Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esze ágában sincs mászni, de...

Esze ágában sincs mászni, de feláll. Próbálkozzak rávezetni azért?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos. Eddig mindent a nagy könyv szerint csinált, 4 hónaposan forogni kezdett, 6 hónaposan gyönyörűen ült, 8 hónapos kora óta fel is ül egyedül, viszont a mászás úgy néz ki, kimarad (kúszni kúszik, de azt is csak akkor, ha nagyon kell Neki valami, nagyon ritkán). Viszont, most már álldogál. Nem húzza fel magát egyedül, hanem az ölemben ülve, ha fel akarom emelni bármiért is (pl.: hogy felálljak, stb.), amint meg tud kapaszkodni a kezemben, feláll, és ezerrel ugrál, vagy csak álldogál. Most erőltetgessem a mászást, vagy hagyjam, hogy kihagyja? Amúgy, Én sohasem másztam egy centit sem Anyukám szerint, nem is erőltették soha, fel sem álltam soha magamtól (csak ha felállítottak), de 11 hónaposan egyszercsak elindultam, 1 évesen már stabilan jártam és futkoztam. Úgyhogy, nem tudom, mi lenne a jó.
2009. okt. 28. 22:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a Dévényt csak valami divathóbortnak tartod, nem baj. A lényeg hogy már rengeteg kis betegen segített. Azért gondolj abba bele, ha esetleg a kislányod tanulási nehézségekkel küzködne (ne legyen ilyen!!!), hogy számolnál el a lelkiismereteddel? Szükség van hidd el a kar-láb koordináció kialakulására, a megfelelő agyi működésre.
2009. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!