Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan, és mivel érdemes...

Hogyan, és mivel érdemes elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Melyik napszakban, mivel kezdjem, és hogyan emeljem az adagot?
2011. febr. 23. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert én is ezelőtt állok és teljesen tanácstalan vagyok. Első babás vagyok.
2011. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már legalább 10 ugyanilyen kérdés volt, de ide is leírom.


Először is bébi almalevet vegyél neki. Első nap egy kiskanál és mindennap egyre többet. Utána egy kis reszelt almát adhatsz neki, abból is egyszerre 1 kiskanállal. Ezek után majd jöhet a sütőtök, répa, őszibarack, krumpli. Mindenből legelőször 1 kanálnyit adj és naponta többet. Egy kaját 3-4 napig adj, utána 4-5 nap szünet és utána a köv. kaja. Szép fokozatosan. Főzeléket ebédre, gyümölcsöt uzsonnára. Ha főzeléket csinálsz, csak pici vízben főzd meg, ha híg reszelt krumplival sűrítsd (minden ételnél). A gyümölcsöt csak sima üvegreszelőn reszeld. Ha már ismeri az ízeket akkor reszelhetsz hozzá babapiskótát is, illetve keverheted az ízeket akár főzelékeknél is.

2011. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1.nap alma levét préseld ki (pl.üvegreszelőn lereszeled, levét kinyomkodod.) csak 1-2 kanállal

2.nap u.a. több kanállal

3.nap almalé+püré 1-2 kanállal

4.nap nagyobb mennyiség (amennyit szívesen fogad)

utána lehet növelni az adagot, hozzákeverni mást


kezdésnek ezek jók: alma, őszibarack, sütőtök, répa, meggy


én délben adtam (lehet délelőtt is, a lényeg, hogy még nap során lásd, ha gondot okoz valamelyik új összetevő), nekem a szopi utáni etetés vált be.


egyszerre mindig 1 új összetevőt próbálj ki, az újat 1.nap csak 1 kanállal keverd bele, 2.nap 2-3kanállal, utána lehet többet.

2011. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!