Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha 5 hónapos...

Mit csináljak, ha 5 hónapos babám nem eszi a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Kevés a tejem, egyre több tápszert kap, ezért elkezdtem kóstoltatni vele a gyümiket. De egyáltalán nem szereti őket, még a levüket sem hajlandó elfogadni. De így hogy fogunk átállni a rendes ételekre? Mit adjak neki? Sem alma, sem barack sem a többi nem ízlik neki.
2009. okt. 31. 07:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az én 8 hónaposom sem eszi a gyümiket, még eddig a levüket csak csak, de már olyan rafinált, hogy egy hete már azt sem.
2009. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem szoktatnám rá a cumisüvegből evésre, később csak túlzottan higítva tudod majd adni, annak metg kevés a tápértéke. Ha kilöki, még nem kész rá. Adj szopit és tápszert is ha kell, a kajával meg várj 1 hetet és aztán újra próbáld, ahogy a föntiek is javasolták.
2009. nov. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
rendben :) csak gondoltam így megszokja az ízét és így később kanállal is jobban elfogadja
2009. nov. 4. 11:30
 14/18 anonim ***** válasza:

Nalunk is ugyanez volt, nem szereti a gyumolcsot.

1 honapon keresztul ezert kesz gyumolcskremet vettem neki (ilyen port, amit forro vizzel kikeversz), azt szereti.

Azota a babam 7 honapos, de friss gyumolcsot meg nem eszik. Ezert fele-fele aranyban keverem neki. Egy kis kesz gyumolcskrem, amibe rakok egy osszeturmixolt babant, mandarint, almat, kortet.

Nagyon szereti. LAssan-lassan atszoktatom a csak friss gyumolcsre.

Turelem.

2009. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nem ette meg a gyümölcsöt.Azt mondta a gyerek orvos lehet gyümölcscukor(fruktóz) érzékenysége van.Ne eröltessem elnövi nincs belöle semmi gond.Én is sütőtökkel keztem meg 4 hótól adható tejpéppel..Most már egy két gyümit megeszik pedig 2 éves.
2009. nov. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szia nálunk az volt a gond, hogy hideg volt (szobahőmérsékletű) azóta mindent melegítek, gyümölcsöt csak annyira minha a napsütötte fáról vettem volna le. Kb. másfél hónapig kínlódtunk mire rájöttem
2009. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet. Mindent kiköpött, és 1 hét után rájöttem, hogy csak a gyümölcs levét adtam cumisüvegből, és azt az enyém is megitta simán, ma benyelt 50 ml-t egy húzásra. Viszont a pépet nem hajlandó megenni. Én szerintem lehet hogy még nem érettek meg rá, próbálkozni kell kicsit később.
2009. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia! Az én gyermekem 1 éves lesz és a mai napig nem eszi a gyümölcsöket, csak az üveges kecskemétit, mert ugye az hőkezelt és nem nyers. Párolva megeszi, ha megcsinálom. 2 hónapos kora óta tápszeres, persze már szinte mindent megeszik a gyümiken kívül.
2009. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!