Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szeretnek tanácsot...

Miért szeretnek tanácsot osztani, akiknek nincs gyerekük?

Figyelt kérdés
Gyermektelen és épp babás barátnőimtől hallom mindig az "okosságokat".Hogy miért így,miért nem úgy,stb.Pl miért nem megyek egyedül bevásárolni,ha sok mindent kell vennem,(kocsink nincs)hát otthon lehet azt a gyereket hagyni egy fél órára,nem lesz semmi baja.3 hónapos,de ha több lenne,sem hagynám itthon egyedül.Meg hogy nem tudok elmenni ruhákat venni magamnak a baba nélkül(vele meg ugye tudjuk milyen),pedig az élet nem áll meg.Hiába mondom,hogy sűrűn eszik,nem hagyhatom mással otthon.Ó hát bírja egy kcsit,különben is csak 1-2 napig sír,aztán jobb lesz,nem?Vagy etessem meg a vécében.Meg ha mondom,hogy nem sok időnk jut a párommal egymásra,akkor meg azt kapom,hogy az muszáj (én is tudom) és rendezzünk este gyertyafényes vacsorát.Örülök,ha lefekhetek,és a "kötelezőt" megfőzöm.Meg az "én ezt így meg úgy fogom csinálni,ha gyerekem lesz".Nekem is voltak terveim,nagyrészt a baba felülírta.Így viszont nem tudom kibeszélni a bajaimat,mert nekem ők az elérhetőek főként (msn).
2009. okt. 29. 09:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van gyerekem, de kicsit egyet kell értsek a gyerektelen barátnőkkel. Látod, te is bevallod, hogy van bajod, de nem tudod kivel megbeszélni. Ők csak tanácsot adnak, amit vagy megfogadsz ,vagy nem, de ha belegondolsz, nem olyan rossz tanácsok azok.


Én 3 hónapos (és idősebb) gyerekkel max. a kisboltba mentem vásárolni, de bevásárlóközpontba nem. Ruhát venni? Az vele lehetetlen, hisz akkor kapkodsz, a próbafülkében sem a ruhán jár az eszed...


Hidd el, nem mondanak akkora hülyeséget a gyerektelen barátnők. Ha ennyire ellenük hangolod magad, meg fog szakadni a barátságotok, és akkor sem fog helyreállni, ha nekik is lesz gyerekük.


Hallgasd meg őket, aztán tégy úgy, ahogy Neked jó.

2009. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem szoktam mondani rá semmit,csak igyekszem rávilágítani,hogy nem olyan egyszerű az,mint onnan látszik.
2009. okt. 29. 09:11
 3/20 A kérdező kommentje:
Amúgy nem azt várom,hogy tanácsot adjanak,hanem hogy meghallgassanak.
2009. okt. 29. 09:12
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

Én megértelek. Tényleg nevetséges! Fogalmuk sics mit jelent az, hogy kisbaba!

Nekem is van olyan ismerősöm aki olyanokat mond, hogy bezzeg majd Ő elmegy kirándulni a babával meg strandra, fürdőbe (merthogy Ő oda szeret járni)stb...őt nem fogja gátolni semmiben a baba, majd viszi mindenhová.

Mindezt azért mondja ilyen fennhangon mert én ugyebár nem járok ilyen helyekre, főleg otthon vagyunk meg sétálunk az utcában.

Van egy yorkija, azt hiszi hogy a baba is olyan, hogy a hóna alá kapja aztán visz ha kell ha nem. Annyira megmondanám ezt neki de nem akarom megbántani. Ráadásul gyereket akar...azt meg sem említem, hogy 11 előtt fel sem bír ébredni. Egy baba meg ugyebár nem fog 11-ig aludni...az enyém 9 hónapos és még mindig 3x-4x kel éjjel és reggel fél7-kor ébred. Szóval még kedvem sincs menni sehová sem pedig, időm , energiám.

Ennyit a gyerektelen barátnők tanácsairól. Halvány lila gőzük sincs az egészről.

2009. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallgatnak meg?? Hogyhogy? A szavadba vágnak ,vagy nem is érdekli őket, amit mondasz? Mert az én gyerektelen barátnőim is osztogatják a tanácsaikat (mindig mosolyogva meghallgatom őket), de meg is hallgatnak azért.
2009. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Meghallgatnak,csak aztán finom stílusban kioktatnak arról,mit csinálok rosszul szerintük.Nem veszekszünk vagy ilyesmi,csak olyan furán érzem olyankor magam.
2009. okt. 29. 09:17
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Ne érezd magad furán. :) Ez már csak így van, hidd el. (1. és 3. vagyok újra). Nekik is lesz gyerekük, és akkor majd megértik. Én is mindig úgy furcsálltam a gyerekes barátnőim "bajait", mikor még nem volt gyerekem. Most már értem őket. :) Emiatt ne veszítsd el őket, főleg ha tényleg igazi jó barátaid. Emelkedj felül nagyvonalúan a megjegyzéseiken. Végül is Te (mi) tudod (tudjuk) jobban! :)
2009. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

No, ezen ne aggódj, itt is főleg egy gyerekes, 3 hónapos babás anyukák tanítanak gyereknevelésre.


Nekem 3 gyerekem van, ebből 2 db 9 hónapos. Járok velük boltba, bevásárolni mindigén megyek, persze velük együtt. Soha nem hagynám egyedül őket, nemhogy fél órára. Eljárok velük ruhát venni is, legutóbb pl. pont sütött a nap, így a bolt előtt hagytam a babakocsit a napsütésben, mire végeztem, az egyik nyekregett, a népek meg néztek, hogy kié ez az elhagyott babakocsi... Nem tudom, neked mit csinál ruhavásárlaáskor a 3 hónapos babád? Az enyéim aludtak.

Fürdőbe, kirándulni ugyanúgy járunk, mint előtte, csaknem minden hétvégén egész napos programot csinálunk, távol itthontól. Múlt hétvégén egyedül voltam a 3 gyerekkel egy egész napos rendezvényen.

Az élet nem áll meg, mert baba lett, hanem ő is része lett a MI életünknek, ami nem nagyon változhat attól, hogy új családtag van. Autóban prímán lehet szoptatni, pelust cserélni, de autó nélkül is megoldanám, az tuti.

Ha én meg tudom oldani, 3 gyerek mellett, amiből 2 szopik (napi 3-szor), akkor mindenki más is meg tudja oldani szerintem, extrém eseteket kivéve.

No, ez az én véleményem.

Nem babások véleményét meg kedvesen hallgasd meg és ennyi. Aztán mesélj nekik a babáról vicces sztorikat, azt szeretik hallani, nem azt, hogy neked mia gondod, abban úgyse tudnak segíteni és hiába is tennék, úgyse hallgatsz rájuk...

2009. okt. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

2. válaszoló vagyok.

Utolsónak:

Én mindig csodáltam az ilyen anyukákat mint amilyen Te vagy! Én soha nem tudnék ilyen laza lenni, fürdő után és is bejelentkezek a nőgyógyászhoz, mi lenne a kislányommal? Nem tudnék nyugodtan pancsikázni.

Az én gyerekem 3-4 óra távollét után nyűgös, sír mert mászni akar a földön és nem ölben lenni meg a kocsiban meg fáradt mert nem tud aludni a sok élménytől. Ezeket hogy lehet megoldani?

Most is voltunk ruhákat vásárolni de ordító gyerekkel jöttünk haza 5 óra hossza után.

2009. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%
hát szerintem akinke nincs gyereke az fogja be először is. akinek meg van, ott nagyban babafüggő, hogy kinek mire jut mellette ideje. van, amelyik jól elvan magában, és kis türelmes anygal, a másikat meg 5 percre nem lehet várakoztatni, mert dühtől vörös fejjel kezd üvölteni azonnal. és ez NEM szoktatás kérdése, bárki bármit mond. az tudja ezt legjobban ,akinek egyik gyerek ilyen, másik olyan, ugyonaolyan adott körülméények között.
2009. okt. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!