Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól lehet a...

Mennyi idős kortól lehet a babának tehéntejet adni?

Figyelt kérdés
Sajnos kevés a tejem, igy gondoltam, hogy a tehéntejet felforralva adom neki. Lehet? 4 hónapos a babám.
2009. okt. 20. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem adhatsz neki, csak 1éves kor után. Addig tápszert írass fel a dokival.
2009. okt. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ! Ha a mai divatot követed,akkor egy éves koráig nem adsz neki tejet,sem más természetes ételt,csak tápszert(feltéve,ha a pénztárcád is bírja).

Ha viszont nem akarod tápszerezni,akkor nyugodtan adj neki,csak akkor kell vigyázni,ha a családodban van tejallergiás.Én már 3 hónaposan adtam mindhárom gyerekemnek,egyik sem lett semmilyen allergiás.Az én generációm,meg a szüleim,nagyszüleim is tehéntejen nőttek fel.Akkor még nem is voltak tápsdzerek megbébiételek,és nem is hallottunk a különféle allergiákról.Kérdezd talán meg anyukádat vagy az ismerőseidet,hogy mikor kaptak tejet?Akkor reálisabban tudsz dönteni.

2009. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
egy éves korig szigorúan tilos, asztmát okozhat stb. Ne hallgass más véleményre! A tápszer is sokkal jobb a babának, mint a tehéntej, már sokkal korszerűbbek, nem úgy, mint régen, hogy felfújta őket. Régen még adták a tejet korán, de most már tilos!
2009. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

nem értem mi az hogy tilos??????

Sajnos a mai világban nagyon nagy biznisz a gyereknevelés és minden a pénzeden múlik. A mai divat mellett legalább 3szor annyi az allergiás és asztmás beteg gyerek mint mondjuk 1 generációval ezelőtt. Szerintem nem lesz semmi baja, csak higítsd fel neki fele fele arányban és alaposan forrald fel.

Most biztos meg fognak kövezni a divatos anyukák de nem érdekel. Ha bizonytalan vagy, akkor még 6 hónapos korig a doki felírja a tápszert de havi 5-7 ezer így is el fog menni rá, utána pedig nyugodtan számolhatsz 10ezres tételben. Mi sajnos nem keresünk annyit, hogy "divatra" ennyit költsünk. Reggel és este az én fiam is tejet iszik (most 11 hónapos) és eddig egyszer volt csak beteg.

Szerintem anyukádat kérdezd meg ő mit gondol, mert sajnos a gyerekorvosok és védőnők többsége is általában az aktuális divatot követi, illetve szajkózza.

Ha 4 hónapos, akkor esetleg megpróbálkozhatsz a hozzátáplálással is. Először egy kis alma, aztán barack satöbbi. Sok sikert és kitartást, remélem megoldódik a problémád. :)

2009. okt. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hohgy manapság a teheneket antibiotikummal tömik.
2009. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem volt még tejallergia a családban, igy talán megpróbálom kis mennyiségben.
2009. okt. 20. 20:33
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

hááát én még nem láttam 2 éves allergiást, de 18 évnél idősebbet annál inkább. ennyit az allergiáról. másrészt nem az allergia miatt veszélyes a tehéntej adása ilyen pici korban, hanem mert vasat von el a baba szervezetétől, és megterheli a vesét, emellett a baba baromi nehezen tudja ezt megemészteni.

én pl. 26 éves vagyok, nem kaptam tehéntejet 10 hónapos korom alatt. nincs semmi bajom. a párom azt evett, állandó emésztési zavarai vannak.

a fiam 3 hetes kora óta tápszeres, 17 hónapos, a múlt héten volt kicsit taknyos. szóval az immunrendszer erősödése sem múlik azon, h kap-e a baba tehétejet. sőőőőt!!!

a pénztárca meg... felírják receptre a tápszert, amikor nem, akkor már elég nagy a baba ahhoz, h tápszerből sem kell neki a legjobb minőségű. bár nem lenne az a pénz, amit nem teremtenénk elő a babánkért.

persze mindenki döntsön saját belátása szerint.

2009. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én már 3 hónaposan kaptam a harmados, majd a feles tejet, szerencsére semmi bajom nincs, nem vagyok allergiás, nincsenek emésztési problémáim.


Kislányomat sajnos csak 6 hetes koráig tudtam szoptatni, anyukám mégis azt mondta, inkább hallgassak az orvosra, és ne adjak tehéntejet, úgyhogy én tápszert adtam. Most töltötte az 1 évet a kislányom, tehéntejet még csak forralva, vízzel hígítva tejbegríz formájában kapott, szerencsére eddig gond nélkül.


Tégy belátásod szerint, nem törvényszerű, hogy problémája lesz, de lehet, szerintem inkább várj 1 éves koráig.

Amúgy a tápszer sokkal jobb, van hypoallergén, benne van minden vitamin, ami a baba fejlődéséhez szükséges.

A tehéntej sztm nincs olyan tápláló, mint a tápszer.


1 éves kisláyn anyukája

2009. okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"a Tel-Avivi Egyetem kutatói bebizonyították, hogy azok a gyerekek, akik 2 hetes koruk előtt akár egyetlen alkalommal is kaptak tehéntejet, 19x ritkábban lettek tejallergiásak, mint azok, akik csak később találkoztak a tehéntejjel."

A babatápszerben, ásványvizekben és fogkrémekben nem természetes formájában található Fluorid, erős méreg, bizonyítottan agyi károsodást, csontrákos és genetikai elváltozásokat okoz. Aki nem hiszi, járjon utána: [link] Szóval anyatej, anyatej. Ha fogytán van, 3 hónapos kortól hozzátáplálás (alma...stb) tehéntej, kecsketej, szójatej, rizstej. De még az éhezés, hasfájás is jobb a butító és rákkeltő mérgeknél. Tedd fel a kérdést kinek áll érdekében, hogy beteg légy?

2013. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!