Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának már tehénte...

10 hónapos babának már tehéntejet adhatok ugye, ha már nincs tejem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 10:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

Az én 8 hónaposomnak is nulla volt az immunrendszere, és szinte csak anyatejet kapott. Vele született rendellenesség.

Nekem galaktóz-anyagcsere zavarom volt, és 3 hónapos koromtól mérgeztek feles tejjel 4 éves koromig, amíg rájöttek, hogy mi bajom van. De nem lett semmi belőle, 1 év szigorú diéta (nem ehettem tejterméket illetve amiben tej van), azóta is vígan iszom a tejet és semmi bajom. Ja viszont nem volt ekcémám sosem, pedig terhelt családba születtem, az anyukám családjából szinte mindenki vagy ekcémás vagy pikkelysömörös. De nekem nem volt bőrproblémám sosem.


Én nem hiszek ezekben, inkább abban, hogy ezeket az embereket, akik ezt kitalálják tudósóknak hívják és aszerint kapják a fizetésüket és díjaikat, hogy mit találnak ki. Így szinte kötelező évente kijönni valamivel, most épp e tej=méreg korszakot érjük. De ezért már biztos nem osztanak Nobel-díjat, úgyhogy a nyakamat ráteszem mire a gyerekemnek lesz gyereke, a tudósók bebizonyítják, micsoda károsodást szenvedett a gyerek, aki nem kapott 1 éves kora előtt tejet. És a tejitalok, amiket itattak anyukák a gyerekekkel, okoznak allergiát, ekcémát, mert lesz egy megjegyezhetetlen összetevőjük, ami kapcsolatba hozható ezzel.

Ja és mivel ez már legalább 4 éve van, 1 éves kora előtt nincs tehéntej, de a betegek száma mégis nemhogy csökken, hanem nő, valamivel lassan illő lesz előállni újra. Hiszen gyakorlatilag mára már nem lehetne ekcémás, immunhiányos, allergiás baba, ha így lenne, a korán adott tej okozza ezeket.

2011. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én nem adnék neki, pláne, ha ekcémás is...

Keresnék olyan tápszert, amit megiszik, vagy: sok tejtermék: túró, sajt, natúr joghurt, tejföl, és persze tejpép. Ezek mind beleszámítanak a tej alapú étkezésbe. Tehéntejet majd 1 éves kor után valamikor. 2-3 hónapot még igazán ki lehet bekkelni így... De te tudod.

2011. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem már 10 hósan itta a tejet, de a fiam is biztos ha 10 hós lesz inni fogja.
2011. jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz kérdés mint látod. Mindenki mást mond:-( Én a dokitól és a védőnőtől kérdeztem meg, hogy melyik a helyes. Azt mondták, hogy tápszeres babánál 1 év után lehet tejet inni(akár mindig, tápszer helyet), anyatejesnél ez 1,5 év. Ha a gyerek nem iszik semmi tejes dolgot(gondolok itt a tápszerre, anyatejre, tehéntejre) az nagyobb baj.

A fiam 1,5 éves lesz és kb 2-3 hete csak bolti tejet kap, abból is kb 8-10dl naponta.

Kérdezd meg a gyerek orvost vagy azt akibe megbízol,és az alapján döntsél:-)

2011. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

ha amugy is ekcemas, minek akarsz adni neki. amugy az allergia egy immunrendszeri zavar, az ekcema a megnyilvanulasi formaja...

egy allergologus anyuka

2011. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem fogok neked orvosi könyvet bescannelni, hogy bizonyítsam, hogy kisütHETI az immunrendszerét. Kérdezz utána a gyerekorvosnál.

És nyilván nem méreg, de egy kisbaba bélrendszere még nem elég fejlett ahhoz, hogy bizonyos káros anyagokat kiszűrjön, amiket kb 1-1,5 éves korban már ki tud szűrni.

És vedd bele a dologba, hogy a mostani tej nem ugyanaz a tej amit az anyukák 20 évvel ezelőtt bátran -higítva- adhatták a babáknak.

Ekcéma pedig sok minden mástól is kialakulhat, nem csak a tejtől, de attól még az idő előtt adott tejtől is kialakulhat. az nem érv, hogy 2 hónaposan is ekcémás volt pedig nem ivott tejet.

Egyébként pl a glutén sem méreg mégis idő előtt adva nem biztos, hogy észre lehet venni ha a gyerek érzékeny rá, viszont visszafordíthatatlan szellemi károsodást okoz.

2011. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nézd de ettől én még hihetem ezt, hogy egyébként is kisült volna az immunrendszere, és egyébként is ekcémás lett volna. Mert orvosi szakkönyv ide-oda, én úgy gondolom egészséges gyereknek sem az idő előtt adott glutén nem árt, sem a két hónaposan adott feles tej. Illetve ha gluténérzékeny valaki, akkor is az lesz, ha 4 évesen kap először glutént illetve ekcémás lesz akkor is, ha 3 éves kora után kap tejet sőt szerintem akkor is, ha soha nem iszik tehéntejet.

Ez inkább olyannak tűnik, beteg lesz a gyerek, gyógyítani nem tudják, megmagyarázni az okokat nem tudják. Így ráfognak valamit. És ezt támasztja alá az is, eddig csak 1 éves kor alatt nem volt ajánlott a tehéntej, most már látszik, hogy a gyerekek ugyanúgy megbetegszenek, mint korábban, hát kellett valami magyarázat, mert gondolom sok anyuka kérdezte, de hát nem is kapott tehéntejet a gyerekem 1 éves kor előtt és mi volt a válasz vállvonás, de kapott másfél előtt. És most már feszegetik a kettőt, hármat is. Ja és már olvastam azt is, hogy mert anyuka evett-ivott a terhesség alatt meg a szoptatás alatt.


Nincs régen, ott álltam az orvos előtt, miért kapott gyógyíthatatlan autoimmun betegséget a gyerekem, kezdték: tehéntej egy éves kor előtt- mondtam, nem nyert, nem kapott

rövid ideig tartó szoptatás- nem nyert, mert 5 és fél hónapos koráig kizárólag szoptattam és utána 17 hónapos koráig, persze lehet, hogy rövid idő volt, de szerintem nem

cukros üdítők: mondtam nem nyert ez sem, mert nem ivott soha életében, vizen kívül semmit

édesség: nem szereti az édességet

Na és itt körbe is értünk. Én meg levontam a következtetést, ennyit az orvosokról. persze aztán elismerte. mert a kicsinek nézik a genetikát, hogy számíthatunk e nála rá és azt mondta a doki, ha igen, akkor ha megfeszülök sem tudom megakadályozni. Ha meg nem, akkor bármit csinál úgysem lesz semmi baja. Ennyit erről. Parasztvakítás az egész illetve arra jó, hogy a szülőben lelkiismeret furdalást ébresszenek, ha beüt a krach. hiszen biztos ő rontott el valamit. És amíg a saját gondolataival van elfoglalva, sem kérdezi a dokit, na most mi van?

2011. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi az a kisült immunrenszer? :D Ritka orvosi szakkifejezés?
2011. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A ma 12:00-es válaszoló de jó megfogalmazta.Ugyan eza véleményem!!!Felpontoztalak!
2011. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!