Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sárgarépával vagy almával...

Sárgarépával vagy almával kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisfiam,sajnos egy hete már csak tápszert kap,mivel a legjobb elkezdeni a hozzátáplálást?Nyers almával vagy csak a levével,vagy a megfőzött összepépesített sárgarépával?Első nap 2 kanál,másnap 3 és így tovább?Tízóraira vagy ebédre?Utánna tápszer?Vagy előtte?Köszi előre is a válaszokat! :)
2009. okt. 26. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem baj az, hogy csak tápot kap, még 2 hónapig elég is az neki.

Én almával kezdtem, először 2 napig almalé, majd 1 kanál alma, majd 2 kanál alma, majd egyre több, és amennyit megevett. 5.nap megevett egy egész kis almát.

Utána jött a banán, barack, meggy, és csak utána a zöldség.

Én cici előtt adtam, és utána sem kináltam meg, csak ha kért, így hamar ki tudtam váltani egy -egy étkezést.

2009. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyes részekre tudok válaszolni.

Almával szokták kezdeni, először inkább csak a levével.


Illetve én okoztam durva hascsikarást a babámnak (ó én agyatlan), hogy sérgarépára (püré) datam még tápszert merthogy biztos éhes maradt. Hát valóban éhes volt, és evett is tápszert, szegénynek iszonyat hasfájása lett.

2009. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Attól, hogy tápszeres, még nem szabad elkezdeni a hozzátáplálást. Még két hónapig kapja a tápszert, utána lehet elkezdeni a sárgarépát, almát. Ha korábban kezded a hozzátáplálást, nagyon sok kárt okozhatsz az egészségében, de most nem részletezném, ha gondolod olvass utána a neten.
2009. okt. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Almával kezd,tehetsz bele kekszet,akkor nem olyan savas.Nem lével,hanem a gyümölccsel.Először egy-két kanállal,ha nincs semmi gond,akkor adhatsz neki többet is.Főzeléket pedig akkor,ha a gyümölccsel már egy étkezést kiváltottál.Tápszert pedig ne adj az étkezések után,és amint lehet hagyd is el egészen.,
2009. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4. tanácsát nehogy megfogadd! Ekkora hülyeséghalmot is nagyon régen olvastam... :S
2009. okt. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%

Már most megkellene kezdened a hozzátáplálást.A tápszerekben csak kémiai uton módosított és előállított anyagok vannak,semmilyen természetes tápanyag és vitamin nincs.Igaz,hogy most sokan hisznek a reklámoknak,de ha nézed ezt az oldalt,majdnem naponta panaszkodnak anyukák,hogy a 6-7 hónapos babájuk nem eszik meg semmilyen természetes ételt.De találkoztam már olyan kétségbeesett anyuka kérdésével is,akinek a babája nem eszik meg semmilyen gyümölcsöt,főzeléket,de a tápszert sem.Ez mind a késői hozzátáplálás eredménye.

Téged vajon mikor kezdett etetni gyümölcsökkel,főzelékekkel az anyukád? Beteg lettél tőle?

Sokkal több a tápszeres babák között az allergiás,hízásra hajlamos gyerek,mint akiket időben gyümölccsel,főzelékkel stb táplálnak.Ezt egy gyermekorvos ismerősömtől hallottam.

A döntés természetesen a tied.

2009. okt. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én répával kezdtem, 3 és fél hónaposan. és egyetértek az előttem szólóval. a babám 7 hónapos, és nagyon szeret enni, minden korának megfelelőt megeszik, már csak 1 étkezést nem váltottam ki neki. azt nem is fogom egy-másfél éves koráig.
2009. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Jó babázást kívánok mindenkinek!
2009. okt. 27. 18:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!