Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hőemelkedésre és lázra milyen...

Hőemelkedésre és lázra milyen lázcsillapítót használjak 10 hós babánál?

Figyelt kérdés
10 hós babának tegnap kezdett folyni az orra. Végbélben mértem most 37.7-et, az 37.2. Most hőemelkedése van adjak már neki valami lázcsillapítót? Milyet? Vagy milyen hőmérsékletnél kell neki adni? Hétfőn megyünk dokihoz, remélem nem fordul rosszabbra hogy ügyelet legyen belőle.
2009. okt. 24. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb a Germicid C, amit orvos ír fel. De van Nurofen és Panadol szirup vény nélkül, csak ezek gyengébbek a tapasztalatom szerint.
2009. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi ez lemaradt, nem kell hőemelkedésnél adni semmit, de folyamatosan figyeld a hőmérsékletét. Esetleg, ha a valós hőmérséklet megközelíti a 38-at,akkor már mehet a gyógyszer. Jobbulást a babádnak!
2009. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi de csak hétfőn megyünk dokihoz( ha nem fordul rosszabbra). Melyik a hatásosabb a szirup vagy a kúp? És már most hőemelkedésre is adja Nurofent?
2009. okt. 24. 09:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :).
2009. okt. 24. 09:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, az én babám is 10 hónapos és tegnap óta folyik az orra, megfázott:((( A hömérséklete is épp annyi, mint a babádnak.

A te babád eszik rendesen????? Milyen volt az éjszakátok? A fiam még sosem volt beteg-én este már meg sem fürdettem, nehogy jobban beteg legyen.

Ma pedig elég nagy és híg volt a széklete?

Nálatok hasonló????

2009. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nálunk sajnos a kúpot lehetetlen neki beadni, mert bármit csinálok vele kitolja. Én panadolt használok, nekünk bevált, volt hogy közel 39 fokos lázat 20 perc alatt levitt.

Kisfiam szívesen beveszi, mert epres, a kúpnál viszont üvölt. 37,2-re nem hiszem, hogy kellene adni, de folyamatosan figyeld neki, ha mondjuk 37,5 fölé megy akkor adj neki.

2009. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most még nem kell neki adni semmit, és ha feljebb megy először a hűtőfürdőt próbáld meg. Pancsizzon egy kevés vízben,ami lassan kihül, majd ha ezután felmegy 37.5 fölé, akkor adj neki gyógyszert. Jó a panadol ha a kúppal nem boldogultok, de a nurophent is dícsérik sokan. Nekünk ezeket javasolta a doki mikor beteg volt.
2009. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

10.28-asnak

az én babámnak amúgy semmi baja. Jó a kedve eszik rendesen. Csak éjszaka többször felébred, olyankor iszik egy kicsit de vissza is alszik egyből.

Mindenkinek köszi a válaszokat!

2009. okt. 24. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!