Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket mennyire idegesítene?...

Titeket mennyire idegesítene? /Egy kicsit hosszúra sikeredett. /

Figyelt kérdés

Tegnap voltam előszőr apukáméknál látogatóba,mióta megszületett a kicsi../Ma 3 hónapos a "nagy"lányom.:)/

Idáig csak a kórházban látták..Ők nem hajlandóak jönni..,legalábbis apukám azt mondta,hogy a felesége tart a kígyónktól valami babona miatt...De egy nagy akváriumban van,amiből nem is tud kijönni,és nem is abban a szobában van,ahol tartózkodni szoktunk,hanem egy hátsó kisszobában,amit egyébként becsukva szoktunk tartani...

Szerintem ez csak kifogás,hogy ezért nem jönnek...legalábbis a felesége részéről,mert így sokkal könnyebb azt mondani,hogy jaaajj...olyan rég nem láttunk...,meg ilyenek...A t.ö.k.ö.m kivan ettől,hogyha ők akarják látni a kicsit,akkor nekünk kell összeszedelőzködnünk a kicsivel.Nekik sokkal könnyebb lenne,mert náluk a legkisebb gyerek 4 éves. Na ez meg a másik...De ezt majd mindjárt ki is fejtem,hogy miért..


Na a lényeg az,hogy képzeljétek,mikor tegnap megérkeztem,apukám kezébe adtam a kicsit a hordozójában,hogy fogja meg,míg leveszem a cipőm,meg kezet mosok. Erre mire bementem a szobába,már a felesége kezében volt a kicsi,és már kezdte vetkőztetni.Hát magamban elküldtem a p.i.c.s.á.b.a,hogy mi a szart veszi ő ki az én gyerekemet a hordozójából,mikor nem is ismeri a kicsi,meg ilyenek. Na mindegy.. Odamentem hozzá,és mondtam,hogy hagy vetkőztessem le én a kicsit,és majd utána odaadom. Persze odaadta,csak azt nem értem,hogy miért nem természetes ez neki,hogy én veszem ki,hisz én vagyok az anyja...Nekem eszembe sem jutott volna,hogy kérdezés nélkül elkezdjem vetkőztetni az ő gyerekét.. Engem rohadtul idegesített ez az biztos,de nem mutattam...


A másik...

A gyerekük egy hülye...Amiről persze nem ő tehet,meg nem is szó szerint,mert ügye aranyos,csak nincs megnevelve,és ezért illettem ezzel a jelzővel...

Csak egy pár példa...simán nekivágja az üveg poharat a falhoz,meg megfogja a kutyának a farkát,és úgy kezd el vele pörögni,hogy szerencsétlen kutya úgy nyüszít,hogy csak na...persze a kutya a levegőben...Elkezdi ütni a könyökével a szekrényt,amiért csak azt kapja,hogy ügyes vagy kisfiam...Semmiért nincs leszidva,hogy ezt és ezt nem szabad..Nem értem miért jó ez így... Oviba meg persze nem jár...

Na szóval...míg ott voltam a kicsivel,addíg folyamatosan azt kellett nézni,hogy mit is csinál a babámmal...hogy nyúl hozzá,meg ilyenek,mikor az anyja kezében volt a kicsi.. Hiába van neki elmondva,hogy ő még kicsi,nem szabad megszorítani semmijét,ne adjon az arcára puszit...mit sem ért belőle...Mikor mondtuk,hogy a buksijára adhat neki puszit,azt is úgy tette,hogy a gyerek feküdt az ágyon és kb.2-3 cm-et eltolta a puszijával...Persze a babám fel is sírt...ezt sem tettem szóvá...Mikor az anyja mondta neki,hogy ott maradjon az ágyon,mert ő elment csak a szekrényig,én addíg meg öltöztettem a kicsimet,már mikor megtett pár lépést,már egyből odafordult a kincsemhez,és elkezdte szorítgatni a kezét...na akkor már rákiabáltam,hogy mit csinál...Majd mikor felvettem,mert kezdett nyűgős lenni,na az volt az utolsó csepp a pohárban....na mit csinált a gyerek?? Egyből lerúgta az ágyról a hordozót....Na akkor már megkérdeztem,hogy miért is csinál ilyeneket,meg hogy normális-e,de persze oda sem figyelt...Mondtam neki,hogy ha eltört volna,akkor hogy viszem haza a kicsit? Persze a tv érdekesebb volt neki,mint hogy válaszolt volna... Na a végén már olyan ideges voltam,hogy alíg vártam,hogy szabaduljak már onnan....


Ti mit szólnátok a ilyenhez?

Mikor mennétek legközelebb?- én biztos nem fogok egy ideig,az tuti...hogy agyon szorítgassa szegény gyerekemet??? ÁÁÁhhhh...tuti nem megyek....Még most is felidegesít ez a tegnapi nap....


2009. okt. 30. 12:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszát.


Igen.Jó volt kiírni magamból,mert sajnos az nem volt elég,hogy a páromnak elmondtam...


Amúgy lehet,hogy úgy tűnik,hogy túlreagálom a hordozóból kivevést. Viszont kb. 1/2 perc volt,hogy levettem a cipőm,és kezet mostam,tehát nem melegedett volna be addíg a gyerek.

Én még nagyon úgy vagyok a gyerkőcömmel,hogy mindent én akarok vele csinálni..

Az meg,hogy más nem nyúlhat hozzá a babámhoz ,ez hülyeség,mert szokott mással is lenni,mikor vannak nálunk,vagy mi megyünk el látogatóba valahova. Még csodálkoznak is rajta,hogy milyen nyugodt egy baba,és még furcsálták is,hogy hogy elalszik másnál is,mint az anyjánál... Hozzáteszem,hogy idáig 5-6 embernél aludt el rajtam,és az apukáján kívül.


Amúgy igen,lehet,hogy jobb is,hogy nem jönnek át hozzánk,mert lenne mit összetörnie a gyereknek...Nálunk nincs minden kézmagasságba eltéve,hogy nehogy levegye,és eltörje...


A másik meg, igen is tud kárt tenni egy 4 éves gyerek egy csecsemőben.Már most akkora,mint egy iskolás.Nagyon erős.. Amúgy meg hiába volt az anyja kezében a babám..,már ment is oda a gyerek,hogy hagy fogja meg ő,és már szorította is a hasát a kicsinek,hogy elveszi.,és az anyja szólt rá,hogy ne szorongassa a picit...

2009. okt. 30. 13:08
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy 4 évest akàrmilyen is,nem hüllyézünk le!Ez ugyanolyan gyerekes dolog,mint ahogy az a kisfiu az àllatot kinozta.

2.Egyszer mondhatnàtok hogy nincs kigyotok màr,kivàncsi lennék-jönnének-e.

Persze ha jönnének a kigyot a terràriummal együtt dugjàtok el arra a kis idöra.

3.Nyugodtan hagyd a babàt levetköztetni,legközelebb ajànld is fel.Nincs ebben rossz,a gyerek nem szenved kàrosodàst.Amivel vigyàzz az az etetés.Azt én se hagyom soha senkinek,szovà teszem.Föleg mikor jön a szöveg:BIZTOS ÉHES...pedig elötte etettem.

4. Ha a kisfiu lerugta a babahordozot az a szülök hibàja,nem nevelték meg rendesen....Ha nem kapott fegyelmezést,miutàn babàdat szorongatta,szerintem a megoldàs hogy akkor mész làtogatni ha a kisfiu oviban van.

Én jobb szeretek vendégségbe menni,mint fogadni.Hisz vàrnak kàvéval,sütival.Semmi dolgom csak ülni,beszélgetni.Neked baba mellett amugy is nehezebb lenne vendégséget vàrni.Szerintem higgadj le,és fel a fejjel.Hamarosan a te kicsid is nagy gyerek lesz,aki hidd el nem mindig fogja tudni hol a hatàr.Persze a te dolgod lesz megnevelni!

Kellemes babàzàst!

8 honapos baba anyukàja

2009. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
szia.hát elolvastam amit írtál,nem biztos,hogy a kígyó csak ürügy,vannak egy páran akik irtóznak tőle,hogy valójában miért nem mennek azt csak ti tudjátok,esetleg kérdezz rá,hogy holnap eladjuk a kígyót mikor jöttök.?ha mond esetleg egy időpontot,hogy jó akkor ekkor megyünk,akkor tényleg nem ürügy volt.a vetkőztetést túl reagálod.miért ne vetkőztetheti le más?nem akarta bántani,csak segíteni akart,én legalábbis ilyenért nem szólnék senkinek.a kisfiú az igazi probléma,vagyis inkább a viselkedése.nevelési problémák vannak az biztos.de alapjában ilyen kis rosszcsontok ám ezek a gyerekek,nekem is van egy nagyobb,ő mondjuk nem ilyen de voltam már olyan társaságba ahol ilyen gyerek volt.mivel az én gyerekemet nem idegesítette,igy engem se.elég nagy probléma ez a szülőnek.szerintem csak dolgoznak még benned,az óvó,védő hormonok,és mint egy anyatigris véded a babád mindentől amiről te azt gondolod hogy rossz.de fog ez majd változni ha nagyobb lesz.most pihend ki.majd az ünnepekig csak kiderülnek a dolgok,és helyre áll minden.
2009. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia! Végig olvastam amit írtál, de az előttem szóló válaszokat nem olvastam el!

Szerintem a hordozóból kivevős dolgot teljesen túlreagálod, nem szabad mindig így látni a dolgokat.

Másrészt úgy gondolom hogy örülj neki hogy nem mennek, legalábbis ilyen vadorzó kiskölyökkel...

Én tuti ritkán mennék, lehet ők is azért nem mennek, mert tudják mennyire állatforma gyerekük van... erre gondoltál már? :)))

2009. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy túlreagálom a kivevést,és a vetkőztetést,de szerintem azért az alap lenne,hogy megkérdezze,hogy kiveheti-e,és hogy levetkőztetheti-e... Az én gyerekem úgymond testi egészsége az érdelki /bemelegszik-megfázik../,de az nem,hogy az ő gyermeke mennyire lesz majd kiközösítve,ha majd egyszer nagy lelkesen beíratják az oviba,mert ők így meg úgy "nevelik",és azért nem tudják levinni még a játszóra sem,mert mindenkit megakar verni?
2009. okt. 30. 14:08
 16/17 A kérdező kommentje:
Múltkor olyat bevert a páromnak ököllel a szájába,hogy csillagokat látott,és a szülők akkor is csak nevettek,hogy na igen....a testvére erre tanítja.... és semmit nem mondtak a gyereknek... Én meg megfogtam,és rávertem a kezére egy kicsit,hogy ilyet nem szabad csinálni,és legközelebb nem fog vele a párom sem játszani,ha így fog viselkedni...Kérdezem én...egy 4 éves gyerekkel miért kell így játszani,és miért nem lehet annak a nagyobb testvérnek elmondani,hogy ez nem jó vicc? A nagytesó amúgy 19 éves...
2009. okt. 30. 14:12
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem az az alapbaj sajnos, amit leírtál. Mert az lehetne orvosolni, könnyen.
2009. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!