Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha 5 hónapos...

Mit csináljak, ha 5 hónapos babám nem eszi a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Kevés a tejem, egyre több tápszert kap, ezért elkezdtem kóstoltatni vele a gyümiket. De egyáltalán nem szereti őket, még a levüket sem hajlandó elfogadni. De így hogy fogunk átállni a rendes ételekre? Mit adjak neki? Sem alma, sem barack sem a többi nem ízlik neki.
2009. okt. 31. 07:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
kóstolgassa csak nyugodtan, lehet, hogy tízszer kilökdösi a szájából az almát vagy a barackot, de egyszer csak hajlandó lesz lenyelni. amúgy nekünk az első ételek nem a gyümölcsök voltak, hanem a zöldek, az első étel, amit hajlandó volt enni a fokhagymás spenót...
2009. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
FOKHAGYMÁS SPENÓT...JÉZUSOM :D Nem semmi....akkor próbálkozom tovább, köszi :)
2009. okt. 31. 08:48
 3/18 anonim ***** válasza:
Esetleg répa vagy sütőtök? Talán ezek édeskésebbek. Egy próbát megér, aztán később visszatérsz a gyümire, vagy belekevered a zöldségbe.
2009. okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nincs elkésve a babád semmiről.

Nyugodtan hagyj ki két napot és próbáld újra.

A lényeg, hogy ne erőltesd!

2009. okt. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hogyan készíted el? Lehet, hogy túl darabos. A szűrőn paszírozzd át neki a turmixolás után.
2009. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Várj még, lehet még nem kész rá a babád. A hozzátáplálást nem akkor kell elkezdeni, amikor te gondolod, hanem mikor babád érett rá.

Ha nem megy, várj egy hetet, és próbáld megint 2 napig, ha nem megy, várj megint egy hetet.

A sütőtököt általában szeretik.

2009. okt. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ne eröltesd!Az én babám 7 hós és még csak most kezd elfogadni egy pár kanál sütőtökpürét.Az ízlik neki de nem viszi túlzásba, max 10 kiskanál s utána már fintorog!A többi nem a kedvence.Szóval ráérsz szerintem, csak kóstoltasd vele de ne eröltess semmit!
2009. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi lányok. :) Lehet várok néhány napot. Sütőtököt még nem próbáltam. Azt hogy készítitek el? Miből, üvegesen vagy frisset lehet már kapni? Pépeset még nem mertem mert a leveket sem nagyon eszi....
2009. okt. 31. 10:18
 9/18 anonim ***** válasza:
a 10:14 es vagyok.Nálunk lehet kapni a boltba sütőtök bébiételt, szerintem a kecskeméti elég finom. Tegnap és tegnapelőtt evett belőle a Drágám, örültem is mint majom a farkának, na mondom ma akkor újítok. Vettem sütőtököt almával neki hát az meg nem kellett neki. Úgyh du újra próbálkozok. Ez van, te se add fel!! :):)
2009. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ma kipróbáltam, hoyg a baracklevet nem kiskanállal adtam, hanem cumisüvegből...és láss csodát, 40 ml-t simán benyomott és még kért is volna! :) De nem merek adni, mert félek, hirtelen megterheli. ezek szerint szereti ő csak a kanál volt idegen neki...?
2009. nov. 4. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!