Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig jó, ha van babamérleg?

Meddig jó, ha van babamérleg?

Figyelt kérdés
Babám 4 hónapos,csak anyatejes. Már csak ritkán mérem,mert a súlygyarapodása lelassult, a szopit is ritkán mérem már,meg havonta a dokinál megmérjük. Késöbb,ha mondjuk elkezdjük a hozzátáplálást,akkor kell mérni? Vagy már nem? Ti meddig mértétek?
2009. okt. 25. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém is 4 hós, de ő vegyesen táplált, az étkezések kb egyötöde tápszer. Bérlem a mérleget, de úgy döntöttem hó végén visszaviszem. Ebben a hónapban is már csak pénzkidobás volt, ficánkol rajta, nem lehet megmérni, ráadásul baromságokat is mér. Igazából szerintem csak az elején fontos, amíg be nem áll a kereslet-kínálat, illetve ugye ha szopik, akkor máshogy nem tudod megállapítani hogy mennyit. De ha már hozzátáplálsz, akkor úgyis tudod, hogy mennyit adtál neki.
2009. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már nem kell, héthetnte ha elmész tanácsadásra ott megmérik neked. Ha hozzá tálálsz, vegyél Avent tároló poharakat, azok be vannak mércézve és ha abból eteted látod mennyi pürét evett meg, és ha túl sokat készítettél abban le tudod fagyasztani!
2009. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt mérlegem. Havonta megmértük tanácsadáson és ennyi. Engem megnyugtatott, hogy láttam, hogy evés után elégedett, láthatólag fejlődik. Csak idegesített volna, ha éppen nem eszi meg a "kötelező adagot", így nem is foglalkoztam a mérleggel.
2009. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én vettem mérleget,

majdnem minden hónapban megmértem, hogy beírjam a súlyát a füzetkémbe. :)

Mivel én nem hordom havonta a védőnőhöz, nekem jó, hogy van egy ilyenem.

Most lesz 16 hónapos, lassan mérhetem újra.


Egyébként a súlygyarapodás miatt, meg szopizásokat csak 2-3 hónapig mértem.

Akkor sem sűrűn, mert rendesen szopott mindig, nőtte ki folyamatosan a ruhákat...


A férjem ragaszkodott a mérleghez, nekem nem kellett volna, de egyébként jó játék!

2009. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát mi fél évre béreltük. Sajnos jól döntöttünk, hogy ilyen hosszú időre. Tápisok vagyunk a kezdetektől és állandó súlyproblémával :( Túl alacsony a korához képest, pedig sokat eszik. Egyszerűen lemozogja.

Most, hogy 2 hete betöltöttük a 4 hónapot engedélyezte a doktornéni, hogy nem kell ébresztenem éjjel enni. Ez mindkettőnknek nagy megkönnyebbülés.

2009. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem kell. Valójában addig kell míg be nem áll a kereslet-kínálat. Hozzátáplálásnál már felesleges. Valami írta, hogy az avent tároló be van mércézve. És mit érsz vele? Ha gyermeked 110 után úgy dönt, hogy nem kér többet nem tudod megtömni, hiába mértél ki neki 180-at. Annyit eszik úgy is amennyi jól esik neki.
2009. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!