Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtok lázcsillapítót...

Mikortól adtok lázcsillapítót a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
A fiam 14 hónapos és most először lázas:-( A gyerekorvos látta és mondta, hogy 38 fok felett adjak Nurofent, illetve Panadolt felváltva, ha hány kúpot. Én is így gondoltam, hogy 38 fok felett kell. De a párom családja, azt mondja, hogy csak 39 fok felett adjak, hogy a lázzal kiöli a bacikat a szervezet, így védekezik és ha most lenyomom a lázát, nagy korában lesz eü gondja.... 38 alatt én sem adok neki, de nekem fura, hogy 39-ig ne adjak. Nekem már éppen elég magas az a 38 fok is:-(
2011. ápr. 4. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
38 fokig nm kell (popsiban mérve 38,5-ig), utána viszont valóban szükséges csillapítani a lázat. A 39 fok egy kicsi gyereknek nagyon magas, ők még nagyon könnyen kiszáradnak, sőt a csillapítatlan láz akár lázgörcsöt is okozhat... Inkább az orvosra hallgass, ne a laikus rokonokra!
2011. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt írják a szakmai berkek (én is most lázas korszakban olvastam utána), hogy mindenképp csillapítsuk, mert a fájdalomra, gyulladásra jól hat. 39 fok meg ugye azért is necces, mert lehet, mikor méred, még csak 38, 5, utána meg még vársz és minden lázcsillapító csak kb. fél óra elteltével hat. Szóval nem várnám meg a 39 fokot...

Nálunk sokszor volt annyi (nem azért mert vártam, hanem mert hipp-hopp felszökik nálunk gyakran) és elég lassan ment le. Ha időben adtam neki (38,1-38,3-nál), akkor simán levitte, aludt és utána pikk-pakk jobban lett.

2011. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!