Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket mennyire idegesítene?...

Titeket mennyire idegesítene? /Egy kicsit hosszúra sikeredett. /

Figyelt kérdés

Tegnap voltam előszőr apukáméknál látogatóba,mióta megszületett a kicsi../Ma 3 hónapos a "nagy"lányom.:)/

Idáig csak a kórházban látták..Ők nem hajlandóak jönni..,legalábbis apukám azt mondta,hogy a felesége tart a kígyónktól valami babona miatt...De egy nagy akváriumban van,amiből nem is tud kijönni,és nem is abban a szobában van,ahol tartózkodni szoktunk,hanem egy hátsó kisszobában,amit egyébként becsukva szoktunk tartani...

Szerintem ez csak kifogás,hogy ezért nem jönnek...legalábbis a felesége részéről,mert így sokkal könnyebb azt mondani,hogy jaaajj...olyan rég nem láttunk...,meg ilyenek...A t.ö.k.ö.m kivan ettől,hogyha ők akarják látni a kicsit,akkor nekünk kell összeszedelőzködnünk a kicsivel.Nekik sokkal könnyebb lenne,mert náluk a legkisebb gyerek 4 éves. Na ez meg a másik...De ezt majd mindjárt ki is fejtem,hogy miért..


Na a lényeg az,hogy képzeljétek,mikor tegnap megérkeztem,apukám kezébe adtam a kicsit a hordozójában,hogy fogja meg,míg leveszem a cipőm,meg kezet mosok. Erre mire bementem a szobába,már a felesége kezében volt a kicsi,és már kezdte vetkőztetni.Hát magamban elküldtem a p.i.c.s.á.b.a,hogy mi a szart veszi ő ki az én gyerekemet a hordozójából,mikor nem is ismeri a kicsi,meg ilyenek. Na mindegy.. Odamentem hozzá,és mondtam,hogy hagy vetkőztessem le én a kicsit,és majd utána odaadom. Persze odaadta,csak azt nem értem,hogy miért nem természetes ez neki,hogy én veszem ki,hisz én vagyok az anyja...Nekem eszembe sem jutott volna,hogy kérdezés nélkül elkezdjem vetkőztetni az ő gyerekét.. Engem rohadtul idegesített ez az biztos,de nem mutattam...


A másik...

A gyerekük egy hülye...Amiről persze nem ő tehet,meg nem is szó szerint,mert ügye aranyos,csak nincs megnevelve,és ezért illettem ezzel a jelzővel...

Csak egy pár példa...simán nekivágja az üveg poharat a falhoz,meg megfogja a kutyának a farkát,és úgy kezd el vele pörögni,hogy szerencsétlen kutya úgy nyüszít,hogy csak na...persze a kutya a levegőben...Elkezdi ütni a könyökével a szekrényt,amiért csak azt kapja,hogy ügyes vagy kisfiam...Semmiért nincs leszidva,hogy ezt és ezt nem szabad..Nem értem miért jó ez így... Oviba meg persze nem jár...

Na szóval...míg ott voltam a kicsivel,addíg folyamatosan azt kellett nézni,hogy mit is csinál a babámmal...hogy nyúl hozzá,meg ilyenek,mikor az anyja kezében volt a kicsi.. Hiába van neki elmondva,hogy ő még kicsi,nem szabad megszorítani semmijét,ne adjon az arcára puszit...mit sem ért belőle...Mikor mondtuk,hogy a buksijára adhat neki puszit,azt is úgy tette,hogy a gyerek feküdt az ágyon és kb.2-3 cm-et eltolta a puszijával...Persze a babám fel is sírt...ezt sem tettem szóvá...Mikor az anyja mondta neki,hogy ott maradjon az ágyon,mert ő elment csak a szekrényig,én addíg meg öltöztettem a kicsimet,már mikor megtett pár lépést,már egyből odafordult a kincsemhez,és elkezdte szorítgatni a kezét...na akkor már rákiabáltam,hogy mit csinál...Majd mikor felvettem,mert kezdett nyűgős lenni,na az volt az utolsó csepp a pohárban....na mit csinált a gyerek?? Egyből lerúgta az ágyról a hordozót....Na akkor már megkérdeztem,hogy miért is csinál ilyeneket,meg hogy normális-e,de persze oda sem figyelt...Mondtam neki,hogy ha eltört volna,akkor hogy viszem haza a kicsit? Persze a tv érdekesebb volt neki,mint hogy válaszolt volna... Na a végén már olyan ideges voltam,hogy alíg vártam,hogy szabaduljak már onnan....


Ti mit szólnátok a ilyenhez?

Mikor mennétek legközelebb?- én biztos nem fogok egy ideig,az tuti...hogy agyon szorítgassa szegény gyerekemet??? ÁÁÁhhhh...tuti nem megyek....Még most is felidegesít ez a tegnapi nap....


2009. okt. 30. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
3 hónapos gyereket már nem lehet "agyonszorongatni", és ha letiltod hogy más felvegye, akkor később is mindenkitől félni fog....És egyáltalán minek mentél oda, ha ilyen "szörnyű" ott a helyzet?
2009. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
én se mennék, nálunk is hasonló a helyzet após nőjével, igaz nincs gyerek, de én nem engedem hozzánk sem a nőt nemhogy még én menjek, a gyerekem a legfontosabb... ennyi apósom ha akrna jöhetne nemjön, de ez nem a mi bajunk hanem az övé...ne izgasd magad és ne menj oda!!! nem éri meg az idegeskedést, apáddal közöld miért van ez így ha akar jöjjön ő és kész
2009. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Apukad egyedul is tud hozzatok menni, ha latni szeretne az unokajat. A kigyo szerintem is csak kifogas. Aterzem a helyzeted, mert nekunk is volt hasonlo szitu az apukam felesegenek a hulye unokajaval.

De! Azert szeop baleset lenne, ha egy hordozo eltorne azert, mert a gyerek lerugta az agyrol. Elmeletileg az vedi meg a gyereket az autoban, ha ne adja az Eg, baleset lenne.

Mindenesetre ezek utan megmondanam az apukamnak, hogy innentol kezdve ok mennek. Nektek van egy kigyotok, amit tudtok kontrollalni, messze van tole. De nekik van egy neveletlen kolkuk, akit nem tudnak kezelni. 1-0 a javatokra. Ha apud szeretne latni a gyereket, akkor bizony menjenek ok, vagy csak o.

Mindenesetre arra ne szamits, hogy mostantol kezdve nem lesznek surlodasok apukad felesege es kozted.

2009. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Az írásodból én azt érzem, hogy fel vagy dúlva, remélem, már jobb, hogy leírtad. Ezek a dolgok önmagukban nem szörnyűségek, csak van egy alaphangulatod és erre raktak rá pár apróságot, amik csak épp az utolsó cseppek voltak. Az agresszív kiskölyöktől én is távol tartanám a babát, szerintem igenis kárt tud benne tenni, főleg, ha a kutyát is hagyják neki kínozni. Elég, ha csak megsértődik azon, hogy az anyukája egy másik gyereket vett a kezébe. Ha figyelsz rá, akkor nem történhet baja, nyugodtan szólj rá a kiscsákóra, ha a szüleik nem tennék, mivel itt a te gyereked érdekéről van szó.

Ettől függetlenül, a többi dolgot próbáld meg lazábbra venni. Szerintem nem kötelességed neked felkerekedni a picivel, hogy ők láthassák, ha jönni akarnak, majd meglátogatnak. A kígyós indok így tényleg hülyeség, szerintem csak lusták, vagy érdektelenek. Viszont az is igaz, hogy ha ők mennének át hozzátok, akkor azt is leshetnéd, hogy a kissrác éppen mit vág a cuccaid közül a falhoz, szóval lehet, hogy mégis jobban jársz, ha náluk csak a kicsidre kell figyelni. Nem hátrány az sem, hogy ha te mész valahová, akkor te tudod irányítani, hogy meddig van kedved maradni, ha meg hozzád jönnek, akkor kidobni nem nagyon ildomos még a túl későig maradó vendégeket sem. Legfeljebb célozgathatsz, de azt nem nagyon szokták megérteni.

2009. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
engem is legfőképp a debil kisgyerek borít ki a sztoriban. az, hogy kiveszi a hordozóból, annyira nem olyan nagy gáz, mint neked tűnik. azon nem érdemes kiakadni. de a kis hülye miatt én biztos nem vinném oda a babámat.
2009. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Egy 4 éves gyereket lehülyézni,ez komoly!!!

Nem szép dolog! Itt a szülőkkel van a baj nem szerencsétlen gyerekkel!

2009. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
én hülyéztem le a gyereket. lehet, hogy szegényke nem tehet róla, de akkor sem normális. :(
2009. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Kígyó miatt nem megyünk: kifogás, de örülj neki, mert legalább nem jönnek: kiveszi a gyereket és vetkőzteti: természetes, én is ezt tenném, hogy ne melegedjen be a gyerek, úgyhogy ez csak a nő utálata a részedről, ezzel nem tudok egyet érteni. Kisgyerek: neveletlen és ez gáz, ne engedd a gyereked közelébe.

Fogalmam sincs, minek cipeled oda a gyerekedet. Ha valaki látni akarja a gyereket, akkor majd elmegy és meglátogatja. Én egy helyre viszem az enyémet megmutatni, apóshoz, aki tolószékes. Mindenki más jöjjön és nézze meg. Ennyi.

2009. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Azt én sem tartom főben járó bűnnek, hogy apád felesége elkezdte levetkőztetni, azonban a kisgyerekkel való súrlódást nagyon is átérzem! Nálunk ugyanez a helyzet! Nekünk kell folyton résen lenni, nehogy valami baleset érje a picimet, míg a rokon gyerek 'tombol'. Anyósomék meg nem értik, miért féltjük annyira a gyereket, ugyan már, hiszen az a kisfiú nem rossz, csak eleven... minden látogatásnál ugyanaz a konfliktus, már nagyon unom!

Egy jótanács: inkább Te vidd a gyerekedet, minthogy ők jöjjenek hozzátok gyerekestül! Sajnos ez is tapasztalat. Gondolom nem akarod, hogy szétszedje a kölyök a lakást...

Az írásod alapján nagyon feldúltnak tűnsz,(jogos), próbálj valahogy lazítani. Én ilyen alkalmak után mindig kimegyek a zöldbe járni egyet.

2009. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Mindenhol vannak ám ilyen stiklik! Az én apósom felesége is önhatalmúlag csinálja a babámmal a dolgait. Ő is simán kivette mindig a hordozóbó, ugyanaz volt a sztori mint nálad, hogy megérkeztünk, elmentem a mosdóba aztán csak hallom, hogy ordít a gyerekem...kiderült, hogy ki akarta venni de gyorsan visszarakta amikor a babámnak nem tetszett, hogy egy számára idegen akarja kivenni és úgy rakta vissza, hogy teljesen ki volt fordulva benne, nem is értem, hogy csinálta.

Na, meg mostanában történt, hogy odaadott neki egy negyed almát, hogy rágogassa de én akkor épp nem voltam ott. Mikor visszamentem és láttam mi van a kezében fogtam és elvettem tőle meg a szájából egy iszonyat nagy darabot amitől tuti fuldokolt volna. Tudni kell, hogy csak 2 foga van, nincs mivel szétrágnia és az alma még csak el sem olvad ugyebár. Erre az volt a válasza, hogy miért veszem el tőle simán lenyelte volna ha meg netalántán fuldoklik fogjam meg a két lábánál fogva (és mutatta a kezével mintha benne lenne a baba lába) és rázzam ki belőle mintha mi sem lenne természetesebb. Erre az apósom felhördült, hogy "persze, ha meg nem sikerül majd lesz másik" meg elmesélte, hogy egyszer ő is majdnem egy almától fulladt meg nem is olyan rég csak egy idegen megveregette a hátát mert már vörös volt a feje. Na, mindegy.

Szóval ezt csak azért írtam le, hogy tudd nem vagy ezzel egyedül csinálnak hülyeségeket máshol is. Utálom, hogy a megkérdezésem nélkül adnak ételt a gyerekemnek. Különben az anyósomnak is vannak húzásai nem csak az após "új" feleségének. Pfúú, fárasztóak. Mindig résen kell lenni. Én egyiknél se hagynám ott szívesen megmondom őszintén. Anyós meg még iszik is. Jó, mi?

Ne idegeskedj, lassan megnő az a kismanó aztán majd Ő küldi el őket a búsba a hülyeségeikkel. :p

8,5 hós anyuka

2009. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!