Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után szoktátok meg...

Mennyi idő után szoktátok meg új életeteket? Hogy már nem az van amit akarsz csinálni hanem ott van a babád?

Figyelt kérdés

mikorra lett természetes hogy már szinte furának érezted hogy régen nem volt veled:)

még nekem nem születet, meg de annyira kiváncsi vagyok,mert nekónk még nincs babánk, és akkor kelek mikor akarok akkor fekszem mikor akarok, férjemmel este bemegyünk a tescoba vásárolni meg ilyenek. Nekünk nem tervezett a nagybevásárlás hanem éppen jön akkor kedvünk van és megyünk. Ezt már nem tehetem meg ha meglessz a baba.mennyire más sz élet és önnyen lehet hozzászokni?


2009. okt. 27. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


én már 4 hónapja próbálom megszokni, de nem sikerül....:(( minden más, minden "felfordult". Nagyon szeretem a babám, de néha rosszul viselem, hogy nem az van, mint régen.De nem bánnám meg soha, hogy van... csak most több a kényelmetlenség, mint a kényelem...

2009. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekünk semmilyen, de semmilyen segítségünk nincs, így igen nehéz. Most a babám megfázott-átadta nekem a kórságot és annyira jó lenne csak 1-2 napot pihenni, de nem lehet. Szóval vannak helyzetek, amikor igenis nagyon nehéz. Igen, ő van az első helyen és lemondásokkal jár, dehát mindezekért kárpótol ahogy rádnéz, ahogy nevet, ahogy szuszog.... Közhely, de igaz: semmiért nem adnám őt oda, nem fordítanám vissza az időt. Ő belőlünk lett, mi hoztuk létre, vágytunk rá, ehhez képest mi egy kis lemondás??
2009. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igaz az hogyha a babára nézel elszáll minden probléma?
2009. okt. 27. 16:31
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia,


nehéz volt megszokni, talán még 100% osan nem történt meg. Bár nem vagyunk egy nagy bulizósak. de nálunk is éjszakai tescozás és társai vannak/voltak. Igazából mi vittük magunkkal minden hova. Este meg 8 kor fürcsi, kaja, aztán nagyinak szóltunk és elviharoztunk a dolgunkra.

Persze teljesen felborul az élet. De a jó értelembe. Ez is megszokható. És egy más életstílust igényel, de szerintem ezen mindenki átmegy.

Az, hogy ránézel és elszáll minden, igaz...nagyon nagyon igaz. Olyan jó mikor rádmosolyog és az is jó, hogy ha a párodat látod benne.


Szóval hajrá!:)

7 hónapos kisfiú anyukája

2009. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! bisztosan gyönyörű babátok van:) alig várom már én is:)
2009. okt. 27. 16:57
 6/12 A kérdező kommentje:
várom a többi vűlaszt is:)
2009. okt. 27. 17:57
 7/12 anonim ***** válasza:
30 éves két gyermekes anya vagyok, 21 évesen szültem a fiamat és a lányom 7 hónapos. 16 éves korom óta él bennem, hogy anya akarok lenni, nekem addig üres volt az életem, nálam épphogy fordítva működik a dolog, imádom, hogy ők osszák be az időmet.Melletük pedig jut idő mindarra amit magam akarok csinálni, velük teljes az élet értük érdemes élni.
2009. okt. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem sincs semmi segítségem, egyedül vagyok itthon a babával. Kb. 4 hónapos volt amikor azt éreztem, hogy megszoktam a helyzetet. Ami még a mai napig rosszul esik az az , hogy a babám többször ébred éjjelente pedig már 8 hónapos elmúlt. A többi már nem "zavar". Az első 2-3 hónap nekem iszonyat nehéz volt. Féltettem is nagyon mindentől meg nagyon bizonytalan voltam és fáradt. Remélem egyre könnyebb lesz mert azt hiszem elmúlt a nyomasztó érzés amitől igazán nehéz volt az egész. Ha az ember lazábban tudja felfogni akkor sokkal könnyebb dolga van.

2009. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én 23 éves vagyok 15 hónapos kislánnyal. idáig párommal mindig mentünk csavarogni, bulizni, haverozni. de szó szerint mindig. aztán teherbe estem, és igaz kicsit ritkábban de mentünk mégmindig, csak a füstös helyeket kerültük. aztán meglett a pici és egy darabig itthon voltunk nagyrészt, de ha csinálni kellett valamit vittel magammal vásárolni, barátnőzni mindenhova. Itthon is próbálom úgy csinálni hogy amennyire lehet megmaradjon a régi életünk. Nem hanyagolom el se a párom, se magam, se a barátokat,háztartást. Nehéz de ez az erőt :)
2009. okt. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! 7 hetes a kisfiunk. Egyre könnyebb, de az eleje írtó nehéz volt. Nekem sem volt sok segítségem (főtt ételt hozott rendszeresen anyósom, de ennyi). A lemondások, kellemetlenségek és nehézségek ellenére igazán hatalmas élmény. Viszont úgy magaddal vinni, hogy a napját ne borítsd fel, nehéz. El kell dönteni, hogy ő az első, vagy a te régi életed. Nem lesz könnyű, de bele lehet jönni.


Sok sikert!

2009. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!