Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 1 éves, és tegnap a...

Kisfiam 1 éves, és tegnap a doktornéni felrántotta a fütyijét, úgy hogy vérzett neki, és utána sírt minden pisiléskor. Mi lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Be van neki 3 helyen repedve és piros. Kenem tetran kenőccsel neki(doki mondta). Nagyon sajnálom szegénykémet,mi lenne a jobb szerintetek?

- doki szerint esténként fürdés után húzogassuk neki, de 4 kezes, mivel fájni fog neki, ezért le kell fogni, és addig csinálni, míg teljesen vissza nem lehet húzni. Ez nekem egy szadista dolognak tűnik, most minden este, ha kiteszem ennek, nem lesz e később ebből valami "komplexusa".

- vagy hagyjam így, és esetleg később legyen körül metélve..amit higiéniai okból jobbnak tartok.

Olyan tanácstalan vagyok...Aki így járt meddig kellett húzogatni, most mit csináljak....

NAgyon köszi a segítséget....


2011. máj. 18. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Megint 1 szadista "orvos"!!!


Nemrég voltunk, mi is az 1 éves méreckedésen,és a mi doktor nénink, is fel akarta húzni a kisfiam fütyijén a bőrt, azzal a dumával, hogy megnézi a kis fütyiét!

De amint megláttam, hogy eröltetni akarta volna, úgy ellöktem a kezét,és rászoltam, hogy csak lesett,és még ő volt megsértődve!


Na mind1...


Sajnálom nagyon a fiacskádat!:(

Én azt tanácsolnám neked, hogy 1 ilyen szemét orvosnak a tanácsára ne adjál!

Vidd el 1 másik orvoshoz,és kérd ki a tanácsát, hogy mit kellene ilyenkor tenni!

Én, NEM huzogatnám most a helyedben!

Hallottam kamilla teás, borogatásról, de ne próbáltam még, úgy hogy nem tudom mennyire lehet ezt!!!


Nekünk, az az orvos, akihez visszük a gyereket, ha baj van 100%-ig megbízom benne, remek orvos!

Azt mondta, hogy vannak olyan állat orvosok akik felrántják a bőrt,és ezt nem szabad!

Amig pelenkás, nem kell húzogatni a fütyijét!!!!

Én rá hallgatok!!

Remélem, megoldódik a probláma!!


VIDD EL MÁSIK ORVOSHOZ!!!!!!!!! ;)

2011. máj. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

csatlakozom az előttem szólóhoz.Én is úgy tudom,hogy egy éves kora előtt egyáltalán nem kell piszkálni,és utána sem ilyen állat módon kell megoldani.A szomszéd kisfiúnak letapadt a bőr teljesen mire elérte az egy éves kort,már pisilni is alig tudott,szinte összenőtt a bőre,de szó sem volt semmiféle rángatásról,részlegesen körülmetélték,mert a szülei nem engedték ezt a durva beavatkozást,amit most ti is átéltetek.Egyébként szerintem ha begyógyul akkor szép lassan,finoman megpróbálhatnátok "tágítani"....

2011. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Legelőször is válts orvost!!! Ez egy idióta.

Nagyon nagy fájdalmat okozott, és heggel fog gyógyulni, ami miatt valódi letapadás fog kialakulni, pedig simán 2-3 évesen megoldódott volna a probléma magától.

2011. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyan azt vallottam, amit ti, DE...


A kisfiam fütyije 1 éves korában borzalmasan begyulladt a letapadás miatt. Hetekig nem tudott aludni, sírt, ha már a kukacához értem, akkor is, amikor az urológus barátunk eljött hozzánk, és kamillás fürdővizet készíttetett velem. Beleültettük a gyereket, hagytuk benne pancsolni egy ideig, amikor már jól felázott a bőr, ő elkezdte felhúzogatni. A gyerek sírt, üvöltött, de 5 perc alatt fokozatosan sikerült felhúzni, a gyulladt területet kitakarítani, bekenni tetrannal. Ezt 1 héten keresztül csináltuk, a gyulladás elmúlt, és már nem is fájt neki. Végre tudott aludni is.

2011. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jézusom,de jó hogy nincs fiam...bocs az offért,de ez nagyon durván hangzik.
2011. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Olyan dilemmába vagyok, és annyira mérges magamra, mert nekem is annyit mondott a doki, hogy csak megnézi, és rántott egyet rajta....úgy sírt a drágám, és nem tudom mi legyen, szerintem ahogy tanácsoltátok elviszem egy urológushoz. Inkább metéljék körül, de nem akarok neki lelki sebet, ki tudja mire lesz kihatással, és most ha a nyílt sebbel húzogatom soha nem fog behegedni, vagy nem tudom de ha nem csinálok semmit, lehet hogy ezzel a hegesedéssel később lesznek gondok....Kedves utolsó, ez tényleg nagyon rossz...Köszönöm a segítségeteket!
2011. máj. 18. 20:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Szegény picurka, nagyon sajnálom, jobbulást neki!! Ne higyjétek, hogy a kislányoknál nincsenek hasonlóan csúnya dolgok! A kislányom alig volt három éves, amikor begyuladt a nemi szerve, mint kiderült összenőttek szinte a kisajkai! A dokinéni "csak megnézte" szintén, és közben szétszedte, iszonyúan sírt a lányom, soha nem felejtem el a segítséget kérő tekintetét! Persze két napig vérzett neki, és minden pisilés egy rémálom volt. Ott is kamillázni kellett, de mondanom sem kell, hogy ma is élénken emlékszik az egészre, pedig 12 éves lesz már! Azt hittem akkor, hogy egyedi eset, de azóta több ilyet hallottam, és persze nem így szokták megoldani, mint ahogy velünk történt..Most 4 hónapos a kisfiam, szóval mindennek előtte állunk ismét... Csak azért írtam le, hogy bizony a kislányoknak sem jobb sajna...
2011. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell neki húzogatni,nem is fogja engedni hogy hozzányúljatok.Fürdés után apa eltereli a figyelmét,te pedig óvatosan, határozott és gyors mozdulattal bekened a kis fütyijét neki.Ettől a krémtől nem fog visszatapadni,és gyorsan meggyógyul majd.Ennyi húzogatás épp elég.(tapasztalat).Nem akarom védeni az orvosokat akik ezt csinálják,mert valóban brutál dolog,de senki ne gondolja azt,hogy a körülmetélés egy álomélmény.
2011. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok!!!


Nem biztos, hogy feltétlenül körül kell metélni!!

Egy normális hozzáértő orvos, biztos úgy próbálja megoldani a helyzetet, hogy ezt el lehessen kerülni!!


Más ha valakinek fityma szűkülete van,és körül kell metélni,és megint más egy kisbabának ok nélkül fölösleges kárt-és fájdalmat okozni!!

Ilyen korukban, teljesen természetes, hogy a fütyijükön le van tapadva a bőr,hiszen még csak 1 évesek!

2-3 éves korára, valószínűleg a probléma magától megoldódik.DE , ha még sem, akkor is kímélőbb módszerek is vannak!Komolyan, az ilyenek,nem is orvosok,én vissza mennék,és jól pofán vágnám!!!

Bocsánat a vulgáris kijelentésért,de ezt érdemelné!!!!


Most áldom a pillanatot, hogy amikor az én fiamat vittem, rászoltam erre a szemét "orvosra", hogy MOST fejezze be amit csinál!!!!


Majd írd meg, hogy mik a fejlemények!!!

És szurkolunk a fiacskádnak, hogy minél előbb megoldódjon a probléma!

2011. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyen egy kretén "orvos"-t..

Én azonnal váltanék a helyedben!

Kell a fügyit húzogatni, mert a váladékot ki kell tisztítani a fityma alatt, de csak annyira szabad hátrahúzni, amennyire enged a bőr. Pelenkás kor után szoktak ezzel foglalkozni.

Én születése óta húzogatom neki így, és 2,5 évesen egyik napról a másikra egyszercsak szépen hátracsúszott.

Amúgy nem írtad, hogy mennyire vérzett. Nekünk is volt olyan, hogy picit sebes lett, de csak hajszál repedés, neogranormon-al kentük, pár nap alatt helyrejött.

Mindenesetre amíg nem gyógyul most meg neki, ne húzogasd egyáltalán.

2011. máj. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!