Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabát ha kiviszek 1-én a...

Kisbabát ha kiviszek 1-én a temetőbe, sokan megbotránkoznak?

Figyelt kérdés
nem nagyon érdekelnek az erről szóló babonák nem is ismerem őket,de jön a halottak napja és együtt a család egy kisbabával mennénk ki,de nem tudom,hogy látok e majd furcsa tekinteteket.vidéken lakunk,ott másként kezelik.ti kiviszitek őket a temetőbe?
2009. okt. 26. 14:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez hülyeség. Nyugodtan vidd ki, ő még úgysem tudja mi az. Legalább levegőn van. Ha meg vki rosszul néz rád, ne foglalkozz vele, kit érdekel.

Én nem járok temetőbe, de ha járnék simán kivinném.

2009. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Mi is vidékre megyünk,de megsem fordult a fejemben,hogy valaki gondol e valamit,vagy nevigyem a bébimet.7hónapos.A nagyszüleim sirjához szeretném kivinni,én igy "mutatom"meg nekik.
2009. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Kiviszem majd. Aki pedig rossz szemmel néz egy kisgyerekre, vagy az anyjára, csak azért, mert halottak napján megemlékeznek a szeretteikről...hát mit mondhatnék...önmagát minősíti!
2009. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
okés,köszi.örülök,hogy nem csak én gondolkodom igy.
2009. okt. 26. 14:28
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Ezen én is gondolkodtam, "illik-e".

7 hónapos a fiam és nálunk is mindig együtt megy ki a család a temetőbe, és nem szeretnék otthon maradni a picivel. Valószínű, elviszem, és reménykedem,h. éppen akkor nem lesz nyűgös.

2009. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
9 hónapos,és még tetszeni is fog neki a sok fény,ebbe biztos vagyok.
2009. okt. 26. 14:39
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Én is kiviszem. Az édesanyám sírjához megyünk... Ő már sajnos nem láthatta a kisfiamat, csak egy ultrahangképen. :( Senki véleménye nem érdekel, én viszem a kisfiamat (7hónapos).
2009. okt. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Mi tavaly kivittük, akkor 7 hónapos volt. Nem szólt senki ránk, nem néztek meg minket, felénk ez természetes.

Idén is együtt megyünk, szerintem a megemlékezés családi ünnep.

2009. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Mi rendszeresen járunk temetőbe a babámmal (majdnem 11 hónapos), sajnos a bátyám van ott. Soha senki nem botránkozott még meg.
2009. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Sosem gondolkoztam ezen és az se jutott sosem eszembe, hogy esetleg rossz szemmel néznének rám, ha kiviszem. Mi is vidéken, egy kisvárosban élünk. Minden évben kimegyünk. Egyetlen egyszer hagytam ki, mikor nagyon hideg volt és a nagy fiam még csak 2 hónapos volt, akkor is kimentünk a kicsivel, csak nem akkor este, hanem másnap délután, mikor már nem volt annyira hideg. egyébként nálunk ilyenkor nagyon sok pici gyerekkel kint vannak... Tehát ne gondolkozz, ha jól esz az idő, nyugodtan vidd ki! Én is viszem az enyémeket :))) Én nem hiszem, hogy a gyerek nem való a temetőbe, sőt..neki is meg kell tanulnia, hogy van elmúlás (igaz, a Tiéd még nagyon pici ehhez). Ez a "jaj, ne tudjon róla" hozzáállás úgysem jön be akkor, ha egy közeli hozzátartozó hal meg, neki is meg kell gyászolnia, mert ha nem engedik neki, akkor az csak mindenféle lelki eredetű tünetet fog okozni...(nem régen ezzel foglalkozott a rádió Vendég a háznál c. műsora).
2009. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!