Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes beadatni a rotavírus...

Érdemes beadatni a rotavírus elleni védőoltást? Lehetnek mellékhatások?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk azon a héten étvágytalan volt, és nyűgös is. Csak 9 dkg-ot hízott, előtte és utána 18-28 dkg-ot. Még 1 oltás hátra van, nem tudom,hogy kérjük-e. 3 hós
2008. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infot. Én is ezt hallottam, hogy étvágytalan lesz a gyerek... meg nem is olcsó mulatság. Erősen gondolkozom, hogy mégsem kéne beadatni.Nekem is 3 hónapos a fiam.
2008. jún. 27. 13:47
 3/8 anonim ***** válasza:

szia!

ÉRDEMES BEADATNI. A BABÁK KÖZÖTT AZ EGYIK LEGVSZÉLYESEBB VIRUST KÜSZÖBÖLÖD KI VELE.AKIK ELKAJÁK NAPOKAT SZENVEDNEK A KÓRHÉZBAN ÉS HA JÖN ELKERÜLHETETLEN.MA OLVASTAM HOGY A ROTA VIRUS EGY NAGYN ERŐS VIRUS AMIT NEM LEHET ELKERÜLNI HIGIÉNIÁVAL SEM.JOBB HA BEADATOD.ÉN IS AZT TETTEM ÉS SEMMI BAJ NEM LETT BELŐLE.NÁLUNK ÉTVÁGYTALANSÁG SEM VOLT

2008. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Épp ma kaptam egy levelet ezzel kapcsolatban(hogy milyen nagy jelentősége van). Ebben azt írják,hogy van már olyan, hogy az oltóanyagot az orvos szúrás nélkül, fájdalommentesen,szájon át adja be a babának.

Az én kisfiamat a 3. hónapban kapott oltás nagyon megviselte. Ezért én is gondolkodom rajta,hogy beadassam-e.

Én rá fogok kérdezni hogy létezik-e ilyen megoldás is.

2008. jún. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a rotavírus elleni oltóanyagot szájon át adják be, az én fiam is úgy kapta, kétszer kell beadatni, egy adag 18000 ft.

Ha elkapja egy pici baba a rotavírust, könnyen kórház lehet a vége, mert nagy a kiszáradásveszély a hányás és hasmenés miatt.

2008. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha anyatejes a babád nem fontos beadatni a védettség miatt. Az én kisfiam megkapta már mindkettőt. Semmi gond nem volt! Nem volt étvágytalan sem és egyéb tünete sem volt! Ha tápszeres a babád, szerintem mindenképp adasd be!
2008. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! köszi mindenkinek a hozzászólást, még szopizunk, remélem jó darabig. a 6. hónapig ráérünk gondolkodni, addig utánaérdeklődök a dokinknál. jó babázást mindenkinek!
2008. jún. 29. 14:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Az 1. hozzászóló vagyok. Egy szoptatási tanácsadó szerint szoptatott babáknál gyakran okoz étvágytalanságot.Fele annyit hízott az én babóm is az oltást követő héten, de ha a betegséget kapja el, valószínűleg fogyna is és kórházba is kerül. Az oltást valóban szájon át adják, és ízlett is a lurkónak! 18000 Ft-ba kerül, és kettőt kell beadatni.
2008. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!