Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek tul korai meg...

Szerintetek tul korai meg megprobalni arra nevelni, hogy ne legyen ilyen "durva"?

Figyelt kérdés
8,5 honapos a kisfiam es eleg izgaga tipus. Mint egy kis sajtkukac porog egesz nap... nagyon edes. Eleg durvan jatszik, imad velem jatszani de olyan eros..allandoan kapal az arcom fele, mar tobb karmolas van az arcomon. Minden nap szerzek vmi uj serulest. Tudok vmit tenni ez ellen? En allandoan simogatom a kis arcat,h mutassam neki, hogy kell finoman csinalni. De most mar masokat is karmol, ha a kezukbe veszik. Leszokik errol egyszer?
2009. okt. 22. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

le:)

amikor ütött felém a fiam, kb ennyi idős volt, megfogtam a kezét, és mondtam, h nem szabad ütni, és az ütésből símogatást "csináltam". a kezét végig fogtam. 17 hónapos, már nem bánt senkit olyan 9 hónapja:)

2009. okt. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a fél évesemnek is nagyon határozottan mondom, hogy fáj! kérlek, engedd el! (ha a hajamat húzza) vagy bármi hasonlót. Egyrészt az sem jó, ha velem csinálja, vagy bármelyik másik felnőttel, de járunk babaúszásra is például, sokszor megsimogatják egymást a társaival, és már vigyáz ő is. Van foganatja, én úgy látom.

De fájdalmat nem okoznék neki, soha (nem ütnék vissza, nem harapnék vissza, nem karmolnék vissza.)

2009. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mintha csak a lányomat írtam volna, ugyanilyen és ugyanezt csinálja. Tiszta seb a szám belül, pedig hetente 3szor vágom a körmét, ha megkarmol akkor se legyek sebes és persze Ő sem. Már egy hónapja próbálom leszoktatni erről a markolászásról és karmolásról, de még nem jártam sikerrel. Ráadásul semmi "lazát" nem lehet vele játszani, mindíg dobálni, csiklandozni kell, szóval az úgymond"durvább" játékok tetszenek neki. Próbáltam a simogatós,vakargatós játékot, és sokminden mást, de nem érdekli. Hátat fordít és elmászik.Próbálom neki elmagyarázni hogy ez fáj és hogy simogasson, mondom neki erélyesebben hogy nem szabad és megmutatom hogyan "kellene" simogatni, de semmi javulás. Már én sem tudom mit csináljak, talán idővel kinövi :o)
2009. okt. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is nagyon remélem, hogy leszoknak erről. Én mindig mondom neki, hogy "finoman, nem szabad, csak simi-simi". Szerintem mondani kell neki, hogy ne higgye azt, hogy ez így jó. Később ha majd megérti, már tudni fogja, hiszen rögzült benne, mert egy nap többször is hallja. Kitartást!
2009. okt. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!