Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más anyuka is stresszes?

Más anyuka is stresszes?

Figyelt kérdés
Kicsit lelkiismeretfurdalásom van, de néha nagyon kivagyok. Két hónapos a lányom és sose gondoltam volna, hogy ennyi idegeskedéssel jár majd a gyereknevelés. És még csak most kekzdődött. Sokszor fogalmam nincs miért sír, mi baja, néha olyan jól elvan, néha sír, nyűglődik, és megmondom őszintén kifáradok ettől nagyon. A nap 24 órájában vele vagyok, 3 óránként evés, fárasztó. Éjszaka is felkel még, olyankor alig látok míg elkészítem a tápszert, utána elalszk és nem sokkal később már kel is. Le vagyok fogyva, alig eszem, és a cigire is visszaszoktam. Párom sokat dolgozik, nem tud segíteni, szüleim vidéken, ők is dolgoznak. Én vagyok vele egész nap, és délutánra már a nevemet sem tudom néha. Imádom, nagyon nagyon szeretem, Ő az életem, örülök, hogy van nekem, mindenem odaadnám érte, de nagyon sok ideget is megeszek mellette. Néha szégyellem magam, hogy ilyen gondolatok járnak a fejemben, de tényleg fáradt vagyok, fárasztó dolog nagyon a gyereknevelés. Talán annak nem akinek csak eszik-alszik. Az enyém nem ilyen. Csak én vagyok így ezzel?
2009. okt. 25. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell a nap 24 órájában vele lenni.Két evés közt hagyd az ágyában,akkor is ha nyűgös.

Javaslom,hogy nézd vissza az itteni linkeket.Néhány napja tette fel egy anyuka egy szakember véleményét a helyes nevelésről.Sok okos dolog van benne.Nem botcsinálta tudósok írták,hanem gyakorló anyuka és egy gyermekorvos.

2009. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem csak te vagy így ezzel. Én is kivagyok sokszor, sőt egyik éjszaka amikor felkeltem hozzá, sikerült elájulnom a kimerültségtől. Nekem sincs segítségem, és háztartást vezetni meg gyereket nevelni nem könnyű.Nem lenne olyan vészes szerintem, ha éjjel kialudhatnánk magunkat, de ez sajnos nem így működik :-( A párom szokott segíteni, de sajnos csak keveset tud, mert dolgozik. Én se panaszkodom, mert imádom a kisfiamat, de bizony nem gondoltam volna hogy ennyire kimerítő a gyereknevelés...
2009. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
61%
Szia!Nekem 18 hónapos a fiam,de az elején ugyanígy voltam vele.Még most sem alussza át az éjszakát,többször cicil+van egy kamasz fiam is.Cefetül fáradt vagyok,de mikor átölel és odabújik hozzám mindent pótol.Tudom hogy nehéz de próbálj mindent félretenni és csak a picidre figyelni.Gondolom hallottad megérzi ha te is feszült vagy.Én éjszaka is magam mellé vettem napközben pihentem vele együtt.Ez által elhanyagoltam ugyan a háztartást és rendeltem a kaját,de belejöttünk.Nektek is sikerülni fog kitartásés nyugi Ő a legfontosabb!
2009. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 és fél honapos.Pontosan ugyanigy érzek én is.Fárasztó nagyon.Amikor terhes voltam senki nem mondta h ez ennyire fárasztó tud lenni.Már 1x én is összeestem.Én is szinte csak cigin és kávén élek.Ráadásul a párom is hajnaltol estig melózik.Segitségem nincs mert anyummal se vagyok túl jóba.Az anyosommal joba lennék de ö meg messze lakik.nincs 1 szuszanásnyi idöm se.Félre értés ne essék imádom a kislányomat és imádok vele lenni az is tény h nincs csodásabb érzés mint anyának lenni de egyedül csinálni nagyon fárasztó.és elöbb utóbb befogunk gubózni.:(
2009. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem se csak te vagy így ezzel! Tanácsot adni nem tudok, esetleg egy kis erőt meríthetsz belőlem... 4 hónaposak lesznek holnapután a hármasikreim. Sok anyuka akivel találkozom azt mondják, rám szoktak gondolni, ha nagyon kibuknak.

Talán annyival könnyebb (?) nekem, hogy első babák, de mégsem vagyok túlaggódos, mint sok első babás, mert egyszerűen nincs rá időm. Az első két hónap volt a legkimerítőbb, aztán kezdtem egyre jobban belejönni, és szerencsére már az éjszakák is kezdenek rendeződni. Úgy éjféltől 4-ig ált. tudok aludni. Segítségem néha van, de igazából akkor is két babával én foglalkozom. Ja, és persze három baba, ketten egypetéjűek, de mégis mindhárman teljesen mások.

2009. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos a picim, én is ugyanígy voltam mint Te! Hidd el, nem benned van a hiba, egyszerűen az ember a legrosszabb rémálmában sem gondolta volna, hogy EZ vár rá. Annyival szeretnélek biztatni, hogy tényleg jobb lesz 3 hónapos kora körül! Az enyém már kezd "el lenni" magában, beteszem a hintájába (elektromos) elbilleg benne, közben én meg tudom csinálni a dolgomat. Ha nyűgösködni kezd, felveszem, járok vele egy kört a lakásban, mindenre rácsodalkozunk és megyünk aludni, vagy vissza a hintába:)

kitartást már tényleg nincs sok hátra ebből az időszakból! :)

épp azért merülünk ki, mert 29 órás meló 1 nap alatt egy ilyen picur ellátása.:)

2009. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Hát én is így vagyok ezzel, négy hónapos a lányom, és egyre nehezebb vele. A gyereknevelés bizony nme könnyű feladat, főleg, ha jól akarod csinálni... az éjszakákat ah átaludnánk akkor sokkal könnyebb lenne, de sajnos mindig van valami ami miatt állandó babusgatásra van szükség. De a boldog pillanatokért erőt kell meríteni a legnehezebb percekben is, és bízzunk benne, hogy fáradozásainknak gyümölcse szépre érik!

2009. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú,kedves hármasikres kismama!Ezentúl én is Rád gondolok,ha már úgy érzem,hogy nem bírom!Le a kalappal előtted!


Lányok,szerintem mindenki érzett már így!Kitartás!

2009. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hármasikres anyuka, csodállak és én is sok erőt kívánok! Mindig ikrekre vágytam, de így, egy gyerekkel, már az ikreket elképzelni se tudom!
2009. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hármasikres vagyok. Nagyon szépen köszönöm.

Csak még egy gondolat, ami miatt nekem is sokszor lelkiismeretfurdalásom van, hogy van mikor arra gondolok,mennyivel egyszerűbb lenne csak egy babával, de spontán fogantak a kis drágáim, és ilyenkor mindig arra gondolok, ők akarták így (lehet hülyeség, de én mégis így gondolom), hogy hozzánk kerüljenek, ezért mindent meg kell adni nekik és imádom is őket! Csúnya dolog, hogy mégis ilyenekre gondolok. Persze ez csak akkor van, ha nagyon kibukok. De jó lányok ők, és amikor napról napra látom, hogy egyre jobban szeretnek ők is minket, mosolyognak ránk és örülnek nekünk, akkor azok a percek feledtetnek minden nyűgöt és fáradtságot!

2009. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!