Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor nevet választottál a...

Mikor nevet választottál a babádnak befolyásolt a döntésben, hogy manapság milyen gyakran adják az adott nevet a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Nekem annak idején például nagyon tetszett a Bence név. Most mire odajutottam, hogy komolyan választhatok nevet, sajnos azt hiszem lemondok róla, mert egy ideje rengetegen Bencének nevezik el a kisfiukat.

Titeket befolyásol ilyesmi a döntésben, hogy mondjuk ne legyen gyakori, vagy éppenséggel ne túl ritka, vagy teljesen mindegy?


2009. okt. 26. 00:51
1 2
 1/16 anonim válasza:

Én is így vagyok és pont a Bence névvel..még kicsike voltam mikor kaptam egy babát és Bence lett a neve..azóta is imádom ezt a nevet..a párommal megbeszéltük,h Bence lesz a babó neve ha majd lesz..most viszont minden 2. fiú Bence..De engem nem érdekel..1-el több vagy kevesebb Bence..:)

Engem sak az érdekel,h a közeli család/barát kapcsolatban ne legyen ilyen év..szerencsére nincs:)

2009. okt. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én azt a nevet választottam ami a legjobban tetszett. De az biztos,hogy nem ő lesz a 20. Nadin az osztályba :)
2009. okt. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Á igen, a Nadin nekem is tetszik. Újabban kitaláltam az Éduát, majd, ha valamikor már kislányt várok és nem kisfiút. Viszont, ahogy nézegettem, épp azért, mert érdekes és (még) nem gyakori, ezt is egyre többen választják. Lehet úgy jár majd, mint a csenge. Az ismerőseim közt azt is sokan választották, kislánykoromban, mikor meg megtetszett még nem volt népszerű egyáltalán.
2009. okt. 26. 01:21
 4/16 A kérdező kommentje:
Csenge*
2009. okt. 26. 01:22
 5/16 anonim ***** válasza:

Én amikor terhes voltam éppen egy könyvet olvastam(Meghalsz tengerész)Ebben a könyvben a főszereplő egy fiatal tengerészgyalogos volt Dániel akiért végig izgultam a könyvet.Annyira megfogott a történet,hogy a könyv végén megfogadtam,hogyha fiam lesz Dániel lesz..

Nem érdekelt,hogy gyakori név vagy sem..

Egy tengerészgyalogos jelleme miatt választottam ezt a nevet.JA!Fiam lett...

2009. okt. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha lányom lett volna vagy lesz akkor az Anna nevet fogja kapni,pedig mostanában rengeteg van belőle.De ezt már 15 éve elterveztem,és ugye akkor szinte nem is volt baba-Anna.A fiamnál a párom ragaszkodott a saját nevéhez(János)amitől az egész terhesség alatt hideg rázott.De amikor megszületett akkor tiszta János volt,így az lett.De most már nem bánom.De legalább ha szólítom őt,akkor nem figyel rám 5 Janó:)
2009. okt. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam Dávid Csaba. Mind a kettő elég gyakori név, de nekem nagyon tetszik. A Dávid volt az egyetlen név ami nekem is és a páromnak is tetszett, ezért nem nagyon foglalkoztunk azzal, hogy mennyire gyakori. Csaba az apukája után lett. Lány névvel szintén bajban voltunk. A párom Csillát szeretett volna, én Johannát vagy Blankát, de a párom erről hallani sem akart. Végül Júliában egyeztünk és 24. héten beigazolódott a sejtésem, hogy kisfiú lesz. :)

2009. okt. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is egy könyv miatt választottam a Milán nevet, kb. 15 éve. Akkor még azt se tudták sokan, hogy eszik-e vagy isszák.

Ha rá tudom venni a páromat, a 2. gyerek Milán lesz.

Kislány név is így született bennem:

Miléna (a Milán párja),

Zita (utolsó magyar királyné),

Benigna (Kinizsi felesége, Magyar B. lánya),...

Párom leszavazta mindet.

Egyezkedéses alapon, rövid nevet kerestünk, Mira lett a lányunk.

2009. okt. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam Zoltán Nándor.Zoli az apukája, Nándi pedig apukám. A 2. gyerkőc ha fiú lesz, ő Noel lesz, ha kislány akkor Szimonetta.Most közös döntés volt, 2.-nál a kislányt párom választotta, a kisfiút én.
2009. okt. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi nem szokványos nevet kerestünk:a nagylányom Míra Bernadett lett,a második lányom Lara Diána.13 és 11 évvel ezelőtt még szinte nem is hallottak ezekről a nevekről.A kisfiam 11 hónapos és Niko a neve.Biztos nem fut össze az utcán majd egy ilyen nevű sráccal...
2009. okt. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!