Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy visekedik, mit tud...

Hogy visekedik, mit tud csinálni milyen a súlya a 6 hónapos babátoknak? (kisfiam van)

Figyelt kérdés

.....mert a kisfiamra azt mondja a doki hogy "kövér"9210g és 73cm fejkörfogata 44cm!

Ha felültetem ül nagyon szépen ügyesenn mert mindig huzza előre fejét vagy az ágyrácsot cibálja de nem sikerül neki egyedül ilyenkor kicsit segitek neki,ha tartom az ujjam állásba huzza magát pár napja felállt a babakocsiban a karfába kapaszkodva!Azóta lekötöm mindig benne!oldalra fordul meg csak végszükség esetén hasra is de hasról mindjárt hátra inkább nem szeret hason lenni!forgatja a csoklóját és ezt szereti nézni,eggyujjal kapirgál minket meg böked édes kis tünemény Csak Anyatejet kap még eggyenlőre semmi mást!alsó foga már van !Félek h valamiben lefog maradni mert a doki le "kövérezte"és hogy ez hátránya lessz...szerintetek??

Kérek mindenkit ne kezdjen el senkit offlni és csak az válaszoljon akinek a válasza a témához kapcsolodik!

Előre is köszönöm!Szép babázást!


2009. okt. 26. 07:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2 alsó fogacskánk van kb 2 hete!
2009. okt. 26. 08:09
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kislányom van. 2460gr és 50cm volt születésekor. Most 70cm és 7450gr. 6,5hónapos. Elmúlt pár nappal 6hónapos amikor magától felült. Pár napja pedig mindenbe belekapaszkodik és feláll. Mászni nem mászik, de nagyon próbálkozik. Négykézlábra már 5hónapos kora óta feláll. A hozzátáplálást már 5hónaposan elkezdtük. Ma már eszik mindent amit szabad. 2étkezést váltottunk ki.

2009. okt. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni hogy 51cm-rel és 3340g al szüetett és ugyanennyivel is jöttünk haza!A hozzátáplálst lassan mi is elkezdjük!
2009. okt. 26. 08:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kövér a babád, ez hülyeség.

Az enyém 15-én volt hat hónapos, nyolc és fél kiló, 70 centi, az ő fejkörfogata is 44 centi.

Eddig csak anyatejes volt, de elkezdtem a hozzátáplálást, mert hajnalban éhes lett. Így vacsorára kapott eddig almát, sütőtököt, krumplit és spenótot.

Mászik, de a kúszást kihagyta, ül, de magától még nem ül fel. Forogni mindkét felé forog, mikor épp mit akar csinálni. Foga áttört, de még nem nőtt ki teljesen.

2009. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányom születésekor 48 cm és 2,88 kg volt. 2 hete az orvosnál 68 cm-t és 7,6 kg mértek. Azóta nőttünk, most 69 cm és 8 kg-sak vagyunk. 4-én leszünk 6 hónaposak. Eddig csak anyatejet kapott, 7-re (szombat) gondoltam a hozzátáplálás kezdését, hogy férjem is lássa. Forog, lábát eszi :), pár másodpercig egyedül ül, állandóan felakarja húzni magát, de rögtön állna is. Hintaszékbe ha beteszem, rögtön feszíti magát és kiakar belőle jönni. Szegénykémnek most egy kicsit rossz, mert még semmit nem tud egyedül igazán csinálni, pedig már nagyon akarna. "Néha" emiatt elég hangosan kiabál. Hason próbálja előre nyomni magát, emelgeti hozzá a kis seggét, nagyon édes. Foga még nincs, bár már hónapok óta tünetei vannak, de most már hiszem ha látom.

Szerintem sem vagytok kövérek, és a mozgásfejlődése is normális. Ismerek egy babát, aki kis húsgombóc. 4 hónaposan volt picivel több, mint 8 kg s ha jól emlékszem 63 cm. Na neki még a talpán is zsírpárnák vannak :), pedig ő is csak anyatejes. Anyukája elmondta, hogy a nagyobbik fia is így nézett ki babaként, most 3,5 évesen 14 kg.

2009. okt. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kismanóm 6 és fél hónapos.3810g, és 51cm volt, amikor született. 6hónaposan volt 7400g, és 74cm.És 6 hónapos koráig csak szopizott. Forog mindkét oldalra, felül rendesen egyenes háttal tartja magát.Kb 2-3 hétig "úszott" a padlón, így közlekedett:)), de most már mászik, mint a villám:))) A dokibácsija csak úgy hívja "a kis tekergő". 4foga van és rengeteget "beszélget" persze a saját kis nyelvén.
2009. okt. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az en kisfiam holnap lesz 6 honapos!72 cm es 9.5 kg!2,6 kg val szuletett es 46 cmvel!anyatejes,de mar hozzataplalom!egyedul ul mar tegnaptol :)es forog minden iranyban!felall ha fogja a kezemet(nem en huzom fol)abszolut nem kover baba,husis de van nala nem egy koverebb es kevesebb kg s gyerek!mondjuk ezt nem is ertem...lehet a csontjai nehezebbek(vagy ez hulyeseg?)imadom ot sokat nevet.beszelget.eddig csak a ba szotagig jutott!egesz nap egyutt vagyunk sokat jatszunk tunderi baba!
2009. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fiam még nincs 7,4 kg, 69 cm. Rá meg azt mondják, vékony. Ez csak egy viszonyítás. A nagy átlaghoz képest nagyobb a súlya, tehát kövérnek mondják. Ennyit jelent, úgyhogy ne foglalkozz vele:)


Az én fiam is anyatejes,éjjel is eszik kétszer. Kóstolt már almát barackot, krumplit (ez keltette fel leginkább az érdeklődését)

Négykézláb hintázik. Négykézlábból próbál felülni (lábát oldalt előre húzza. De még feldől.

Hasról hátra fordul. Oldalra is. De hátról hasra inkább üvölt...

Az új anyagokat öt ujjal kapirgálja.

Szereti a zizegő-csörgő dolgokat.

Foga nincs, bár 2 hónapos kora óta ömlik a nyála.

Mosolygós:) érdeklődő.

A legjobb ha énekelünk neki. Süsü és Vuk a kedvenc. Persze Apa előadásában.

2009. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden gyermek saját ütemben fejlödik, különbségek még egy családon belül is elöfordulnak.

Nekem 2 kisfiam van. Leírom mindkettöt. Az elsö 6,5 hósan 8400 gramm és 70 cm volt. Kúszott (hátrafelé),négykézláb hintázott. S ebböl a pozícióból pár hét múlva már felült.

A másik szintén 6,5 hósan csak 7400 gramm és 67 cm volt. Kényelmesebb fajta (ahogy a doktornö is megállapította). Fordul a hátáról a hasára, ha vissza akar, akkor inkább sír. Próbálja maga alá húzni a lábát. Ennyi! Viszont a keze sokkal ügyesebb! Nyúl minden után, fogja, forgatja, már két kockát is össze tud ütni!

A doktornö szerint nem vagyunk lemaradva semmiröl, az elsö fiam nagyon korán csinált mindent, és így nem ehhez kell viszonyítani.

Ami a babád súlyát illeti, biztosan imádja a tejet, de nem kövér. Az enyém is, csak ö sokat bukik. A szilárdabb már nem biztos, hogy ugyanúgy ízlik. A súly csak annyiban meghatározó, hogy így valamennyivel késöbb fog kúszni- mászni, mert a súlyt cipelni kell:) Viszont a mozgástól már nem fog úgy gyarapodni a súlya mint eddig.

2009. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia az én lányom 7,5 hós és 7,36 kg. Alig győzöm kajával, annyit eszik mint 2 másik, főzeléket, tápszert, gyümiket, mégsem , hízik nagyon. Nem sovány de nem is kövér.

Nekem meg mindig azt mondják, hogy kicsi a súlya. De tud mászni ülni magától, és már a felállással is próbálkozik.

Sok ismerősömnek hasonló súlyú a babája mint a tiéd, és nekik nem mondta az orvos, hogy kövérek. Örülj, hogy ilyen szép nagy fiad van!

2009. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!