Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának már tehénte...

10 hónapos babának már tehéntejet adhatok ugye, ha már nincs tejem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 10:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
elvileg nem.megvarhatnad, hogy betoltse az 1 eves kort, addig mar nincs sok, nem kellene sok tapszert venned.
2011. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, leghamarabb 1 éves kor után, de minél később, annál jobb!
2011. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne adj neki 1 éves kor előtt, de az se lenne baj ha legalább másfél éves korig nem kapna. Inkább mint h egy életen át allergiás legyen.
2011. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Itt 99%-ban azt fogják mondani, hogy véletlenül se.


Én kipróbáltam, de nem jött be a gyereknek. _Mondjuk a tápszer sem. Nem hiszem hogy az a két hónap számítana olyan rengeteget. Én nem hiszem hogy ettől lenne allergiás. Mi is tejen nőttünk fel. Én kipróbálnám kicsi adagban, ha nincs gond adnám.

2011. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hatalmas tudatlanságra vall, hogy valaki azt mondja, hogy az allergia miatt nem szabad tejet adni 1 éves kor előtt. Millió következménnyel járhat ha a gyerek idő előtt kap tejet és ebből csak egy az ami az allergia, de többek közt az immunrendszerét is lenullázhatja, de akár súlyos ekcémát is okozhat. Most mondtam még kettőt példának...

A lényeg, hogy egy éves kor előtt semmiképpen sem javasolt, de annak is igaza volt, akit azt mondta, hogy jobb minél később, akár másfél éves korig is várni, hogy tiszta tehéntejet kapjon (túrót, joghurtokat már kaphat előtte is)

2011. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

ha a tápszer nem jön be neki, akkor adj tehéntejet, ha bolti akkor szerintem mehet, ha házi, akkor hígítsd fel vízzel. én így adtam 17 hós korától, igaz csecsemőnek tejérzékeny volt, de nincs semmi baja tőle, már kinőtte.

ja meg reklámoznak olyan tejitalokat is, ami direkt piciknek van.

2011. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Enyémek is eddig szoptak kb. Tejet se akartam nekik adni, tápszert se, mert nem tartom jónak. Így 2 hónapig ittak vizet, teát, és ettek túrót, sajtot, joghurtot. Semmi bajuk.
2011. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A fiamnak nem kell a tápszer, nem issza. Tettem bele már kakaót, maci kávét, vaníliát, de nem kell. A tejet egyszer kóstolta és azt meg is itta.

Az ekcéma tejivás után meg azért hülyeség, mert nála már 2 hónaposan kijött és akkor nyilván nem adtam még neki tejet. Most mit csináljak?

2011. jan. 30. 11:24
 9/19 anonim ***** válasza:
Amit te magad jónak látsz.
2011. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Én akkor adnám. A tej nem méreg. Azért ne mondjuk már hogy tönkreteszi az immunrendszert! Aki írta legyen szíves linkeljen már erről tudományos kutatást. (Ne a kismama magazin cikkeit)Az európaiak évezredek óta fogyasztják a tejet. Akár csecsemőkortól. A szervezetünk hozzászokott és le tudja bontani. Szóval nem hiszem hogyha a gyereknél nem mutatkozik egyéni érzékenységre utaló jel, akkor bármi gondja lenne tőle. Ez viszont csak akkor derül ki ha adunk neki tejet. És tök mindegy hogy 10, 11 vagy 12 hónaposan, mert ha érzékeny rá, úgyis kijön rajta. Az meg hogy 3 évig igyon babatejet, senkinek nem jó csak a tápszergyártóknak.
2011. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!