Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól kezdtétek...

Hány hónapos kortól kezdtétek a hozzátáplálást és mivel?

Figyelt kérdés
Kicsit össze vagyok zavarodva,mindenki mást mond,a Gyermekorvos 6 hónapos kor előtt hallani sem akar hozzátáplálásról.Kislányom 4 hónapos,kezdettől fogva tápszeres baba,most 68cm és 6,5kg.Mit tegyek?
2009. okt. 24. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a babád tápszeres, akkor nyugodtan kezd el 4 hónapos korában a hozzátáplálást.

Az én kisfiam anyatejes volt, mi 6 hónaposan kezdtük.

Először almalével, mindig egy kicsit többet. Aztán almapépet. Majd így tovább a gyümölcsöket és a zöldségeket.

2009. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tápszeres babáknak 4 hónapostól kell (almalé, majd almapép, aztán alma-krumpli, alma-sárgarépa, főzve, turmixolva).


Anyatejeseknek szokták 6 hótól mondani, de sok anyatejes is elkezdi már a 4. hónaptól a hozzátáplálást.

2009. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5hónaposan csipkebogyó és almalével(Hipp)
2009. okt. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

Én soha nem adtam tápszert a gyerekeimnek,mert azokban semmilyen természetes alapanyag nincs.Megmaradtam az anyáink,nagyanyáink jól bevált mdószereinél-Már 3.5-4 hónaposan adtam nekik gyümölcsöt keksszel,főzelékeket behabarva,tejjel,sóvan cukorral stb.Tejet már egy hónaposan kaptak,mert én sem tudtam szoptatni.Mindegyik egészséges gyerek lett.

Az orvosok azért szorgalmazzák a tápszert,mert sok esetben jutalékot kapnak a tápszergyárak ügynökeitől.

Javaslom,hogy ha van egy kis időd,ezen az oldalon nézd meg visszamenőlegesen a linkeket.Nagyon sok anyuka panaszkodik,hogy 6 hósan már a baba nem akarja elfogadni az ételeket.A sok hozzászólás alapján jobban tudsz majd dönteni.

2009. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
2009. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért szeretnéd elkezdeni egyébként a hozzátáplálást? Éhes marad a babád?


Az enyém anyatejes, 15-én volt 6 hónapos, addig csak anyatejet kapott. Azon a héten kezdtük a hozzátáplálást (éjjel elkezdett felkelni enni - amit eddig nem tett), alma - sütőtök - krumpli - spenót eddig, amit eszik. És megjegyzem, remekül, mostmár a kanál működési elvét is érti, nem szopni akarja :)

Nem azon múlik, hogy hogyan fogja venni a hozzátáplálást, hogy mikor kezded el, hanem hogy mennyire nyitott az újra. Mivel a tápszeres babák gyomra már előbb elkezd jobban emészteni, mint az anyatejeseké, elkezdheted 4 hónaposan, de ha vársz még kicsit, semmi gond nem lesz. Illetve ha lesz, az lesz akkor is, ha 4 hónaposan kezded.

2009. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom anyatejes, pár nap híjján 5 hósan kezdtük el a hozzátáplálást, almalével, őszibaracklével, sütőtöklével. Most itt tartunk, és a napokban kezdhetjük ezek pürésített formáját a gyümiknek.
2009. okt. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!