Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami hátránya annak, ha...

Van valami hátránya annak, ha a babám gyakran eszik üveges bébiételt (jó minőségűt)?

Figyelt kérdés

Hét és fél hónapos a babám, makk egészséges és jó étvágyú. Öt hónapos kora után kezdtem el a hozzátáplálást, eleinte kizárólag én készítettem a ételt neki, azután néha adtam neki üvegeset is, mert mi elég sokat vagyunk úton és szerettem volna, ha ezt is, azt is megszokja, mert menetközben a bolti biztonságos tárolása mégiscsak jóval egyszerűbb.

Kb két hete viszont ebédre szinte kivétel nélkül boltit adok, ugyanis rájöttem, hogy sokkal több minden benne van, mint amit én meg tudok neki főzni, így simán kap 4-5 féle húst és halat, rengeteg zöldséget, nagyon sok kombinációban. A fiam is szereti.

Az is szempont nálunk (sajnos), hogy így az ebédje kb fele annyiba jön ki, mint amikor én vásároltam külön-külön az alapanyagokat. Ugyanis mi külföldön élünk és itt a jó minőségű (cukor mentes) üveges babaétel átszámítva kb. 150 ft, a zöldségek és a gyümölcsök viszont drágák, a húsok nem, de azokat csak hipermarket-es csomagolt húsok, friss, henteses húst itt nem igazán tudok venni. (Pontosabban vannak pl arab hentesek, de ott még magunknak sem merek vásárolni, nem hogy a babámnak, mert egészen más higiéniás elveket követnek, mint a magyar hentesüzletek.)


Baj, ha ezek miatt üveges ételt ebédel rendszeresen a fiam addig, amíg nem eheti a mi kosztunkat?


2009. júl. 7. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
eleinte én is főzöcskéztem neki, de már egy ideje csak üveges főzit kap. szereti, sok mindne van benne, sokkal változatosabb és nem megy el az időm az előkészítéssel, főzéssel, mosogatással.
2009. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!