáplálást, de a babám nem fogadta el. Az első eredményes etetés kb 5 hónaposan történt és anyukám adta neki. Utána már tőlem is elfogadta.

Szóval ha esetleg ilyen problémád lesz, lehet egy tapasztaltabb segítségét kérni, de nem kell sietni vele.

2009. nov. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!