Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kell változtatni még a...

Nem kell változtatni még a dolgokon?

Figyelt kérdés
Kislányom 8hónapos, és így néz ki egy napunk. Reggel fél7kor kel, utána megiszik 230tápszert, majd 9-fél10körül egy kis gyümölcsöt adok és utána alszik 1-1,5órát, de ha nagyon álmos akkor elmarad a gyümölcs. Következő a déli főzelék, van amikor fél1re tolódik. Ismét alvás jön fél3körül, megint 1-1,5óra. Tejpépet kap fél5-5körül, majd ha sétálni megyünk alszik 20percet a babakocsiban, különben nem húzza ki 8ig. fél8kor fürdés, 8-8.15kor jó éjt tápszer 230ml. Rendszerint bealszik cumizás közben, egy picit ringatom miközben a vállamon van a feje, és büfizik egyet, majd berakom a kiságyba és alszik. A kérdésem az lenne, hogy a kaja jó-e így? Az esti procedúrán nem-e kell változtatni? Ja és akinek ennyi idős a babája miket és mennyit eszik már? Lányom rossz evő, és válogatos. Szopizott 7,5hónapos koráig, 6hónapos kora óta hozzátáplálom,a gyümölcsöket nagyon szereti, a zöldségeket viszont nem nagyon. Max 120 amit megeszik belőlük, a gyümölcsből,tejpépből viszont 200körül.
2009. okt. 19. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, a fiam 8 hónapos, és szinte ugyanígy néz ki a napunk, ugyanakkor kel, ugyanakkor alszik, és ugyanakkor fürdik :-)

A 230 ml tápszert egyszerre lehúzza? Az enyém 150-160 ml-nél többet nem hajlandó fogyasztani, de gondolom nem baj, mert úgyis adok neki tejpépet.

Én szoktam neki adni túrót, natúr joghurtot is, sőt azt mondta a védőnő, hogy sajtot is kapjon.

2009. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. Az én lányom 11 hónapos, 200-nál több tápszert még sosem evett meg, pedig nem kicsi, 11 kiló. Olyan 120-180 között szokott enni. Gyümölcs főzelék 160-200 gr között.
2009. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, a tápszert egyszerre megeszi. Szopizni is sokat szopizott amíg volt tejem. Az este nálatok hogyan zajlik? Csak azért érdekelne, mert ismerősöméknél baj volt hogy a cumisüvegen aludt el, és egy évesen is úgy akart elaludni. Ők azóta nekiadják az üveget és a kiságyban megissza az esti tápszert és bealszik. Utána osonnak be hozzá és veszik el az üres üveget. Ezt szeretném valahogy elkerülni és módosítani idővel az esti dolgokat.
2009. okt. 19. 09:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a kiságyában sosem adok neki semmit, csak a konyhában. Este fürdés után leülök a székre, ölembe veszem, és csőrös pohárból megissza a már említett 150 ml-t. Ettől úgy bebódul, hogy útban a szobája felé, már félig alszik. Mire berakom az ágyába, és rácipzározom a hálózsákot, már durmol.
2009. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nálunk a kezemben eszi meg a tápszer nagy részét. Úgy rakom be a kiságyba, hogy még egy pici van az üvegben, kiszippantja (kb. egy perc), és már alszik is. Nekem egyelőre megfelel ez az altatási módszer, mert rendkívül rövid és barátságos... mégha később meg is bánom, bár nem hiszem, hiszen a gyerekek sűrűn változnak, ki tudja, hogy lesz és mi lesz mondjuk másfél évesen?
2009. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor még marad így, aztán meglátjuk hogyan alakul.. :o))
2009. okt. 20. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!