Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szeretnek tanácsot...

Miért szeretnek tanácsot osztani, akiknek nincs gyerekük?

Figyelt kérdés
Gyermektelen és épp babás barátnőimtől hallom mindig az "okosságokat".Hogy miért így,miért nem úgy,stb.Pl miért nem megyek egyedül bevásárolni,ha sok mindent kell vennem,(kocsink nincs)hát otthon lehet azt a gyereket hagyni egy fél órára,nem lesz semmi baja.3 hónapos,de ha több lenne,sem hagynám itthon egyedül.Meg hogy nem tudok elmenni ruhákat venni magamnak a baba nélkül(vele meg ugye tudjuk milyen),pedig az élet nem áll meg.Hiába mondom,hogy sűrűn eszik,nem hagyhatom mással otthon.Ó hát bírja egy kcsit,különben is csak 1-2 napig sír,aztán jobb lesz,nem?Vagy etessem meg a vécében.Meg ha mondom,hogy nem sok időnk jut a párommal egymásra,akkor meg azt kapom,hogy az muszáj (én is tudom) és rendezzünk este gyertyafényes vacsorát.Örülök,ha lefekhetek,és a "kötelezőt" megfőzöm.Meg az "én ezt így meg úgy fogom csinálni,ha gyerekem lesz".Nekem is voltak terveim,nagyrészt a baba felülírta.Így viszont nem tudom kibeszélni a bajaimat,mert nekem ők az elérhetőek főként (msn).
2009. okt. 29. 09:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
9:26-osnak!Én is irigykedve figyelem az ilyen anyákat,mint Te is:).Igazából az a baj,hogy nem viseli ilyen jól az én babám a programjaimat,mint a tieid.Gyakorlatilag percre pontosan mindig ugyanazt csinálja egy nap.Ami azt jelenti,hogy eszik,foglalkozom vele,majd fél órát alszik.És ezt csinálja 2 és fél órás periódusokban.Ha ebbőlk kizökkentem,nem tud aludni pl,akkor nyűgös lesz és sír.Egy ruha vásárlás meg sajna nem fél óra.Pláne télen,mikor ugye ha bemegyünk egy boltba,le kell vetkőztetni és máris felébredt.Ha meg ébren van,nem szeret feküdni,ki kell venni és foglalkozni vele.Na de ezzel biztos egyedül vagyok,lehet én csinálom rosszul.De tényleg irigyellek:)
2009. okt. 29. 09:44
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én, még nem volt gyerekem, sosem adtam tanácsot, mert halvány fogalmam sem volt, hogy mi hogy működik.

Sztem ne foglalkozz velük.

2009. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazatok van, hogy minden gyerek más, nekem a 3 tök különböző, az ikrek is ég és föld! De szoktatással sokat lehet és kell is ám alakítani rajtuk. Én pl. az elsővel hamar utazni és "ottaludni" kezdtem direkt, hogy megszokja, ugyanez a kicsikkel is, mert különben beáll a monoton napirendre, amiből nem lehet kizökkenteni (mint nálatok) és neked kell hozzá alkalmazkodni. Mondjuk nekem tényleg nagy szerencsém van, mert angyal mindegyik, elismerem, egy síró-vöröslő fejűvel asszem ciki lenne nekem is, de valami oka csak van, hogy a 3-ból egy se volt olyan sohase...


Szóval nálunk ha kell, akkor ébresztem őket simán, amegszokottól eltérő időben, ha álmos, majd visszaalszik. Nincs ebből gond és ezt ők meg is tanulják ügyesen. Minden napunk más, de van egy alap napirend, ami egy átlagnapon működik. Aztán ha egy héten 5 nap nem ilyen, akkor sincs gond :-). Ha nincs esemény, akkor tartjuk a napirendet, ha meg bármi közbejön, akkor meg nem. Meg kell tanítani őket alkalmazkodni és ha megtanulják, te is jobban jársz, mert nem vagy leláncolva.

A gyerekek a fürdőzést imádják, a 3 gyereknek egy héten 4 napon van délutáni elfoglaltsága (úszás, satöbbi), kicsit zsufi, de nem gond. Szóval a fertőzéstől való rettegés miatt tessék nem megfosztani őket ettől!

Nekem egyik baba coli-fertőzéses volt 2 hetes korában, mégis járunk úszni tanulni és imádja. Nem rettegek, úgy nem lehet hozzáállni a dolgokhoz!

Szóval, anyukák, tessék lazábbra venni a dolgot :-)

2009. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%

Régen nekem is lazább elképzeléseim voltak a babázásról, de mióta megvan a 8 hetes babám, sok mindent másképp látok.

Pl régen úgy gondoltam, hogy majd beteszek valamilyen komolyzenét, hogy arra aludjon el a kiságyában, ehhez képest az ágyunkban alszik, és szoptatom, hogy fél óra/egy óra alatt elaludjon. :)

Ha napközben elkezd sírni valamiért, és nem nyugtatom meg, ő is vörösödik, fulladozik. Ledöbbenek, hogy egyesek fél órára is magára hagynák a babájukat.

Meg a buta tanácsok... amikor a látogatók összetapiskolják a babám kezét, és azt mondják, hogy kapjon csak el a baba minden betegséget, attól erősödik az immunrendszere, attól felmegy bennem a pumpa. Olyankor azt gondolom, hogy: "Kisanyám, majd ha te is kinyomtál odalent egy babát, meg egyszer-kétszer éjszakázol vele, amikor beteg, akkor meggondolod, hogy mit kapjon el a pár hetes babád." Nem tarom búra alatt, de azért védem, megelőzök minden betegséget, amit lehet.

2009. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
Nyugi,én is megkaptam,hogy miért nem viszem az újszülöttet strandra,42 fokos fülledt melegben,majd letakarom hidegvizes pelenkával ha melege lesz...meg hogy jól elfogom b@szni a gyereknevelést mert már UJSZÜLÖTT korban,nem neked kell igazodni hozzá,hanem neki kell megtanulni hogy akkor egyen,aludjon amikor te akarod,és amikor a te programod megengedi...stb. Istenem,alig várom hogy gyereke legyen ! :-)
2009. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gyerekem, és azért adok tanácsokat, mert szeretnék segíteni annak aki segítségre szorul valamiben. Semmilyen rosszindulat, kioktatásvágy nem vezérel. Persze van olyan, aki okoskodik, de nem szabad általánosítani. Ha anya lennék én jó néven venném, ha sokan próbálnának tanácsot adni a problémámra.
2009. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

9.26 os

nem szarvasról írsz véletlenül?

:)

2009. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
ha azt akarod, hogy ne osszon tanácsot senki, akkor ne mondj nekik semmit. mondd azt, hogy minden szép és jó, és minden rendben. akkor - kéretlenül - már csak nem fognak tanácsot osztogatni.
2009. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%
az tök jó, ha neked mind a 3 kisanygal, és alkalmazkodóak. elárulom, hogy kisnagyalnaks születnek a babák. ha valaki ördögnek születik (síró vöröslő), igen, lehet rajta alakítani, de soha nem lesz olyan mértékben toleráns, mint a tieid. Ne hidd, hogy te nevelőzseni vagy, a kinek meg akaratos a kisbabája (itt nem kisgyerekről beszélek), az azért van, mert félrenevelte. ugyan, ekkora gyereket még nem is lhet nevelni, max, szelíden alakítani. ha neked nem iylen gyerek jutott, tedd össze a két kezed, és köszönd meg istennek.
2009. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen, kedves utolsó, összeteszem a két kezem és ezt írtam is, ha esetleg elolvastad volna, nem kellett volna feleslegesen ennyit gépelned...

Írtam, hogy hála istennek nem folyton síró a babám (egyik se), mert abból egy is elég lenne nekem egy kisebb öngyilkossági hajlamhoz. Na jó, nem szó szerint ezt írtam, de nagyjából és ezt így is gondolom. Láttam a környezetemben egyfolytában síró babát, akinek az anyukája mindent jól csinált elvileg, én se tudtam volna jobban... Természetesen a kisbaba ma már 3 éves és jó lány, nincs vele semmi gond és jó neveleést kapott, de azt az 1 évet nem kívánnám senkinek, amit a szülei végigcsináltak.


Nem Szarvasról írok, bár egyszer voltam ott edzőtáborban. De csak ennyi közöm volt a városhoz valaha is.


Újszülöttel ne menjetek kánikulába, de azért abban igazat adok, hogy azért 2-3 hónapos kortól tényleg ne neveljétek burokban őket, tessék kimozdulni, menni, hadd tanuljanak meg alkalmazkodni.

Mondok példát: elmentünk kb. 4 hónapos korukban kutyakiállításra (olyan 300 km-re) 5,5 óra volt az út, mivel kocsiban peluscsere, szoptatás, nagynak pisilés, az 1 óra hossza, ezt kétszer kellett megtenni, mivel kb. 3 óránként ettek. Hajnalban felkeltünk, etetés, öltözés, mindenkit összeszed, indulás, 5,5 óra múlva odaértünk, ott is persze én etetés, a nagy gyerek addig kutyákat csodál apával, ott voltunk 2 óra hosszát (abból nekem 1 óra a szopi ugyebár), aztán irány haza, 5,5 óra, a fent részletezett módon. Este 10 körül értünk haza a 3 gyerekkel. A nagynak gyors fürdés és be az ágyba, a kicsiknek csak kéztörlés, szopi és be az ágyba, reggel fürdés.

Ha belegondolsz, talán nem sok értelme volt és persze NAGYON fárasztó volt, de kellenek az ilyen programok, különben nem tanul meg alkalmazkodni és tényleg egy gyerek irányítja az életedet. Jó volt, mennék ma is újra és persze rendszeresen meg is teszünk hasonlókat.

2009. okt. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!