Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem merem beszerelni a légzésf...

Nem merem beszerelni a légzésfigyelőt!? Igaza lehet a férjemnek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

7hetes a kisfiam, és mint minden anya, én is rettegek, nehogy baj legyen.Vettünk légzésfigyelőt, de eddig nem tettük be a kiságyba, mert a pici elég ritkán alszik a kiságyba.

Viszont férjem nagyon ellenzi a légzésfigyelő használatát, mondván:a kislányunk is felnőtt análkül, a pici fiúnak sem kell. Ráadásul ha véletlenül beriasztana, csak idegesítenénk magunkat...Igaza lehet?

Már ha ránézek a légzésfigyelő dobozára frászt kapok. Úgy érzem a férjem belémsulykolta, h ettől a szerkezettől nem megnyugodni, hanem idegeskedni lehet.

Segítsetek!


2009. okt. 20. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd, ha már ott van nálad a légzésfigyelő, akkor használd. Nagyon kicsi az esély a bölcsőhalálra, de ha becsukjuk a szemünket, akkor is létezik a dolog. Saját magatokat nyugtatjátok meg, ha berakjátok alá. Ha a megvételén gondolkodnátok, akkor lehet azt mondanám, hogy hagyjátok a csudába, de az a légzésfigyelő az megvan nektek. Lehet, hogy okoz némi kellemetlenséget, de életet menthet. Én is utálom becsatolni a biztonsági övet a kocsiban, mert semmi szükség rá, a párom remekül vezet, mégis bekapcsolom, ha már ott van. Hülye példa volt, de remélem, hogy érted.
2009. okt. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezzel nem értek egyet.Mi a lányom születése óta,13 hónapja használjuk és eddig 2szer riasztott be,akkor is azért mert lemászott az érzékelőről.

A légzésfigyelőnek (ha jól van beállitva)nem az a funkciója hogy mindig sipoljon hanem csak akkor ha baj van.

Én nem csalódtam benne, és ha már nektek van akkor megérné használni.

Bár ha a gyerek nem használja a kiságyat akkor felesleges hol alszik?veletek a nagyágyban?

2009. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én vettem légzésfigyelőt,és nagyon nyugodt voltam tőle.sose riasztott feleslegesen,egyszer jelzett csak simán kis pittyegéssel,bementem és tényleg nagyon ritkán vett levegőt,olyan mélyen aludt,megráztam kicsit,máris sűrűbben vette a levegőt és a pittyegés is elállt.én mellette vagyok.majd jönnek au ugysem tudsz mit tenni ha beriaszt válaszok.de igen.van,hogy elég már a riasztás hangja is,hogy újra lebegőt vegyen,és az se mindegy mennyi idő múlva veszem észre,hogy nem lélegzik a babám.ha 2 óra múlva,segíteni már nem lehet,de ha a figyelőnek köszönhetően,azonnal,akkor a gyors segítséghívás,és akár a telefonon keresztüli segítségnyújtás is életet menthet.de ezt nektek kell eldönteni.
2009. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Engem nagyon megnyugtat, hogy van légzésfigyelőnk. Egyszer volt olyan, hogy a kisfiam este többször hányt. Le sem mertem volna feküdni, egész éjjel virrasztottam volna, ha nincs. Ez nyaralás alatt volt, mi még oda is visszük.

Szerintem ha megvettétek szereljétek be. Ha jól van beállítva nem lesz téves riasztás.

És igen mi is felnőttünk légzésfigyelő nélkül, de mondja ezt egy olyan szülőnek, aki elveszítette a gyermekét.

A bölcsőhalál egy létező jelenség, kicsi a valószínűsége, de én nem kockáztatnék.

2009. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Háát szerintem a férjed elég felelőtlen és túlságosan félválról veszi a dolgokat. Mint általában a pasik. De nálatok az van amit ő mond? Ez nekem fura. Igaz én első babás vagyok de anyai ösztönöm nekem és csak nekem van. Tehát én arra hagyatkozom a kezdetektől. Nekünk is van és volt is légzésfigyelős bébiőrünk és a bébiőr részét a mai napig használjuk mert így vagyunk nyugodtak. De a légzésfigyelőt is csak két hónapja kapcsoltuk ki pedig a lányunk már 18 hónapos.

Pár alkalommal riasztott be amikor a lapokat nem kellőképpen helyeztük el a matrac alatt és a kislányunk az ágy szélére húzódott álmában. De én azt mondom jobb félni mint megilyedni. Nem olyan borzalmas a hangja hogy frászt kapjon az ember, bár én éberalvó vagyok. Viszont riasztott a bébiőr akkor is amikor a kislányunk olyan mélyen aludt, hogy elfelejtett levegőt venni. Odamentem megráztam. Ő vett levegőt én peidig megnyugodtam és nyugodtan aludtam tovább.

És ha már megvettétek akkor használjátok is ki. Vagy nem értem akkor minek vettetek ha most meg ott áll. Talán dísznek?

Anya vagy állj a sarkadra nehogy már a férjed diktálja az iramot.......

2009. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Azért ne ess neki a férjednek, mint ahogy az utolsó válaszoló tanácsolta. Ha megvan használjátok, de szerintem ez a téma is túl van lihegve. Szerintem ha nincs a kisbaba a veszélyeztetett csoportba, légzésfigyelő nélkül is felnő. Azért az érdekelne, hogy aki használja, ne adj isten, ha riaszt a készülék, és tényleg nagy a baj, újra tudná éleszteni a csöppséget?
2009. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

A válaszaitok egyöntetűen azt sugallják, h használjam a légzésfigyelőt.

A pici fiam este 9kor alszik el, akkor hajnal 1-ig alszik az ágyikójában. Utána oda teszem magam mellé, mert máshol fölébred. Most ezt a korszakot éljük, de még picicke, folyton változik, és amint lehet a kiságyában fog aludni mindig. Napközben rengeteget rohangálok, mert az ovis kislányomat viszam hozom, szakkörök, nyeltanulás...stb, úgyh sokat alszik inkább a hordozóban a pici.Itthon meg a nappaliban van egy másik kiságya, ahová le szoktam tenni. Tulajdonképpen az egy állítható kisjáróka.

Tehát akkor azt javasoljátok, h ennek ellenére is rakjam a kiságyába a légzésfigyelőt? Mert nem szeretném egy nap 5 helyre átpakolni.


Utolsó válaszolónak. Igen. Sokmindenben a férjemre hallgatok. Anyai ösztönöm csak nekem van, de ami tény az tény. A kislányom születésekor még nem volt ennyire elterjedt dolog a légzésfigyelő. Eszünkbe se jutott venni ilyesmit. Most meg...

Használtan vettük át egy ismerőstől, és a férjem már akkor is ellenezte. Persze jogos h ha már megvettük használjuk, de mégis parázok. Ettől függetlenül meggyőztetek.

További szép napot!

2009. okt. 20. 10:30
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:10.07-es-nek.

(és nem én pontoztalak le!, de ennek ellenére egyetértek a lepontozással.Ugyanis nem a férjem "szapulása" volt a téma.)

2009. okt. 20. 10:33
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
kezdődik,én mondtam,hogy jönnek majd a mit tudnál csinálni kérdések,melyek elég buta kérdések.kedves utolsó.igen,tudnám mit kell csinálni,a légzésfigyelő nem életmentő készülék,hanem egy jelző berendezés.és amint jelez,már tudod,hogy baj van,én tudom mit kell csinálni,de segítséget bárki tud kérni,és nem mindegy,hogy 1 óra múlva teszi meg,vagy rögtön.
2009. okt. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Én nem a férjedet szapultam csak primitív gondolkodásra vall amit írtál róla. Te véleményt kértél én leírtam a véleményemet. A férjed úgy került a témába, hogy rá hivatkoztál a légzésfigyelő nem használatát illetően.

És igen én tudom mit kell tenni ha baj van, mert jártam tanfolyamra. Ha nem tudja a szülő, hogy mi a teendő vészhelyzetben akkor színte felesleges is a légzésfigyelő. A fiú gyermekek pedig a szakirodalom szerint veszélyeztetettebbek a bölcsőhalállal kapcsolatban bár ez azért szerintem vitatható....

A lényeg tégy belátásod szerint a párodról akkor sem változott a véleményem. És most jöhet az újabb lepontozás. Amúgy nem vagyok pontvadász. Szép napot nektek.

2009. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!