Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Huzogassam a fütyijét vagy ne?

Huzogassam a fütyijét vagy ne?

Figyelt kérdés
A doki szerint még nem szabad, mert nagyon le van tapadva még neki. Azt mondta másfél éves koráig ez természetes és hormonális, de aztán ha még mindig igy le lesz akkor fel kell neki rántania. De akkor ez most nem fitymaszűkület ugye? Szerintetek huzogassam hogy jobban táguljon neki, vagy csak árthatok vele? 1 éves a kisfiam. Eddig sem huzogattuk emiatt, mert mindig megnézte a doki és mondta hogy ezt még nem szabad, csak olvastam itt vkinél hogy ő huzogatta és tágult neki, de ott mondjuk fitymaszűkületről volt szó.
2009. okt. 24. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1 éves kortól kell húzogatni. nem is értem miért mondta ezt a dokitok. ha te tornáztatod és szépen enged, akkor 3 éves korig nem nyúl hozzá a normális orvos. miért kellene felrántani úgy, h előtte semmit nem tettek vele? elég jó fájdalom a babának 1-2 hétig. idióta az a doki.
2009. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Hát érdekes,hogy mit mondott az orvos...Kell is húzni fürdetésnél,és csak addig ameddig engedi,mert ha nem akkor bizony később baj is lehet belőle,mert letapadhat.Azt mindennap mosni kellene,mert ugye pisil,és a váladék,baktériumok ott vannak,és akár el is fertőződhet.Ezt onnan tudom,mert sajnos volt egy ismerős anyuka aki hozzá sem nyúlt és a végén meg kellett operálni a kisfiú pöpijét :( NEM akarlak ijesztgetni,de mivel már 1 éves a pici fiad,míg nem késő,húzd ameddig csak lehet.Bocsánat,csak aggódós vagyok,és szeretem a gyerekeket nagyon.:)Majd írd meg légyszíves hogyan sikerült,kíváncsi vagyok!!! Puszi! :)
2009. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Nemrégiben pont erről beszélgettünk a barátnőimmel. Csak egy anyuka húzogatta bőrt a kezdetektől a kisfiának, az ő kukija tökéletes. Senki rajta kívül nem húzogatta, és mindenkinek le volt tapadva, volt akiét "csak" felrántotta a doki, volt akit műteni kellett...
2009. okt. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Igazából születésüktől lehet csinálni.Én nem mertem mert azt mondták nem szabad.8 hónapossan orvost váltottunk és az közölte velem hogy sürgössen kezdjem el huzogatni mert gond lesz.Minden este fürdés után 10x csináltam.Most 2 éves és tökéletes a kukackája.Nem ártasz vele.Nyugodtan csináld.

24 hós anyuka

24 hetes km

2009. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Ebben a dologban én is bizonytalan vagyok. Az én dokim is azt mondta hogy 1 éves koráig nem kell bántani. Most fél éves, de én néha huzogatom fürdés közben, de csak egy nagyon picit, amig engedi a kis bőre, és nagyon óvatosan. Remélem nem teszek vele rosszat.

Úgy gondolom ha egyáltalán nem huzogatom, akkor nagyon letapad és akkor majd később nagyot kell rántani rajta, ami biztos nagyon fájna neki.

2009. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
nem szabad! a doki tudja mit miért mond. nyugaton hat éves korig nem bántják a pubertás korig. mosni szabad, egy picit meg is mozgatom, d ehuzogatni nem huzodatom, a fimanak magától egy ilyen alkalommal felszaladt a bőr, kitisztítottam, azóta is mosom, de nem erőszakkal, nem fájdalommal, a doki elégedett, az egyik fele jobban le van tapadva, de szerinte ez teljesen jó így, bántani nem szabad.
2009. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

én most a kicsinek 1 éves és picit húzzom csak egy pillanatra a vízben tísztitom.

MERT a nagygyerköcnek nem csináltam és 2 évesen tragédia amit müvelnek az orvosok,hátha most megúszom.

2009. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

orvosoknak különbözö volt és most is különbözik a véleményűk.

Szerintem gyerköctöl függ.

Én kicsit vízben fölhúzzom.

2009. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én addig húzom, ameddig enged, tehát nem feszítek rá. Ennyi biztosan nem árt , de a tisztálkodáshoz is kell ennyi. Remélem nem kell majd műteni/felrántani, egyenlőre még mindig nem megy egész hátra, de feszegetni meg nem akarom.
2009. okt. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Érdemes elolvasni, a tévhitek eloszlatása miatt!

2009. okt. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!