Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6,5 hónapos a babám. Eddig...

6,5 hónapos a babám. Eddig szopizott rnedesen, de már éjjel felkel többször. Így gondolom, hogy már nem lakik jól. Ilyenkor már tápszer kellene? Melyiket ajánlanátok? És már a 2est simán adhatom neki?

Figyelt kérdés

Ja, ebédre főzeléket kap, délelőtt gyümit, délután meg tejpépet.

De szopizni már csak max. 5-6percet, előttem meg jó 20at intenzíven.

És talán közrejátszik az is, h. megjött először szülés óta...


2009. szept. 25. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányom is felkel éjjel, szintén 6,5 hójapos.

Ő csak 1x eszik napközben gyümölcsöt, a többi anyatej..

Nekem mátr háromszor megolt, a kiscsaj semmit nem vett érszre.

Szerintem nem azért kel fel, mert éhes, de ha felkel, akkor már eszik.

Amúgfy nappal és éjjel is elég nyugtatlanul alszik, lehet, jöna foga?

Amúgy többször próbáltam, hogy adok neki este fagyasztott tejet, de vagy csa alig evett belőle, vagy egyéltalán nem kellett neki.

Tegnap is maradt a déli kajából anyatej, de nem nagyon ette.

Én biztos, hogy nem fogok neki tápszert adni.

2009. szept. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha rendesen hízik, akkor nem kevés az anyatej. Ilyen korban meg már hamar végeznek a szopival. Az én lányom is felkel egy hónapja éjjel, van hogy többször is. Pedig 5 hetes kora óta átaludta az éjszakát. Először mert álmában hasrafordult és nem tudott még fészkelődni, majd a foga miatt, most egy kicsit náthás. 5,5 hónapos.

Szerintem nálatok is ilyesmi probléma lehet.

Tápszer ügyben nem tudok segíteni.

2009. szept. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy beindoult a fogzás? Velünk ez történt. Nem éhes volt (de azért elfogadta), nem nyálzott, hasmenése se volt, csak felriadt éjjelente és egyik reggelre kibújt egy fogacskája. Ha ha tejpépet teszed estére egy pici tejjel, délután meg tejet kap és úgy is felébred, akkor nem éhség, mert a tejpép laktató.

Mi (már alig volt tejem) jóéjt tápszert adtunk este neki (Milupa), de ugyanúgy ébredt éjjel, és akkor is elfogadott belőle egy adagot, de még szorulása is lett. Szóval derítsd ki, éhes-e ilyenkor! Mi, anyák hajlamosak vagyunk erre gondolni.

2009. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Úgy néz ki ténlyeg jöhet a foga, eléggé rágcsál mindent és picit néha ahasa is megy.

Viszont éhes is, így esténként tápszert adok neki pótlásként, mert nem hajlandó szopizni már...

Reggelente pedig a fagyasztóban lévő tejcsiből kap.

2009. szept. 28. 07:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!