Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is járt úgy, hogy amikor...

Más is járt úgy, hogy amikor megszületett a babátok, az ismerősök/barátok egyből babázni akartak, aztán elmúlt a nagy lelkesedés és mégsem jöttek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Igen. Vannak olyan ismerősök, "barátok", akik márciusra, áprilisra ígérték magukat (a babám tavaly decemberi), és még a mai napig sem sikerült ideérniük....
2009. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Még 9 hétig csak a legjobb barátnőm szemszögéből tudok nyilatkozni,de azért megosztanám veled,mert szerintem hasznos:)

Amikor ő az első babáját szülte,18 éves volt.Szeptemberben esett teherbe,ami azt jelentette,hogy pont az érettségi idején szült.Volt nagy izgalom egész évben,3an voltunk legjobb barátnők (tiszta Szex és New York miniben:D),tudtunk mindenről ami a baba,ami a mama,segítettük őt is egymást is.Persze ott voltak az osztálytársak és bár mindenki szerette a pocaklakót,mégis amikor megszületett,csak mi és egy lány látogatta meg a kórházban és ez később sem volt másképp.Egyébként a kórház után mi legközelebb 2 hónaposan láttuk a kislányt,nem akartunk sem zavarni,sem azt,hogy bezavarjunk a pici világába,meg ugye 6 hét az 6 hét:)

Közben persze megint jött az ősz,úgyhogy mindenki szerte az országban,ritkán találkozunk,de arról ismerszik meg a jó barát,hogy ha akár 2 év múlva találkoztok is ugyanolyan jól tudtok beszélgetni mint amikor elváltatok:)


Összefoglalva,de ezt más családokra,barátokra is gondolom.Amikor az ember gyereket vállal,az már más életérzés.Amíg csak ketten vagytok minden szép és jó,de akkor még nem vagytok család,amikor megszületik a baba pedig már igen.Ez a helyzet nem csak nektek,de a barátoknak is új,meg kell szokniuk a helyzetet,de úgy gondolom és úgy is tanítottam drága anyukám,hogy illik meglátogatni a kisbabát még akkor is,ha csak távolabbi de ismerős.Az igazi barátok mindig mellettetek lesznek,a hamisak kevésbé.Ezt kell mérlegelni.Tudom,hogy friss anyaként ezt nehéz elfogadni,egy iő után hiányozni kezdenek a barátok,de ha sosem volt egy igazi sem,akkor ideje új haverok után nézni.Igaz barát kevés van az ember életében,de sosem késő rátalálni:)


Ada és Abi baba:)

2009. okt. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nem.rendszeresen jár a család babázni.mondhatni,kicsit összehozta a baba a családot.versengenek kis szereti jobban,kinél van el jobban,kivel mit csinál.olyanok ilyenkor mint a gyerekek.9 hónapos a babám,és remélem ez a lelkesedés meg is marad.egyébként én természetesnek tartom,hogy a kezdeti lelkesedés alább hagy,én ezt is vártam,de nálunk ez még nem következett be.mindig adják a híreket a családtagok egymásnak épp mit csinál,mit tanult,hogy viselkedik.
2009. okt. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Hát ez nálunk is így volt. A lelkesedés elmúlt az én lányom meg most kezdi az egyik legszebb korszakát, /7 hónapos/ és gyakorlatilag nem érdekli senkit. Csak a család jön, főleg hogy 1 helyen lakunk, de a barátok közül /legalábbis akiket annak tartottam/ senki nem jötte l ez a 7 hónap alatt. Nekem ez még mindig fájó dolog, de úgy vagyok vele hogy nekünk sem kell menni babalátogatóba az biztos.
2009. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet érteni őket. Akiknek még nincs gyerekük azoknak, hiába fáj, nem olyan érdekes egy gyerek. Akiknek meg már van- nos annak tudjátok mennyi az ideje. Persze van olyan is, hogy tényleg nem igazi barátok.
2009. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat!

2009. okt. 29. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!