Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszatennétek még aludni,...

Visszatennétek még aludni, vagy kezdődjön a napunk?

Figyelt kérdés
Kislányom általában fél 7-ig alszik, de előfordul, hogy reggel 5, fél 6 körül kel. Mire megszoptatom, kb. 20 perc, így ott vagyunk a fél, háromnegyed 6-nál. Ilyenkor már nincs szívem visszrakni, de azért az 5 órás kelést korainak tartom. Mit tennétek a helyemben? Este 8-kor alszik el.
2009. okt. 23. 05:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én két szopás ( evés) között mindig visszatettem őket az ágyukba,és a pici döntötte-el,hogy visszaalszik-e?Ilyen korán még nem kellene ébren tartani.
2009. okt. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

miert"nincs szived"? sir a babad ha visszateszed? milyen idos a babad? szamomra tul korai ez a keles, de ha a te napodba igy belefer...te tudod.

a lanyom 10 honapos, nagyjabol este fel10-10re alszik, valamikor reggel 6-7 kozott ebred, magam melle teszem, szopizik es visszaalszik(nem mellen alszik el, ez a reggeli)

, osszebujunk(ejjel mindig a kisagyaban alszik), majd en felkelek es o meg huzza a csendest fel10-10ig altalaban. nekem eszembe sem jutott, hogy 6 ora korul ne aludjon vissza

2009. okt. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
mi 9 hónposak vagyunk,mi is este fél 8 kor alszunk és fél 7 körül kel.ha korábban akkor én még beteszem a kiságyába,ne nagyon szokja meg,hogy 5 kor már mehet játszani.azért az még elég reggel.
2009. okt. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
szia! az én fiam (9 hónapos)este 8-9 között alszik el és 5 körül ébred (van, h fél5-kor) és olyankor magam mellé veszem az ágyba és szopizik, de utána már nem akar aludni, hanem négykézlábra áll vagy felül, szóval egyértelműen jelzi, hogy nem álmos. Ilyenkor beteszem a járókába és eljátszik kb. fél 8-ig, akkor kezd álmos lenni, és alszik egy fél órát 8-9 között. Szerintem ő döntse el, hogy akar-e még aludni, tedd vissza, d ha nem álmos, vedd ki. Nagyon sok baba kel 5-kor, ez sztem normális, csak nekünk megterhelő :)
2009. okt. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

8 hónapos a picim, és sír, ha visszateszem, kb. 40 perces nyűglődés után alszik vissza, ugyanakkor ha nem teszem vissza, ásítozik. Azért tettem fel a kérdést, mert bizonytalan vagyok. A második hozzászólónak annyit, hogy nekem meg az nem jutott az eszembe, hogy este 10-kor aludjon el a babám. Nálunk 8-kor alvás, de gyakran fél 8-kor már csukódik le a kis szeme. A napomba pedig minden belefér, ami a gyerekemmel kapcsolatos, így akár a reggeli 5-ös kelés is.

No tehát ha kiszámolom, este 8-tól reggel fél 6-ig alszik 9,5 órát, így nem vagyok biztos abban, hogy igényelne rögtön egy további alvást. Abban az esetben ha nem alszik vissza, 2 óra múlva elalszik úgy, ahogy az utolsó hozzászóló írta.

Köszi mindenkinek!

2009. okt. 23. 08:33
 6/13 anonim ***** válasza:
masodik hozzaszolo vagyok. segito szandekkal irtam a valaszt es ugy ertettem, hogy az nem jutott eszembe, hogy az EN babam ne aludjon vissza olyan koran, tudva, hogy o kesobb alszik el. ha nem tudod ertekelni mas segito szandekat, meg ha nem is egyezik meg a ti programotokkal, nem kell biralni. ha meg ugy gondolod, hogy eleget aludt a babad akkor csinald ugy, ahogy jolesik
2009. okt. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bár az én babám nagyobb 15 hónapos, de fél9-kor alvás és reggel 7-fél8ig alszik. Ami kb.11 óra. És nézd meg mennyivel idősebb.Napközben is még 2 órát lenyom ebéd után. Mikor annyi idős volt mint a tiéd, volt, hogy 6-kor felkelt és nem akart visszaaludni és csak 9 óta feé aludt, de nem csináltunk belőle rendszert. Azért szokja meg, hogy 7-ig aludni kell, szerintem. De ha a te idődbe belefér, akkor keljetek 5kor, csak később nehéz lesz,ha esetleg bölcsibe megy.
2009. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi fél 9-től reggel 7-ig alszunk, akkor szopi és vissza az ágyba alvásra még 10-11-ig. Mikor hogy. Ezt 2 gyerekcsinálja, egyformán. Szerintem kevés az az alvás neki.
2009. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Persze, hogy úgy csinálom, ahogy akarom, ahogy nem akarom, úgy nem csinálom. :-) Csak véleményekere voltam kíváncsi.

2009. okt. 23. 11:35
 10/13 anonim ***** válasza:

5 hónapos a babám.

Este 8kor szopi, kis játék, 9kor legkésőbb alvás.

1x-2x kel éjjel, aztán reggel hat körül kel enni.

És visszaalszik, vagy ha nem, akkor altatom, mert különben borul a napunk.

Nekem is nehezek ezek a döntések, de csak egy mély levegőt kell venni hozzá. Jó mélyet...

De Te tudod és kizárólag Te, hogy mi a jó a babádnak.

Esetleg hagyd ébren és nézd meg, hogy' bírja.

Én azért is altatom, mert így fél 9-9ig alszik még, van időm felkelni, reggelizni, pakolászni, mert utána ha felkelt, akkor 1 óra játék jön, vele kell foglalkozni.

2009. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!