Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik 6 hónapos korban kezdték...

Akik 6 hónapos korban kezdték el a hozzátáplálást ( csak anyatejes babák), hogyan kezdték el?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig kóstoltatok egyfélét, mivel kezdtétek, mi volt a sorrend,mikkorra váltottatok ki egy étkezést?Mindem infó érdekel, nagyon kezdő vagyok!Köszi
2009. okt. 17. 19:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nálunk vicces volt, mert eltökéltem, hogy hat hónapos koráig kizárólag anyatej. Hála Istennek a mennyiséggel nem is volt gond. Aztán öt és fél hónapos volt a lányom, amikor úgy éreztem, hogy szabályosan kinézi a számból a banánt, amit tél lévén gyakran ettem. Egyszer csak gondoltam egyet, a kisujjamra rátettem egy kis darabot(puhább banánt, szinte bekentem csak vele), és ő majd leharapta az ujjam, teljesen extázisba jött. Másnap egy gyűszűnyit adtam neki, harmadnap egy tojástartónyit, aztán egy fél banánt (mindig villával szétnyomkodva) stb... Nekem inkább visszatartani kellett, mert szeretett enni kezdettől fogva. Mindig szopi után adtam a dolgokat, kivétel volt az ebéd, az első étkezés, amit kiváltottam, mert szerettük, ha a család együtt ült asztalhoz, neki meg tetszett nagyon, amit mi ettünk, így hamar kapott a kezébe levesben főtt zöldséget, majd krumplit, amit már fogak nélkül majszolt. (10,5 hónaposan nőtt ki az első foga) 19 hónapos koráig szopizott, utána nem kért többet. (Igaz, útban volt a kis tesó, és olyankor állítólag megváltozik az íze...) Az elején én is ugyanúgy bizonytalankodtam, mint Te, hogy akkor mikor mit egyen, de aztán olyan természetesen ment minden a maga útján. Egyszer csak észreveszed, hogy kanállal, villával eszi, amit ti... :o)
2009. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!