Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem fürdeti minden nap a...

Aki nem fürdeti minden nap a babáját csak mondjuk 2 naponta, hogyan alakította ki az esti rituálét?

Figyelt kérdés
Mióta ezt a cikket olvastam ( [link] megerősített benne, hogy fölösleges naponta füröszteni a picit. Persze csak amíg el nem kezd kúszni-mászni. Viszont eddig minden este megvolt a kis szertatrtásunk: bohóckodáas a pelenkázón - fürcsi - szopi - alvás. Félek ha ez elmarad, hiányolja majd a fiam.
2009. okt. 30. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Mi minden nap fürdünk, de rituálé lehet fürdés nélkül is, masszírozás, énekelgetés, pizsi-ráadás, stb.

Nem olvastam végig ezt a cikket, de szerintem egy kisbabát sem árt minden nap megfürdetni. A popóját hiába törlöd le kaki után, azért nem árt neki a víz. Az én babám bukós is volt, így sokszor lett savanyútej-szagú a ruhája, ami ugye a bőréhez ér.

Nagyon száraz a babám bőre, így minden nap fürdünk, de kb 3 perc alatt végzünk.

2009. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Mi minden nap fürdetjük a babucit, már majdnem 8 hónapos.

A pisis és kakis pelus után igenis kell a fürdetés, hiába törlöd át a kis bőrét, szagold majd meg, nem lehet annyira tisztára törölni.

Ez csak az én véleményem nem kell megfogadni, de én is jobban érzem magam egy fürdés után.

2009. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Első hozzászólóval értek egyet. Mi felnőttek is fürdünk mindennap. Nekem a kórházban és itthon is mondták (védőnő,gyerekorvos),hogy a kaki,pisi kevésbé eszi ki a bőrét,ha mindennap fürdetjük. Attól, hogy még nem csinál a baba semmit, ugyanúgy jár neki a tisztaság mindennap.
2009. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

hogy a kérdésedre is válaszoljak, nálunk is 2naponta van fürdés, a gyerekorvos javasolta, és a cikk is megerősített benne korábban (többször linkeltem már erre az oldalra.) az én babám nagyon jó, igazából nagyon rituáléra nincs szüksége, de azért mindig úgy van, hogy játszunk egy kicsit, aztán átöltöztetem éjszakai cuccba, áttörölgetem még egyszer a popsiját a törlőkendővel (nem tudom, szerintem a huggies nagyon jó törlőkendő és szerintem lehoz mindent), aztán apa kezébe kerül, és végignézi, ahogy megcsinálom az esti tápszerét, a villanyokat lekapcsoljuk, és gyakorlatilag a tápszerivás közben elalszik. csak le kell raknom, fordul is be a fal felé.

azt nem értem, hogy akik ide írogatnak, nagytöbbségük mindent az orvos vagy a védőnő utasítása szerint tesz, ne vezessünk be semmit csak későn, sokáig szoptassunk, stb, ezt az egyet miért nem lehet betartani? a baba bőre ugyanolyan fontos, mint az emésztőrendszere. a hozzátáplálásban okos az orvos, de a bababőrben nem? vagy hogy van ez? na mindegy, ez csak kikívánkozott.

2009. okt. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem koszos a baba, nincs mitől bekoszolódni, amikor még pici csecsemő. Nem lehet összehasonlítani egy felnőttel. Egyébként egy felnőttnek sem használ, ha naponta többször fürdik vagy rengeteget mos kezet, ugyanezen okból kifolyólag. A baba bőre sokkal vékonyabb, mint a miénk...

Persze a nyári kánikulában más a helyzet, amikor ők is jobban izzadnak, de ilyenkor... Nekem megmondon őszintén nyugodtabb a lelkem, ha tudom nem rombolom fölöslegesen a bőr "flóráját".

Ez egyéni vélemény, nem ítélem el, aki máshogy gondolja, ez a fórum vitára is való szerintem.

2009. okt. 30. 09:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Várom még egyébként a kérdésemre a válaszokat, de bármien véleményt szívesen olvasok! :-) Köszi!
2009. okt. 30. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is kétnaponta fürdettük kb 2-3hónapos koráig, nagyon száraz volt a bőre, kenni is kellett, viszont minden nap amikor nem fürdött, lemostam a fenekét és a nunit esti fekvés előtt. Most 8 hónapos, imád fürdeni, minden este sokáig pancsol apával a nagykádban :o) majd jön a vacsi és alvás.
2009. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi minden nap fürdettük kb. 3 héttel ezelőttig, amikor is már olyan súlyos lett az ekcémája, hogy a gyerekorvosunk és a védőnő is azt javasolta, hogy minden másnap legyen fürdés.

Az esti rituálé kb. ugyanaz, mint a fürdés utáni. Levetkőztetem, bekenem testápolóval, felhúzzuk a pizsit és megyünk szopizni.

2009. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!