Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem unatkoztok othon a 13...

Nem unatkoztok othon a 13 honapos babátok mellet? Az énfiam nem szeret játszani velem ő magában elvan jön, megy pakol, vagy csak pakolászik de mesekönyvet nézegetni, vagy épitőkockázni, mondokázni nem lehet vele mert nem érdekli.

Figyelt kérdés
Probáltam sokszor hogy leülök mellé és magyarázok neki,vagy épitek valamit de csak lerombolja és megy tovább,a mondoka nem érdekli,ha elkezdem mutogatnia testrészeit mindha idegesitené.Látom rajta hogynem tetszik,nyöszörög és néhamég a fejét is rázza meg elmegy és ez a mesekönyvre is igaz.Nem ül megésakönyvet is csak rágná meg tépkedné ha odadnám neki,igy hogy tanitsam valamireis?Meg én sem találom a helyem már ithon,a terhességem 3. honapjátol ithon vagyok szinte egyedül mert a férjem estig dolgozik igy már nagyon elegem van és nem találom a helyem,ti nem szoktatok igy érezni?
2009. okt. 27. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Huuu az én lányom nem ilyen, mondjuk még csak 6 hós, de ha nem lát vagy nem hall akkor nincs el! Örülök, hogy néha lefoglalja magát, mert akkor hajat mosok, vagy főzök vagy felmosok! Régebben ha főztem ki kellett vinnem babyhintába hogy lásson! Akkor nagyjából elvan! Találj ki valamit! Tornázz, vasalj, húzd át az ágyneműt, fesd ki a körmöd, én el lennék!
2009. okt. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Húú, az én fiam dettó ugyanez. Egyszerűen semmi nem érdekli, csak fel-alá szaladgál a lakásba. 12,5 hós. Én úgy is érzem, hogy egy kicsit le is van maradva a kortársaitól. Szóval nem igazán csinálja azokat a dolgokat mint a többiek. Én már szinte görcsösen próbálkozok játszani vele. Tudom, hogy ez nem jó. De annyira szeretném tanítani. Kaptam a hétvégén a sógórnőmtől egy könyvet. Az a címe, hogy Anya, taníts engem. Tegnap megpróbáltam vele elkezdeni. De nagyon nagy kudarc volt. :(

Mondjuk én nem unatkozom itthon. Bár már nagyon jó lenne társaságba elmenni.

2009. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Bárcsak az én fiam lenne csak fele ennyire "érdektelen" velem szemben. Nálunk pont az ellentét igaz, hogy egész nap ott kel szobroznom mellette. WC-re is szabály szerűen szöknöm kell :D

Amikor véletlenül elalszik (mert az is egyre ritkább) akkor próbálok gyorsan kapkodni minden fele. Porszívó, felmosás, mosás, teregetés, vasalás.

Ami megmarad, azt akkor csinálom, amikor a férjem este hazaér, persze csak ha nem jár zajjal mert 3/4 9-kor jön haza.

Néha szeretnék egy jó könyvvel elfeküdni és 1-2 órára kikapcsolni. Már a hajamra is ráférne a festés, de egyszerűen képtelenség.

2009. okt. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is ez volt egy ideig. Próbálj meg először bekapcsolódni a pakolásába. Tedd oda, add ide, mutogasd el neki, hogy mit szeretnél, és ha utánozza, akkor dicsérd meg, tapsold meg, örülj neki. Ráérez majd az ízére. Mi csipeszekkel kezdtük, mert a lányom imádott a csipeszekkel játszani. Ha már mennek ezek, akkor mondhatod neki, hogy hozza oda a könyvet. Inkább vegyél neki leporellósat, azt nem tudja tépni. Ha már odaviszi a könyvet, ültesd az öledbe és magyarázd el neki az állatokat, mutasd a hangjukat. Lépésről-lépésre kell haladni, mert most még elvan a saját kis pakolászós világában, de érdekessé kell tenni számára a többi dolgot is. Fontos a sok dicséret, tapsolás, és hogy lássa, hogy örülsz neki, ha megcsinál valamit.
2009. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Tudom, hogy most nem ezt akarod hallani, de én most irigykedem, az enyém kb 2 percig van el magában. Na jó, ez a másik véglet :)
2009. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

szia

az én fiam 13 hósan kezdett el járni, akkor semmi más nem érdekelte, csakhogy járjon, pakoljon, hozzon vigyen dolgokat

most 2 éves - nagyon jól elvan egyedül, épít, az autóit felsorakoztatja, egy egy képes könyvet, vagy szórólapot(tesco,auchan) akár fél órán át is lapozgat, rajzolunk, gyurmázunk

kb. egy hónapja olvastuk el az első mesét, addig csak a képeket nézegettük, és azokról meséltem, de ez is csak kb. 20 hós korától

néha nem akar egyedül lenni, olyankor csak be kell ülni mellé a nappaliba, de sokszor nem szabad hozzányúlni a játékaihoz, tárgyaihoz - ilyenkor tudok kicsit olvasni is

kitartás, ha eljön az ideje megérik a tanulásra is, most épp mással van elfoglalva

2009. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

Felnőtt társaság is kell! Most már akkor, hagyd rá valakire eg y kicsit, és találkozz valakivel!

Néha meg pakold fel, és látogassátok meg a kollégáidat. Vidd hetente kéthetente vendégségbe,szokja meg ő is az idegeneket, s te is tudsz beszélni. Olvas, vagy tanulj valamit, ha már ilyen szerencséd van! Nem lehet évekig egy kisded a társaságod néha felnőttekkel is kell találkoznod!

2009. okt. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hát nekünk is elvan a baba! de én állandóan takaritok annyi piszokvan meg szétpakol meg ilyenek.
2009. okt. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem unatkozom. :)

Oka: Remélem, sikerül beilleszteni egy nemrégiben feltett kérdésemet:

Voltatok hasonló helyzetben, hogy kisbabátok még 13 hónaposan is alig-alig valamit fogadott el az anyatejen kívül, miközben ...

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés - Babák 12 válasz


Azt én is észrevettem, hogy nem mindig azok a dolgok érdeklik, amikről azt hiszem (mert ezt olvastam, hallottam...stb), és hogy nem mindennel úgy játszik, ahogy "elő van írva". Azt olvastam, az a jó, ha hagyjuk a maga ütemében fejlődni, ha elfogadjuk olyannak amilyen (mást úgysem tudsz tenni), és ő is ezt érzi, hogy elfogadod! Segíthet: minden ember más, és minden gyerek is igazi egyéniség. Amiből mi tájékozódunk, hogy mi lehet neki jó játék, az csak valami átlagból vagy talán reklámfogásokból megállapított dolog, pl. sok évtizeddel ezelőtt a rongybabák "mentek", nem volt ez a sok reklám, és mégis mindenki egészségesen felnőtt. Hidd el, hogy a saját érdeklődési területe, fejlődési üteme a tökéletes!

2009. okt. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocs, félrenyomtam:

...Tehát hagyd amit ő akar, és inkább abba kapcsolódj be Te az ő játékába, ez tesz neki jót, úgy tudom.

Okosbaba pont hu-t ajánlom figyelmedbe.

még mindig 23.39

2009. okt. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!