Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mikortól adhatok a...

Most akkor mikortól adhatok a babának tehéntejet?

Figyelt kérdés
eddig tápszert kapott, 13 hónapos! Viszont rámegy a gatyám is! allergiás megbetegedés nincs a családban, nála sincs semmi nyoma! de ezer orvosi véleményt és cikket lehet olvasni és mindegyik mást ír! legyek okos! :)
2009. okt. 20. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Mar nyugodtan adhatod neki.

En 6 hosan kezdtem el, de mivel 9kg nyomott, a dokibacsi lebeszelt rolla. Azt mondta varjak meg 2 honapot.

Hat varok. De mar igy is csak reggel es este kap tapszert. Napkozben eszegetunk, sok sok zoldseget egy keves tejpep.

2009. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Én ugy tudom,hogy 3éves kor alatt nem lehet nekik tehéntejet,mert allergizál.9honapos baba anyukája
2009. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tej és természetes étel ellenességet a tápszergyárak "tudósai" találták ki.Csak a rednszerváltás óta van ez a divat.Én egy kisvárosban lakok,ahol az emberek legtöbbje vagy minimálbérből él,vagy ha kicsit többet keres,az egyfőre jutó jövedelem akkor sem haladja meg 30-40.000.- Ft-ot.Kénytelenek minden fillért beosztani.A tápszereket és a többi pótlékot nem is tudnák megvenni.Alig van család,aki nem a régi módszerek szerint eteti a babáját.Tehát már az első perctől ad neki tejet stb.Ennek ellenére nagyon kevés az allergiás gyerek,az is inkább a tápszeresdek közül kerül ki.( Egy gyermekorvos ismerősöm tapasztalata.)

Nemrégen olvastam a neten egy tanulmányt a tejallergiával kapcsolatban.A szerző szerint az lesz tejallergiás:

akinek a családjában is van tejallergia,

aki genetikai hibával született,aki későn kap tejtermékeket.

Generációk nőttek fel tejen,és ezelőtt mégcsak nem is hallottunk ételallergiáról.

Hogy mennyire lehet hinni a "tudósoknak",sokáig azt állították,hogy egy baba nem kaphat gluténtartalmú ételeket.Ma már - a nyugati országok tapasztalatai alapján. elismerik, hogy már 4-5 hónapos korban be kell vezetni a lisztes ételeket,.

Vagy sokáig hirdették,hogy az olaj sokkal egészségesebb,mint a zsír.Mára viszont megállapították,hogy az olaj rákkeltő.

Sokkal okosabb,ha nem hallgatunk az ilyen-olyan "kutatási" eredményekre,hanem a józan eszünket követjük.Megkérdezhetjük pl. az ismerőseinket,akiknek beteg a gyereke,hogy mit kapott csecsemőként?Ha elég sokat megkérdezünk,akkor tapasztalatok alapján tudunk dönteni.

2009. okt. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazából 1 éves kórtól nincs tiltott étel és ital.Nem egésszen van így mert a diót,mogyorót,mézet jobb másfél évessen elkezdeni.A tehéntej adható 1 éves kortól.


Unokatesóm kislány másfél éves koráig anyatejes volt és két évessen lett tejcukor alergiája.


Szerintem nyugodtan adhatod neki.

24hós anyuka

24 hetes km

2009. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kedves 17:00-ás válaszoló mintha a szívemből szólt volna.
2009. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 20. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

példa:


Humana Baby fit 1-es banán ízű tápszer

2200 forint 900 gramm

egy kiskanál tápszer 4,3 gramm

a 900 gramm = 209,3 kiskanál tápszer

3 mérőkanálból lesz 1 dl tápszer, ezek alapján 30 mérőkanál 1 liter.

a 209,3 kiskanál tápszer 7 liter folyadék előállítására elegendő ezek alapján.

1 liter tápszer ezek alapján 314 forint.


ha belépsz egy egészségpénztárba (akár mint magánszemély), a tápszer árának a 30%-át visszakapod adózáskor a pénztári számládra, azaz

literenként 94,2 forintot spórolsz meg vele.


Így egy liter tápszer 314-94 forintra, azaz 220 forintra jön ki.


Így már nem is annyira piszokdrága, ugye. Mennyi most egy liter tej? 150-200 forint? Tényleg spóroljak meg literenként 20 forintot? Nemár.


Ettől függetlenül egy éves kora után meg fogom próbálni bevezetni a tehéntejet, de nem fogom erőltetni, inkább várok másfél éves koráig. 20 forintokon nem fogok viccelni.

2009. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem semmi....akinek van energiája így kiszámolni a 20 ft árkülönbséget..csak egyszerre sok kifizetni a tápszert...de a tejből a család többi tagja is iszik....
2009. okt. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22:00-ás vagyok. attól még magatoknak vehetsz tejet, csak a baba adagjával kevesebbet. :) le is lettem pontozva, gondolom valakinek fáj az igazság. hát, egyszerre kell megvenni, igen. de attól még te havonta kapsz pénzt. ;)
2009. okt. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!