Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esze ágában sincs mászni, de...

Esze ágában sincs mászni, de feláll. Próbálkozzak rávezetni azért?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos. Eddig mindent a nagy könyv szerint csinált, 4 hónaposan forogni kezdett, 6 hónaposan gyönyörűen ült, 8 hónapos kora óta fel is ül egyedül, viszont a mászás úgy néz ki, kimarad (kúszni kúszik, de azt is csak akkor, ha nagyon kell Neki valami, nagyon ritkán). Viszont, most már álldogál. Nem húzza fel magát egyedül, hanem az ölemben ülve, ha fel akarom emelni bármiért is (pl.: hogy felálljak, stb.), amint meg tud kapaszkodni a kezemben, feláll, és ezerrel ugrál, vagy csak álldogál. Most erőltetgessem a mászást, vagy hagyjam, hogy kihagyja? Amúgy, Én sohasem másztam egy centit sem Anyukám szerint, nem is erőltették soha, fel sem álltam soha magamtól (csak ha felállítottak), de 11 hónaposan egyszercsak elindultam, 1 évesen már stabilan jártam és futkoztam. Úgyhogy, nem tudom, mi lenne a jó.
2009. okt. 28. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem szabad erőltetni,és ne a nagy könyvhöz akard a babád mérni.Minden baba úgy mozog,ahogy neki megfelel.Csak annyit mozogjon,álljon amennyit ő maga akar.
2009. okt. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"A mászás az agyféltekék közötti kapcsolatokat fejleszti, ezekkel pedig fejlődik a síkbeli, térbeli tájékozódás, kialakul a dominancia (jobb-bal kezesség, lábasság, szemesség, stb.). Az utóbbi képességek pedig elengedhetetlenek az írás-olvasás tökéletes elsajátításához. Ezt igazolják különböző vizsgálatok, melyek szerint a tanulási zavarban szenvedő gyermekek többségénél kimaradt a mászás fázisa." Bővebben itt találsz: [link]
2009. okt. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek a másodki válaszolóval. Kell a mászás, vagy legalábbis a szabályos kúszás (ezt a Dévényes gyógytornászunktól tudom.
2009. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a felállás (magától, a kiságyban), és a mászás között három-négy hét telt el.

Ne erőltesd, rá fog jönni magától.


Kislányom egyszer csak kúszásból átváltott mászásba, minden átmenet nélkül.

8,5 hós

2009. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom, nem minden esetben van kapcsolat, sőt, leginkább nincs, Én ebben hiszek, mert, mint ahogy mondtam, Én sohasem másztam egy centit sem, nem is kúsztam, hanem egyszercsak fogtam Magam, és mentem. Ennek ellenére, 5 éves koromban elkezdtem olvasni, Anyut le is cseszték a suliban anno, hogy miért tanított olvasni, pedig szerinte nem tanított, hanem Én kérdezgettem állandóan, hogy melyik betű mi, és egyszercsak fogtam magam, és olvastam. A suliban mindig kitűnő tanuló voltam, szinte nem kellett Velem foglalkozni, nagyon könnyen tanultam mindig, majdnemhogy elég volt, ha csak bent ültem az órán, soha nem voltak helyesírási problémáim, de nem azért, mert sokat tanultam, csak ment magától és kész. Tök sima ügy volt Nekem végig a suli, a gimi, a főiskola. Soha nem tanultam sokat, nem szenvedtem ezzel egyáltalán. Tehát, esetemben abszolút megcáfolható, hogy a mászásnak bármi köze lenne a tanulási képességekhez. Erre mit lépne az állítólagos hozzáértő? És nem hiszem, hogy Én vagyok a kivétel, csak bogarat tesznek ma már az ember fülébe mindennel, mint ahogy ezzel a témával is....
2009. okt. 29. 08:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire határozott a véleményed erről akkor minek kérdezel itt? Főleg ha szerinted csak elbizonytalanítanak...
2009. okt. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ne erőltesd, szerintem fog mászni a babád mert rá fog jönni, hogy másképp nem éri el amit akar. Földön van? Legyen egész nap a földön tuti, hogy fog kúszni, mászni. Meg ne tegyél mindent az orr elé. Ha kell neki menjen érte.
2009. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt mindenki leírja a véleményét, illetve a tapasztalatait, de senki sem akar vele rosszat nektek. Sajnos tény, hogy sok olyan kisiskolás van, akiknél a tanulási nehézségek a mászás hiányával kapcsolatba hozhatóak. Létezik számukra egy speciális, játékos torna, ami az agy azon területeit stimulálja, mint a mászás és nagyon látványos eredményeket lehet vele elérni.

Nyilván NEM minden, mászást kihagyó baba esetén lesz ez probléma, mint ahogyan a Te példád is igazolja, remélhetőleg a kislányodnál sem lesz semmi gond!

Esetleg kérdezd meg még a védőnőt vagy a gyermekorvost, ha gondolod, nekik nagy tapasztalat van a hátuk mögött!

Minden jót nektek!

2009. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem véletlen hogy először a betűket tanuljuk meg, és utána olvasni. Ugyanez vonatkozik a mozgásfejlődésre is.
2009. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezzel a játékos tornával kapcsolatban biztosan tud felvilágosítást adni az orvosunk, vagy? Ez túl speciális dolog? Hétfőn megyünk 9 hónapos tanácsadásra, természetesen megbeszélem Vele az aggályaimat. Őszitnén szólva (kedves 8:49-es), igen, van határozott véleményem a dolgoról, csak azzal van tele a hócipőm, hogy egyesek azonnal orvoshoz akarnak küldeni, és riogatnak, hogy ez lesz, meg az lesz, ha nem mászik a gyerek. Míg, a saját infóim szerint (internet, könyvek, hozzáértők véleménye), nem bizonyított teljes mértékben, hogy a későbbi tanulási nenhézségekért a mászás kihagyása a felelős. Azt pedig nem nevezném használható statisztikának, hogy 10 kisiskolásból 5 azért nem tud olvasni, mert nem mászott, legalábbis anyukájuk úgy emlékszik. Félek attól, hogy ez megint csak valami új divatféle, persze lehet érvényes egyes gyermekekre, amivel szerencsétlen anyákat az őrületbe kergetik, és nem utolsósorban egy újabb iparágat kreálnak, amivel sokan sok pénzt fognak keresni, és csak ennyi a lényeg. Na mindegy, megbeszélem a dokinkkal mindenesetre, remélem Ő nem valami Dévényes haverja, akinek csak bizniszt próbál csinálni.
2009. okt. 29. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!