Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reggeltől 37,5 (levonva) a...

Reggeltől 37,5 (levonva) a fiam hője, adjak rá lázcsillapitót?

Figyelt kérdés
nem szoktam hőemelkedésre neki,csak 38felett,de már reggeltől 37,5.Ne adjak,csak ha feljebb menne,vagy egy fél adag nurofent/panadolt beadjak inkább neki?Beteg amúgy,torokgyulladása van,nagyon csúnyán köhög,taknya-nyála egybefolyik szegénykémnek,félpercenként szivom az orrát...tegnap voltunk dokinál,antibiotikumot irt fel neki.Este volt láza,38felett,akkor természetesen adtam neki.A fogai is jönnek,4egyszerre,szerintem az is megviseli....8hónapos.
2011. ápr. 12. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
nehéz így megmondani. Én nem adnék. Lehet, hogy az antibiotikumban is van. Ilyenkor mindig kérdezz rá a dokinál, ha kap egyéb gyógyszert, hogy hogy legyen a lázcsillapítónál. Nekem jó dokim van, mindig mondja ilyen esetekben. Azért sem adnék, mert hiszek benne, hogy a lázzal küzd a szervezete a bacik ellen. Megfigyeltem mindkét gyermekemen, ha nem adok gyógyszert hamarabb kiheverik, pontosabban nem húzódik el a vége a betegségeknek. És az a 37,5 nem olyan magas, lehet, hogy csak el"kómásítod" a lázcsillapítóval. Majd estére esetleg, lefekvéshez, hogy nyugodtan aludjon. De ha nem szökik fel magasabbra, akkor sem biztos, hogy adnék. Figyelj nagyon a folyadékpótlásra.
2011. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 38 fok alatt csak akkor adok lázcsillapítót, ha láthatóan zavarja a fiam- nyűgös, sírós illetve este, alvás előtt.

Mérd gyakran és ha emelkedik, du-ra fog, akkor adj neki. Hagy dolgozzon csak a szervezete!

2011. ápr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.Én is igy gondolkozok,ezért sem szoktam adni csak ha tényleg lázas,38 fölött van.Nagyon nyűgös amúgy,sirós,10perceket alszik,mert arra kel fel,hogy majd meg fullad,úgy köhög,és fáj neki.....este nurofent kapott mert ugye lázas volt,de attól sem aludt,de a láza lement legalább.A doki azt mondta ha lázas,akkor adjak neki lázcsillapitót.
2011. ápr. 12. 14:48
 4/4 A kérdező kommentje:
folyadékot szerencsére iszik,jó ivó,napi 6-7dl-t megiszik,ma már 4dl-t megivott eddig.
2011. ápr. 12. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!