Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen érzés aki nem tudta a...

Milyen érzés aki nem tudta a babáját szoptatni vagy csak kis ideig?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem konkértan rossz érzés. nagyon rossz. el kellett választanom mert nagyon beteg lettem, és erős gyógyszereket kellett szednem, ami mellett nem lehet szoptatni. egyik pillanatról a másikra...tejem pedig rengeteg volt! szerintem nagyon rossz érzés...
2009. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!Pocsék volt.Kisfiam 4 hónapos koráig sikerült szoptatnom,tápszeres pótlás mellett.Fúúú,kínszenvedés volt,mert nem termelődött elég tejem,a babus pedig csak sírt és sírt...:(

Az az érzés.....Nekem is van két cicim,elvileg minden adott volt,mint bármelyik más anyukának.Akkor nekem miért ment olyan nehezen?No,ilyesmik kavarogtak a fejemben és most is gyakran eszembe jut,mi lenne,ha még mindig cicizne a kisfiam...

Talán a kistesónál okosabb leszek és másképp lesz ez az egész.

2009. okt. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én csak 1 hétig tudtam szoptatni, de azt is tápszerpótlással. Vérszegény maradtam szülés után, ezért nincs tejem, hiába ittam Laktoherb teát, szedtem a homeos bogyót. Rossz érzés, mert a babának jobb lenne az anyatej, de hát más is felnőtt tápszeren. Túltettem magam rajta, mert azzal hogy csak emésztem magam, nem megyek semmire. Egyébként a legrosszabb az volt, hogy mindenkitől azt hallgattam: de kár hogy nem szopik, pedig milyen jó lenne, mert a tápszer nem az igazi, hogyhogy nincs tejed, "miért nem szopik, nem adsz neki"? ( ez utóbbi volt a csúcs ) stb. Szóval sikerült pár embernek úgy beállítani a dolgot, mintha én tehetnék róla, hogy nincs tejem...
2009. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

3 gyerekem van a legnagyobb már 15 éves a legkisebb 1 éves.Mindhármójukat kb. 1-2 hétig tudtam szoptatni, már a kórházból tápszerrecepttel jöttünk haza annyira nem indult meg a tejem. Az első kettőnél beletörödtem, de most a kicsinál már terhesség alatt programoztam az agyam, hogy SIKERÜLNI FOG!!! Sajnos most sem sikerült. Kinszenvedés volt az egész, a baba orditott mert szopta volna, de nem jött semmi...könyörtelenül fejtem 10 g-nak már sirva örültem, teáskanállal itattam meg a fiammal...

Kértem tanácsot, ittam, ettem, szedtem mindent ami segithet. Sajnos nem segitett semmi. Mindhárman felnőttek anyatej nélkül, tápszeren. És elszörnyülködve hallgatom amikor egy anya direkt módon elszakitja a mellétől a babáját vagy abbahagyja a szoptatást fél év után..szomorú.

2009. okt. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Pocsék. Bűntudat, elkeseredés, megalázottság. :(


Azt hiszem még mindig nem hevertem ki. Ráadásul nekem anyósom naponta kétszer megkérdezte na van már tej? A többi ismerősről nem beszélve. Kiszekáltak a világból.


A kórházban kezdődött. Volt egy kevés előtejem, a baba nem tudott szopni. A nővér rámnézett, leordította a fejem három óránként, hogy mi van megint nem megy :( Azokkal a csöcsökkel ugyan az életben nem fogok szoptatni. Hát én akartam...nagyon.


A baba 3 hetes korában költözködtünk, a sógor meg az anyós szó szerint kirakott minket az utcára. Akkor volt folyamatban egy lakáscserénk de későbbre terveztük a tulajokkal meg volt beszélve. Na az végképp betett a tejnek.


+ nem volt meg a megfelelő hormonom a tejtermeléshez amihez jött a stressz és a bűntudat. Sokáig elsírtam magam amikor rákérdeztek.


A védőnőt ki is hagytam. Gúnyosan beszélt velem, lekezelően, hiába mondtam, hogy segítsen úgy kezelt, mintha nem akarnám szoptatni a babát, tápot persze nem támogatta, a dokinő sem. :( Még jó, hogy elköltöztünk.


Most 4,5 hós, már hozzátáplálok, s mikor látom, ahogy a maszatos képpel vigyorog kicsit enyhül a fájdalom.

2009. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz érzés, kiváltképp akkor, ha ezt mindig az orrod alá dörgölik. (Védőnő, gyermekorvos.)

Szívesen leírnám a két gyermekem szoptatásának történetét, mely minden nap fogalmazódik az agyamban, de majd egyszer...

A lényeg, hogy az 1. gyermekemet kb. 2 hétig ha szoptattam, 4 hónapos koráig fejtem neki az anyatejet, tápszerrel pótolva, üvegből itta. 2. gyermekemnél 2 hónapba telt, míg belejöttünk a szopiba. Nem volt könnyű, sokat küzdöttünk. 3hónaposak leszünk a jövő héten, már csak 1X van tápszer pótlás, kb. 100ml/nap. Én ennek nagyon örülök, de soha nem fogom elfelejteni a nehézségeket.:(

2009. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18.05-nek: és még össze sem beszéltünk!:)
2009. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!4 hónapos a kisfiam pár napja hagyta abba a szopit de 2 hónapos korába már pótlás kellett neki.

Engem is mindig cseszegettek érte de már túl tettem magam rajta,örülök h eddig sikerült.

Utáltam h mindenkinek ez volt az első kérdése:szopik még?

Anyukám 5 gyereket szült a legidősebb testvérünket tudta 7 honapig szoptatni minket csak 1-2 hónapig de mégis ez a testvérünk betegeskedett a legtöbbet.

Fel a fejjel!Ettöl még nem vagy rosszabb Anya.

Már mi is hozzátáplálunk...izlenek neki az új ízek.

Üdv: 4 hónapos kispasi anyukája

2009. okt. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Semmi tejem nem volt, a szívem szakadt-szakad meg!
2009. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer a fejemhez vágták,h. miért éheztetem a fiamat?! És mindezt azért, mert 2 hónapig tudtam szoptatni...

Rettenetesen rossz érzés, csalódottság és kudarc és ezt szerintem minden hasonló cipőben járó anyuka így gondolja. Nem elég a bűntudat, amit érzünk, még ismerős-ismeretlen is osztja az észt.

Régebben nagyon rosszul estek a megjegyzések,h. bezzeg az én gyerekem még 1,5 évesen és szopott...Anno még bőgni tudtam volna az ilyenen, ma meg már lesz...om, már bocsánat és csak annyit mondok: örülj neki!

Fel fog nőni a kisfiam tápszeren is és ettől még nem érzem magam rosszabb anyának.

2009. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!