Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 14 hónapos babám már nem...

14 hónapos babám már nem annyira akar szopizni, ilyenkor mit tegyek? Kell a tápszer?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre hogy lassan kezd leszokni a ciciről, van még tejem, hogy már nem annyit szopizik és már nem is annyira igényli. Ilyenkor mi van, kell e tápszert adnom?

Eszi már a szilárd ételeket, leveseket, főzelékeket, tésztát.

Éjszaka viszont szinte csak teát iszik, épphogy ízesített víz. Tanácstalan vagyok.

Ha tápszert kell adnom, meddig kell, vagy már nincs rá szüksége?


2010. aug. 27. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Az anyatejre sincs már szüksége, tápszerre pedig egyáltalán nem. Adj nelki tejet,tejtermékeket,az elég neki.
2010. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Saját tapasztalataim alapján /3 gyerekkel/ bátran állíthatom, hogy a baba egy idő saját maga "szoktatja" le magát a szopásról. Akkor már annyira fejlett, hogy kalóriadúsabb ételek kellenek neki, és ez így van rendjén!
2010. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények, a védőnők általában azt ajánlják hogy 18 hónapos korukig tápszert kapjanak. Hát én nem adtam. 13 hónapos korában hagytuk abba a szopit, utána tejpépet kapott,mert a tejet nem fogadta el. Eltelt pár hónap úgy,hogy a joghurt, tejpép és sajt jelentette a tej alapú étkezést, majd egyszercsak elfogadta a babatejet, pár hónap múlva meg a sima tejet,most házitejet iszik, és imádja. Reggel és este megiszik 3-3 dl-t, 18 hónapos.

Sztem próbáld meg vagy a babatejet vagy a sima tejet, felesleges tápszerezni.

2010. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tápszer? Ez hogy jutott eszedbe? 14 hónapos kisgyereknek tejet szoktak adni, mi is ekkor kezdtük el.

Vagy tejallergiátiok van?

2010. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

természetesen kell a tápszer, vagy babaital vagy ilyesmi!!!!

tejalapú folyadékra szüksége van, de az ne a tehéntej legyen(rendszeresen meg főleg ne)

2010. aug. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!