Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kihez forduljak, vagy mit...

Kihez forduljak, vagy mit csináljak lassan 10 hónapos a babám és nem mászik? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Voltunk neurológusnál, gyógytornásznál, szerintük semmi baja fiammal egészséges.

A gyerek orvos szerint nincs elkésve, védőnő szerint kihagyja a mászást mert mindenhova gurulva közlekedik így nincs szüksége a mászásra.

Azt tudni kell, hogy benőtt körömmel született,a mi sokáig fájt neki kb 7 hós koráig le sem tette a földre a kis lábujjait nehogy hozzáérjen valami.

Mostanra szépen meggyógyult neki.

De nem akar mászni, kúszik körbe-körbe, stabilan ül, de magától még nem ül fel, ha az ölemben van megkapaszkodik fel áll pár másodpercre, ugrál ezerrel.

Ennyi...

Elakartam vinni a Dévény tornára gondoltam hátha sikerül valami, de a védőnő lebeszélt, hogy nagyon megkínozzák a babákat, én sem és a gyerek sem bírná, és hogy a fiamnak egyáltalán nincs szüksége erre a tornára.

A neurológus szerint a körme miatt nem mászik és a gyógytornász szerint is.

Kihez forduljak, vagy itthon hogy tornázzunk, segítenétek engem nagyon zavar és félek, nehogy későn vegyék észre ha még is baj lenne.


Minden segítséget megköszönök!!!!


2009. okt. 29. 11:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az én 9 hónapos kisfiam sem mászik még, csak hátrafelé kúszik, meg feltérdel támaszkodva, de onnan nem tud se előre se hátra mozdulni, így pár perc után sírva fakad. Voltunk gyógytornásznál, aki mutatott gyakorlatokat, azokat csináljuk itthon, és tényleg egyre ügyesebb.

Nekem egyébként azt mondta, hogy nem igaz, hogy a mászás kimaradása a későbbiekben tanulási nehézségeket okoz.

2009. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én kisfiam aki most már 16 hónapos,korán kezdett el mászni,viszont volt 10 hónapos is mire elkezdett forogni.addig nem akart.hamarabb felállt.ne aggódj.majd ha akar for mászni.esetleg megpróbálhatod hogy egy keményebb lapos lemezfélét letakarsz pléddel,enyhén megdöntöd pl ágy szélénél és fejjel lefelé ráteszed hason a babád,vagy olyan tárgyat raksz tőle messzebb amit szeret és ha kell odamászik érte.
2009. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem másztam, reál tárgyakat TANÍTOK!!! :)
2009. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!