Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor nevet választottál a...

Mikor nevet választottál a babádnak befolyásolt a döntésben, hogy manapság milyen gyakran adják az adott nevet a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Nekem annak idején például nagyon tetszett a Bence név. Most mire odajutottam, hogy komolyan választhatok nevet, sajnos azt hiszem lemondok róla, mert egy ideje rengetegen Bencének nevezik el a kisfiukat.

Titeket befolyásol ilyesmi a döntésben, hogy mondjuk ne legyen gyakori, vagy éppenséggel ne túl ritka, vagy teljesen mindegy?


2009. okt. 26. 00:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nekem lányom van, 10 hós, és az volt a szempont, hogy ne a mostanság divatosak közül legyen, mert azok közül sok nem is tetszik. De ne is legyen olyan hűűűde ritka, és fura. Szilvia lett. De azt tapasztalom, hogy a mostani 5-6 évesek nem is ismerik ezt a nevet, nyilván, mert az oviban csak Laura meg Titanilla van. :DDD
2009. okt. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én évekkel ezelőtt eldöntöttem hogy fogják hívni ha lány lesz. Most utánanéztem és kb a 40. leggyakoribb név volt tavaly. Nem a legritkább sajna, de azért nem is olyan vészes. Ha mondjuk a top 10be benne lenne, akkor nem ezt adnám neki, sőt a férjem nem is engedné. Fiú nevünk még nincs (elvileg tuti lány lesz, de ugye majd ha kint lesz, akkor lesz biztos), azzal bajba leszünk, mert nekem is a top nevek tetszenek. De nem fogunk közülük választani.

Szóval nekünk számít.

2009. okt. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen ritkább nevet akartam a gyerekemnek. Nehogy már a csoportban osztályban xxx számú akárki legyen. Sok ráadásul nem is tetszik.

Fiú lett volna Ábel Koppány. De hát lány lett a szentem, így Emma Rebeka. Könnyen meg is tudja majd tanulni az Emmát.

Ráadásul mikor szültem a megyei kórházban június elején mi voltunk az első Emmák abban az évben, csodálkoztak is a nevünkön a nővérek. Bezzeg Dzsenifer volt vagy 10.

2009. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 7 hónapos és Bence. Eldöntöttem, ha fiam lesz így fogják hívni. Mikor megnéztem, hogy manapság a

leggyakrabban adott fiúnév, majdnem lemondtam róla. Választottam egy másik nevet is, de a tarsolyban maradt, amikor megszületett és megláttam, Ő Bence volt, akire mindig vágytam, és lehet hogy ő a sokadik, de nekem az egyetlen. Tehát majdnem, de mégsem befolyásoltak a számadatok.:-)

2009. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én is szerettem az egyedi neveket de a párom sajna nem, így ő választott kislányunknak nevet:VIVIEN Már megszerettem én is,de kellett fél év mire megbarátkoztam vele! Ne nevessetek ki de egyszerűen nem tudtam kislányommal párositani ezt a nevet / úgy éreztem nem illik rá/!!!
2009. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

:) Én is attól "félek", hogy hiába tervezek, mikor kibújik egyszerűen nem fog passzolni hozzá.

Tudom, hogy nem ugyanaz, de nekem sok kisállatom van/volt és mindenk csak úgy alakult a neve, volt amelyiknek fél év után lett meg a végleges és teljesen más, mint amit kitaláltunk.

Jól néznék kis, ha a babámat is teljesen átkeresztelném utólag.

2009. okt. 26. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!