Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran lehet üveges...

Milyen gyakran lehet üveges bébiételt adni neki?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 20:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
"...mit ad..."
2009. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az üveges bébikaja ugyanúgy nem mércéje a szuperanyaságnak, mint a szoptatás/tápszer, a bébikomp, a naponta fürdetés stb.
2009. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
:) Nekem teljesen mindegy elhiheted! Jó babázást mindenkinek! Sziasztok!
2009. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Hoppááá...nem akartam vitát szítani, elnézést kérek. :S

Tapasztalatlan vagyok, csak kíváncsi voltam, hogy nagyjából milyen gyakran adható a babának az üveges. Én nem vagyok sem az üveges ellenére, sem pedig kizárólag mellette.

Ez kb. olyan vitakérdés, mint az anyatej-tápszer történet.

Abban nekem nem volt nagy szerencsém, csak 3 hónapig tudtam szoptatni, így igyekszem a kis ételét saját magam készíteni, lehetőleg frissen. De ha nincs éppen idő vagy lehetőség... ezért tettem fel a kérdést.

2009. okt. 30. 21:06
 15/20 anonim ***** válasza:

16 hónapos a fiam, még egyszer kap kap üveges gyümit, meg vacsira üveges főzeléket.

Azért, mert ebédre azt eszi amit mi, de nem akarok egy nap kétszer adni neki pl. szalonnás túróstésztát, így vacsira kap üveges főzit. Biztos jobb neki mint az üres vajas kenyér meg párizsi. Jól lakik vele, tápszert sose kapott.

Addig és annyiszor adj neki üvegeset amíg szeretnél.

Én biztonságosabbnak! érzem az üveges gyümiket, mint amit Tesco-Auchan árul. És a parasztbácsikban sem bízok a piacon. Anyósoméknál terem alma, őszibarack, ezeket kapunk (szezonban) és tudom, hogy nincs agyon vegyszerezve.

2009. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

20:54-kor válaszoló anyukának:

Én is ezt tapasztaltam. A saját készítésű sárgarépát és sütőtököt nem nagyon szerette. Üveges sárgarépa nagyon bejött neki, mindet megette volna. Sütőtököt még nem próbáltam üvegesből, még erőlködök holnap is kicsit az enyémmel. :)

2009. okt. 30. 21:10
 17/20 anonim ***** válasza:
Ahányszor enni akarsz adni neki-ha nem főzöl
2009. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ilyen kötözködők mindig vannak. Én csak egyszerűen írtam egy választ a kérdésedre erre jön valaki és engem kezd el szapulni meg lesajnálja az én gyerekemet. Teljesen fel vagyok háborodva! Nem is értem, hogy képzeli ezt?! Na mindegy, én is befejeztem, ne haragudjatok de szerintem érthető volt a kirobbanásom.

Még egyszer bocs de tényleg nem bírtam szó nélkül hagyni.

2009. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a kötöszködőkre nem is reagálok, idióták. Inkább igyekszem válaszolni. Az én fiam most 11 hónapos, én is kb 3hónapig tudtam szoptatni. Az elején a reszelt, pépesített almát nem volt hajlandó megenni, az üveges banánt, almát barackot ette mint a gép. Amúgy 4hónaposan én sem próbáltam más gyümit csakis kerti biot! A piaci meg az auchanosban én se bíztam. 5hónapos korától próbálkozom a házikoszttal, de a fiamnak marhára nem kell. Már mindkét nagymami próbálkozott, számtalan recepten túl vagyok, egyszerűen nagyon ritkán eszi meg a házikaját! (pedig szerintem finomak lettek) Azt már élvezi, ha a mi kajánkból falatozhat, de ez ugye még nem egy komoly mennyiség. 6hónapos korától kapott 2szer üveges húsos főzeléket naponta (ebéd+vacsi) a gyümölcs ekkor már változó volt üveges meg riss. (pont nyáron volt 6hónapos)

Szóval szerintem abszolút babafüggő! Vagy az üvegest fogja jobban szeretni vagy a te főztöd! Bátran próbálkozz, tapasztald ki mit szeret, ha végképp nem megy marad az üveges. A fiamon semmi hátrányát nem látom, gyönyörűen fejlődik, erős izmos kislegény, napi kb 1200-1300grammot fal be. Most már van olyan, hogy egy kajára 2üveg főzeléket.... Nem mondom, hogy anyagilag nem nehéz, mert a gatyánk rámegy, (kb. heti 20 üveg) de én nem fogok egy jó evő gyerekől erőszakkal egy rossz evőt nevelni! Majd szépen lassan előbb utóbb megeszik annyit a mi kajánkból amivel ki tudok váltani egy üvegest. A hozzátáplálás elején én mindenképpen az üvegest ajánlanám mert szerintem azok sokkal jobban ellenőrzött alapanyagokból vannak, mint esetleg az import hormonkezelt tesco-s és egyéb zöldségek.

Ez persze csak az én véleményem, tapasztalatom, remélem tudtam segíteni.

2009. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én elég sokszor adok a babámnak üveges bébikaját, sokkal könnyebben lehet variálni, és nagyon szereti, de emellett főzök is neki, azt is ugyanúgy elfogadja mint az üvegeset. Én is csak üveges gyümit adok neki, nem eszi meg azt amit én készítek (csak a banánt). Úgyhogy lehet sajnálni az én kisfiamat is:)
2009. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!