Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos tápszeres babátok...

4 hónapos tápszeres babátok mennyit eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve!!! Nekem 5*120-at eszik a babám mert ennyit adok neki, plusz éjszaka 90-et. Szerintem enne többet is de az orvos azt mondja nehogy többet adjak neki mert már ez is sok és hogy le kéne szoktatnom az éjszakai evésről és talán úgy már ideális lenne a napi 5*120. de mostanában már kész tortúra kihúzni 4 órát mert 2,5-3 óra után már üvölt! Szerintem azért mert éhes az orvos szerint mert túl sokat eszik és fáj a hasa!!! Az éjszakai evésről próbáltam leszoktatni teával meg kevesebb tápszerrel de ez a 90 is nagyon kevés neki mert mindíg sír mikor lerakom!!! SEGÍTSETEK!!!
2009. okt. 26. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na, ne már!!! Ne hallgass a dokira! Hány kilós a babád? Mert ha már 4 hónapos, gondolom van 5-6 kg is legalább. Akkor pedig 150-170 lenne az adagja, ha 5-ször eszik. (testsúlykilonként 150gramm egész napra) Nekem kettő babám 6 kg körül van, ők ducibbak és 5-6-szor esznek egész nap úgy 150-160 körül, a vékonyka pedig 5 kg, de hosszú, ő pedig 170-190 körül eszik és ált. 5-ször. Nyugodtan adj többet, nem lehet túletetni, nekem mindhárman kiköpik, ha már jóllaktak.
2009. okt. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
6.7kg a baba:-)nem tudom mit csináljak:-( hogyan szoktassam le az éjszakai evésről? Ha többet adok neki napközbe akkor talán jobban fog aludni. Arra is gondoltam hogy kiváltok egy etetést gyümire...
2009. okt. 26. 09:11
 3/11 anonim ***** válasza:

4 hónaposan a lányom annyit evett mint most 5 hósan, 5*170ml tápszer. Most már a tízóraink gyümölcs, a vacsi pedig tejpép. Most nem tudom mennyi lehet a súlya, 3 hete volt kerek 6kg. Vékonyka, hosszú csajszi. Nekem mindig azt mondta a védőnő, hogy adjak neki többet enni, és át ne térjek a 4 órás etetésre, ja, és éjjel is keltsem fel enni. Hozzáteszem, 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát....sosem keltem fel és nem adok neki többet, mint amennyit kér.

Te viszont bátran kínáld többel a picurt! Ő tudja, hogy mennyi kajára van szüksége. A gyümit is megpróbálhatod. Sőt, én javaslom a tejpépet is, sokkal laktatóbb, mint a tápszer, ha vacsira próbálod, lehet, hogy sikerül neki átaludni az éjszakát kaja nélkül.

2009. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha többet kapna, lehet már rég átaludná az éjszakát. Akárhogy is számolom, ha 6,5 kg, akkor az egész napi adag 975 gramm, ha 5-ször enne, akkor egy étkezés átlag 195 gr-ra jönne ki. Szóval nem tudom miről beszél a dokid. Azt mondják, ha eléri a 7 kg-t, akkor elég egy kicsit kevesebbet enniük, de szerintem ezt az egészet úgy is a baba dönti el,mennyit akar enni, nyugodtan adj neki többet, lehet bepótolja, ami eddig kimaradt és utána majd kicsit kevesebbet akar majd enni. Ha megkapná az adagját, akkor majd egyre jobban kihúzza éjszaka. Nekem még az vált be, (tea, víz, dajkálás nagy hülyeség, ha ők enni akarnak, akkor addig sírnak, míg meg nem kapják) Ha este a lefektetés előtt többször adok nekik. Úgy 7-8 körül fektetem le őket, és kapnak 5-kor, lefekvés előtt egy kicsit és utána még 10-kor is megetetjük őket. Így ált. kibírják reggel 7-ig. Bár most az óraátállítás kicsit bezavart.

Sok sikert és kitartást kívánok!

2009. okt. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok (aki egyben az első is), most látom el is olvastam, már 6,7 kg!

Az előttem válaszolónak: tényleg ezt mondta a védőnőd, keltsd fel éjszaka etetni???? Milyen tanács ez??? Te jó ég!

Én is most gondolkodom a tejpépen, lehet kipróbáljuk, és arra gondoltam a későbbiekben abba tenném a gyümölcsöt, mert most próbáltam már, de nagyon nem ízlik nekik semmi (banán, őszibarack, alma nagyon nagyon nem!)

2009. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én már megkóstoltattam vele az almát és nagyon nagyon ízlett neki. Csak nem tudom hogy mennyit adjak neki, és melyik etetést váltsam ki vele?
2009. okt. 26. 09:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Az almát a tízórai tápszernél próbáld. 4-6 teáskanállal írja a nagykönyv...azért ajánlják a délelőtti kóstoltatást, hogy ha valami baja lenne tőle, ne az éjszakát rontsd el vele. Másnap már kaphat többet is. Kb 4-5 nap alatt ki lehet váltani a tízórait.


Elsőnek: mi nagyon szeretjük a tejpépet, szoktam bele gyümit is rakni, hogy még jobb legyen. Sokkal többet megeszik belőle, mint a tápszerből, van hogy 220-250ml is elfogy este...


Ja, a védőnő tanácsa....no, az én véleményem is az, mint a tiéd. Ezért nem keltem fel enni. Ha éhes, úgyis szól. A védőnő állandóan cseszeget, hogy milyen vékony a lányom, ezért akarja, hogy többet egyen. Én meg nem vagyok hajlandó tömni a gyerekemet...a dokinéni azt mondta, ilyen a gyerek alkata és kész. Nem kell erőltetni semmit.

2009. okt. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is éhes lehet a babád. Az én kisfiam (múlt héten volt 15 hetes) eszik kb. ennyi tápot, mint a te babád, de ő mellette még szopizik is. Én úgy csinálom, ahogy az első válaszoló is írja, hogy estefelé többször kap enni, nem várjuk ki a 3 órát (teát, vizet nem kap). Így legtöbbször 1/2 8-8-tól 5-6-ig alszik. És az is igaz, hogy ha úgy érzi, hogy jól lakott, kiköpi az üveget, és van, hogy marad 20-40 ml az üvegben. Ő is ember, nem egyformán éhes..

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha büfizik, akkor kaja is jön-e ki, és ha igen mennyi?

2009. okt. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, a többszöri etetést másvalaki írta.. De tény, hogy mi is alkalmazzuk.
2009. okt. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát amíg 120-at evett addig büfizés közben nem jött ki semmi de két evés között bukott néha egy picit. Ma a tanácsaitok miatt felbuzdulva 150 -eket adtam neki. Hát most büfinél jön ki egy kicsi és két evés között is többet bukik, de sokkal nyugodtabb volt mint máskor:-) Ja és simán kibírta a 4 óránkénti evést:-)
2009. okt. 26. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!