Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kihez forduljak, vagy mit...

Kihez forduljak, vagy mit csináljak lassan 10 hónapos a babám és nem mászik? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Voltunk neurológusnál, gyógytornásznál, szerintük semmi baja fiammal egészséges.

A gyerek orvos szerint nincs elkésve, védőnő szerint kihagyja a mászást mert mindenhova gurulva közlekedik így nincs szüksége a mászásra.

Azt tudni kell, hogy benőtt körömmel született,a mi sokáig fájt neki kb 7 hós koráig le sem tette a földre a kis lábujjait nehogy hozzáérjen valami.

Mostanra szépen meggyógyult neki.

De nem akar mászni, kúszik körbe-körbe, stabilan ül, de magától még nem ül fel, ha az ölemben van megkapaszkodik fel áll pár másodpercre, ugrál ezerrel.

Ennyi...

Elakartam vinni a Dévény tornára gondoltam hátha sikerül valami, de a védőnő lebeszélt, hogy nagyon megkínozzák a babákat, én sem és a gyerek sem bírná, és hogy a fiamnak egyáltalán nincs szüksége erre a tornára.

A neurológus szerint a körme miatt nem mászik és a gyógytornász szerint is.

Kihez forduljak, vagy itthon hogy tornázzunk, segítenétek engem nagyon zavar és félek, nehogy későn vegyék észre ha még is baj lenne.


Minden segítséget megköszönök!!!!


2009. okt. 29. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biztos van abban valami amit az orvos és a védőnő mond, de ha nem vagy biztos bennük akkor kérdezz meg egy második orvost. Amúgy a dévényi tornával egyáltalán nem kínoznak. Az unokatesómnak kötöttek voltak az izmai, és nagyon görcsösen tartotta a lábát. Elkezdték tornáztatni a dévényi módszerrel, és imádta. :) Ott masszírozták, ő meg csak élvezkedett :D Tehát, gondolom nem volt neki annyira szörnyű, ma pedig már semmi baja a lábának, és nagyon hatásos módszer volt. Szerintem nyugodtan kipróbálhatod, mást nem a gyógytornász azt mondja, hogy nem szükséges, de veszíteni nem veszítesz. Amúgy én a helyedben az úszást is kipróbálnám vele. DE lehet azért nem mászik, mert megszokta ezt a gurulva közlekedést, és nem teszi le a lábát. Próbáld meg megfogni a kezeit és vezetgetni. Vagy ne mezítláb, hanem kis cipőben, aminek nem csúszik a talpa. Lehet még mindig a lábujjait félti. Ha már biztosra tudod, hogy nem fáj a lábujja akkor fogd meg neki, játsszál vele, úgy hogy lássa, már nincs semmi baj. Lehet tényleg emiatt fél. Sok sikert. :)
2009. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia!


Lehet hogy nem az én nem teljesen kompetens válaszomra vársz, de leírom, hátha segít... az én babám 5 hós, gyönyörűen forog mindkét oldalra, de tovább nem hajlandó. 1-2 szer megpróbálta, de azóta semmi. Viszont az összes mozgásformát csinálja, amit már kell neki. Fogja a lábát, húzza fel magát, próbál ülni... olvastam, hogy vannak babák, akik később kezdik el a mozgásformákat , sőt vannak olyan babák, akik kihagynak lépéseket, vagy felcserélnek ,csak az a lényeg, hogy a "soron következő" mozgásformát mindig csinálják. Nem vagyok szakember, de lehet hogy a babád előbb fog felállni, mint mászni. Létezik ilyen is!

2009. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát segíteni nem nagyon tudok, csak nyugtatni.Tényleg sok olyan baba van aki kihagyja a mászást, és mivel már áll a kisfiad szerintem ő is egyből járni fog.Nem hinném hogy ebből baja lenne később.A mászás kimarad az nem baj, ha már ennyi szakember látta biztosan észervették volna, ha valami nem stimmel.
2009. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Van olyan ember gyerek aki kihagyja a mászást és mégis normális felnőtt lesz belőle! Én sem másztam és a nővérem sem.

Mindketten ép, értelmes emberek vagyunk. Nyugodj meg és bízz a védőnőben ,gyógytornászban, és a gyerek orvosban.

2009. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Babám 13 hónaposan kezdett mászni, párhuzamosan felállt, és előtte hónapokig a fenekén csúszva közlekedett. Semmi baja.
2009. okt. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen biztos tudják az orvosok hogy baj van-e vagy nincs de én akkor is aggódom egy kicsit...

Egyedül még nem áll fel csak ha az ölemben van úgy, de nem gurul oda pl az ágyhoz és nem kapaszkodik még fel.


Én szoktam vele játszani, hogy mászó pozícióba rakom tartja magát pár pillanatig de inkább lehasal utána.

nem értem mi lehet.

2009. okt. 29. 12:17
 7/13 anonim ***** válasza:
pedig nekem akkor is nagyon úgy tűnik, hogy valószínű , ő állni készülődik, nem mászni.("ha az ölemben van megkapaszkodik fel áll pár másodpercre, ugrál ezerrel") A körömbenövés egy egyszeri baj volt, lehet hogy emiatt később érezte a kis lábait, de amint olvasom, szépen gyógyult és most állni készül!?
2009. okt. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Én rábeszélnélek egy gyógytornára benneteket. Mi is járunk 8 hónapos kicsimmel, mert még nem kúszik, nem mászik, csak forog. A gyógytornász megerősített benne, hogy mennyire fontos a mászás (mégha sokan állítják, hogy "normális felnőtté váltak" nélküle), akkor is! A későbbi reál ismeretek elsajáítása, megértése többek között ennek a függvénye, arról nem beszélve, hogy a mászásból indul ki (jó esetben) a legtöbb mozgásforma, az az alapja mindennek, nem jó ha kimarad.

Nem feltétlen kell Dévény féle tornát alkalmazni, ha nem kötöttek az izületei, akkor nem is biztos, hogy az kell. Nálunk sem azt kapja, hanem egy komplex tornát, ami fél óra, és már a 3. alkalom után látszik a hatása. Én nagyon sajnálom, hogy nem hamarabb kezdtüt, már nem itt tartanánk. Az, hogy minden baba máshogy fejlődik természetesen igaz, és siettetni sem szabad, de azt gondolom, hogy egy 10 hónapos baba esetében a mászásra való ösztönzés nem minősül már kapkodásnak, én javaslom, hogy keress fel egy olyan gyógytornászt, aki nem beszél le magáról. Nekünk házhoz jön, 2500 Ft, fél óra, és nagyon jó, napról napra ügyesedik a babám.

2009. okt. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen biztos igazad van, a jövő héten elviszem a fiamat egy korai fejlesztő központba.

Megnézzük ott mit mondanak.

Bár ha a gének is szerepet játszanak, az apja sem mászott...

2009. okt. 29. 12:35
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Sem én, sem a párom nem kúsztunk, nem másztunk, későn kezdtünk el járni és beszélni is. a gyerekünk nem forgott, nem kúszott, 10,5 hónaposan kezdett mászni, 13,5 hósan járni. Teljesen egészséges 16 hós baba (és nem beszél, csak babanyelven). Akkor kezdj aggódni, ha másfél évesen sem jár, az nem katasztrófa, ha kihagyja a mászást (sokan mondják, hogy attól diszlexiás lesz a gyerek (???), hát én sem vagyok az és a párom se). Nem kell tornáztatni, de sok olyan helyzetet teremts neki, amivel elősegítheted, hogy elkezdjen mászni (kedvenc kutyus, bármi karnyújtásnyira) és ha csak a szándékot látod rajta, hogy próbálja, akkor agyondicsérni. Ne erőltesd!
2009. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!