Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám Babómmal megszer...

Hogyan tudnám Babómmal megszerettetni a mesekönyvet és néhány más játékot?

Figyelt kérdés

EGy éves a Kincsem, és sokszor leülök hozzá játszani. Próbálok ilyenkor mesekönyvet mutogatni (igazából ezt már egész rég kezdtük) de nagyon nincs türelme hozzá, hiába próbálok neki magyarázni a képről, kérdezni, hol ez, hol az, hajtja is tovább a következő lapra, de meg se nézi a képeket, vagy kilöki a kezemből, elveszi és elkezdi rágni. :) Testrészeket is próbálom neki mutogatni, de vhogy nem veszi komolyan a dolgot, időnként megmutatja rajtam a szemem, orrom, szám, és ennyi, de baromira nem érdekli. (FP tanuló kutya is arra jó, hogy lepofozza. :D)

Szóval van valakinek valami tippje, hogyan kelthetném fel jobban az érdeklődését?


2011. febr. 2. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2011. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A FP kutya nem is érdemel többet :). (csak vicc) Az én lányom sem képes sokáig ülni mellettem és nézni egy mesekönyvet. Mondjuk, ha mutogatom neki és kérdezgetek akkor jól elvan. Minden gyerek más. hallottam már olyat, hogy valakinek nem volt türelme ilyenekkel foglalkozni, de nincs ezzel baj, majd később hátha megszereti. Mutogasd egy babán a testrészeket, hátha jobban szereti.
2011. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia, az enyémet másfél évesen kezdte érdekelni az ilyesmi, úgyhogy bőven nem vagytok lemaradva. sztem nagyon ritka az az 1 éves, akit érdekel az ilyesmi. inkább az állandó pakolás, jövés-menés. nem tudsz mit tenni, ha nem érdekli, nem érdekli, majd érdekelni fogja később, meglátod. amúgy én a testrészeket nem babán mutattam neki meg magamon, mert az őt nem érdekelte, hanem van egy nagy plüssmacska, azt a mai napig imádja (már 2 éves múlt), és azon tanultuk meg a testrészeket. :)
2011. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 15 hónapos, szerintem 12 hónaposan őt sem érdekelte még. Egy-két testrészt talán megmutatott, de csak, ha kedve volt.


Most a főbb testrészeket, arcrészeket megmutatja, és könyvet nlzegetni is szoktunk, ami abból áll, hogy lapoz, mindenre ráböki az ujját, és magyaráz valamit nagy komolyan. Ha én mutogatom, hogy mi micsoda, az annyira nem érekli. De mindegy, ezen nem izgatom magam, fő, hogy nézegetni már szereti.


Szerintem ne légy elkeseredve, néha kerüljön elő a meséskönyv, próbálkozzatok, de ha nem érdekli, ne erőltesd. Majd előveszed másnap, harmadnap megint.

A testrészeket meg fürdéskor vagy törölkőzéskor mondogasd neki, hogy éppen mit mosdatsz, mit törölsz, mit puszilsz :-), előbb-utóbb megtanulja azt is!

2011. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, imád Ő is pakolni, mindig visz, cibál valamit a lakáson keresztül. Képes felmászni ágyra, fotelra, hogy valami számára fontosat elérjen, az Apja táskáját rendszeresen meglopja, és a legeslegjobb játék, ha bármelyikünk hazajön a bevásárlásból, kipakolni a szatyorból. Teszi mindezt kb olyan szakértelemmel, mintha tudná az általa kivett dolgokról, hogy melyik micsoda :D
2011. febr. 2. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:

akár én is írhattam volna a kérdést:-)

állítom, hogy 10 hónaposan jobban lehetett vele könyveket nézni, mint most 1 évesen. Már 1 hónapja önnállóan megy, pakol, rámol, kiborítja a kisvödörben lévő dolgokat, mindent megrág és kész. a könyveket szinte nem is nézegeti, hanem csak lapozgatja, az újságot tépi. viszont napról-napra jobb a mozgáskordinációja, ügyesen bemászik és kimászik a vasalatlan ruháknak fenntartott kosárba, illetve kosárból, megtalál minden szűk kis zugot, ahová elrejt tárgyakat, egész nap a cumisüvegeit, cumijait vadásszuk a lakásban, mert gondol egyet és elajítja. Sok mindent megért, így pl. rámolás közben tud visszapakolni, de azon nyomban ismét a szétrámolás jön. Szóval izeg-mozog, járkál, közben gagyarászik, zenére rázza a popóját, de leülni vele játszani, állatokat mutogatni, esetleg mesélni képtelenség. majd később

2011. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja! ötletem az nincs, hogy lehetne terelgetni egy kicsit az intellektuális fejlődés terén, de szerintem ezt nem kell eröltetni. minden nap próbálkozunk mi is, de egyelőre feláll és otthagy benünket. majd akkor lehetséges, ha képes lesz legalább 5 percig nyugton ülni.
2011. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt akar en is irhattam volna. Minden nap azert probalkozom, hatha egyszercsak erdeklodest mutat. Nem adom fel,de en is azt hittem vele van a baj. A lanyom 1 evesen jobban eluldogelt mellettem, es figyelt.
2011. febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden korszaknak megvan a maga érdeklődési köre, és egy egy évesnél az a természetes, hogy a mozgása fejlődik, mégpedig igen intenzíven. Továbbá a kíváncsisága a "valós" dolgok felé vonzza, azaz kézitáska, bevásorló szatyor, szekrény, fiók. Ebben a korban jobb ez bármilyen mesekönyvnél!

Az én lányom is egy éves. Fél éves korától vannak mesekönyvei, azok a hosszúra kinyitogatható fajták, imádja őket, de inkább egyedül üdögél velük és "olvas". Csak a mondókás könyvet szereti, ha végigolvasom neki, amelyiket tudom, eléneklem, aztán mehet tovább lomolni. Ne siettesd, nem maradtok le semmiről.

2011. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!