Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hós babám nem akar már...

8hós babám nem akar már szopizni és a tápszer sem kell neki. így nincs meg az 5-8 deci tejcsi! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem akar szopizni és ennek köszönhetően már tejcsim sincs. Egyik tápszer sem jön be neki. Így nincs meg a napi 5-8 deci tejcsi. A másik nagy problémám, hogy összességében nem akar inni. Se gyümölcslé, se tea, se víz. Így nagyon kevés a bevitt folyadék. A cumisüveget nem szereti, a pohárból még csak piciket kortyolgat, a tanuló pohár is nehezen megy. Mit tegyek?
2009. okt. 19. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem próbáld kiskanálból kínálni neki a folyadékot aztán ha már megszokta az ízt akkor próbád cumisüvegből vagy csőrös pohárból. Remélem beválik nekünk sikerült így.

9 hós kisfiú anyukája

2009. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a kubut imádja csak. Vízzel hígitom.
2009. okt. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem a tej a lényeg hanem a tejalapú étkezés. Már adhatsz neki joghurtot, túrót, tejpépet, ha 6dl-re valót megeszik ezekből az jó egy napra. Nekem is 8hónapos korában ment el a tejem, sztrájkolt az orvos szerint, mindíg csak keveset evett és emiatt nem maradt tejem, ráadásul megjött a mensim is és az is rátett még egy lapáttal. Nekem sikerült estére beiktatnom a tápszert, 5-6félét kipróbáltunk, mire a milupa jó éjszakát tápszere bejött. Azóta azt kapja vacsira. Nehezen fogadta el, de sikerült. A folyadékkal is hadilábon állt, max fél decit ivott meg, aztán elkezdtem "kifárasztani", nevettettem, dobáltam hogy sikongasson stb...és láss csodát ivott a teából amit csináltam, egyszerre egy decit. Azóta reggel megcsinálok 2dl-re valót, általában félóránként kínálgatom, iszik egy két kortyot, de a sok kicsi korty miatt délután 6körül már nincs benne semmi. Tegnapelőtt azt vettem észre, hogy a habtapin maradt a varázsitatója(avent), odamászott, hanyattdobta magát és ivott belőle. Meglepődtem, de nagyon örültem neki. Ma is ugyanezt csinálta. Sokszor hagytam játszani az üveggel, hogy rájöjjön mire való, hogyan kell belőle inni. Most már nem játszik vele, szépen iszik belőle.
2009. okt. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is csak azt tudnám tanácsolni,hogy nagyon gyakran kínáld. Amelyikből Neked kényelmesebb lenne,ha inna. Pl. vagy a cumi vagy a tanulópohárból. Nekem még kisebb volt a kislányom amikor elapadt a tejem egyik napról a másikra,és ordított napokig semmi nem kellett neki.... Szörnyü volt. Félálomban még csak-csak sikerült beléerőszakolni vmit,de másként nem. Aztán a sok sok kínálgatás és több liter mindenféle tápszer kiöntögetése után egyszer csak rákattant az egyikre. (dm-es bio tápszer)

Drukkolok,hogy összejöjjön!! Kitartás!!

2009. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt és pont ennyi idősen. Végül az ízesített tápszert elfogadta, de keverheted gyümölcslével is.

Tejpépben is van tápszer az is tej alapú étkezésnek számít, bár ez sajnos a folyadék részét nem oldja meg :(

Enyém sem akart sem szopizni, se tápszer és alig ivott, de kb 2-3 hét alatt rendeződött a dolog, csak ezzel tudlak vígasztalni!

2009. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!