Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik 6 hónapos korban kezdték...

Akik 6 hónapos korban kezdték el a hozzátáplálást ( csak anyatejes babák), hogyan kezdték el?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig kóstoltatok egyfélét, mivel kezdtétek, mi volt a sorrend,mikkorra váltottatok ki egy étkezést?Mindem infó érdekel, nagyon kezdő vagyok!Köszi
2009. okt. 17. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Most sok infód van, bizonytalan vagy, de hidd el, ha nekiállsz, menni fog, és minden megy a maga útján.

Én is 6 hósan kezdtem, addig csak anyatejes lányomnál. Először egyik nap 2 kanál almalével. Majd másnap 2X2 kanál almalé, majd következő nap 2 kanál almapüré, másnap megint 2 kanál almapüré, majd egyre több, amennyit elfogadott. De kb 4-5 nap alatt már megevett egy egész kis almát. Aztán jött a banán, barack, majd a zöldségek, répa, sóska, saláta... én nem kóstoltattam-az első almát kivéve, egészben adtam egy adag új ételt, és annyit evett, amennyi jó lesett neki.

Az első étkezés az ebéd volt, amit kiváltottam, elég hamar, nem kellettek hozzá hónapok...

2009. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én először gyümölcslevekkel kezdtem. 5 és fél hónaposan. Baracklé, almalé. Utána gyümölcspépek. Almapép, barackpép. Ez után kb. 2 hét múlva, akkor töltötte a hat hónapot, már kapott sárgarépát, krumplit, sütőtököt. Vettem neki olyan bébiételeket amikben ezek vannak. Négy nap múlva tölti a hét hónapot és pár napja kap húst is. Én egy ízt csak egyszer kóstoltattam vele. Mostanra váltottuk ki a déli étkezést főzelékkel. Holnaptól szeretném ha délelőtt gyümölcsöt kapna. Amúgy még szopizik a délit kivéve.
2009. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyümölcslével kezdtem,de nem ízlett neki,aztán pépet adtam,de nem egy -két kanállal az már jobban bejött neki.Mindig úgy csinálom, hogy 2 napig kap ugyanazt,hogy ha allergizál akkor tudjam mitől.Én mindig annyit adok neki amennyit kér.Csak a 10 órait váltottuk ki.
2009. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi,nagyon rendesek vagytok,hogy leírtátok!Várok még válaszokat!
2009. okt. 17. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Én főzivel kezdtem, mivel azért kell 6 hónaposan hozzátáplálni, mert nem elég a tej neki. Szóval én kezdtem répával, 2-3 kanál, ha semmi gond köv. nap 10-12 kanál, mindig növelve. 4-5 nap után kevertem hozzá burgonyát is, azt is fokozatosan növelve (persze ha nincs tőle baja). Ha nem fáj a hasa 4-5 naponta lehet új félét bevezetni fokozatosan. Nekem 2-3 hét múlva az ebéd már csak főzi volt. Utána elkezdtem bevezetni a 10órait gyümivel, az előző elv alapján. 7 hónaposan tettem bele husit (attól nagyon fini) és dlenként egy kávéskanál olajat vagy margarint. Ha a 10órait kiváltottad utána jöhet az uzsi is. A reggeli megmaradt tej, vacsira be kellett vezetnem a tejdarát, mert éjjel többször megéhezett. Remélem segítettem.
2009. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előzővagyok, a husit és az olajat a főzibe tettem :)))
2009. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, segítettél!
2009. okt. 17. 21:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Almával kezdtük, mert napi 3-4 kaki volt.

Először a reggeli/tízórai szopi UTÁN 2-3 kanál. Én lereszeltem az almát (almareszelőn) és első nap a hígabb részéből adtam, aztán egész héten már kapta, ahogy a lereszeltem, amennyit akart (ez általában a türelmétől függött, mert tetszett neki)

Ma reggel barackot kapott. Még amikor a szezonja volt, lereszeltem és mélyhűtöttem. Ma elsőre egy jégkockányit kapott. És délután almát kap.

Szopi így egy hét múltával természetesen még változatlan:))))

2009. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6 hónapig csak szopizott a babám. Mi úgy kezdtük a hozzátápit, hogy szopi előtt kóstoltattunk, hogy mielőbb kiváltsuk a szopikat. Persze így se lettünk túl gyorsak, kb 2 hónap volt, mire elhagytunk egy szopit.

Most 10,5 hónapos, kb 1,5 hónapja állt be arra a babám, hogy 5-ször eszik naponta, ebből 2 rendes kaja, többi tápszer (10hónapos koráig szoptattam).

Először almát adtam neki, annyit amennyit ő elfogadott, ez volt kb 4 kanál. Aztán banánt, körtét, barackot.

Én is féltem a hozzátápitól, de nem vészes, ne izgulj! Csak etesd a babádat, majd ő tudja :)

2009. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
megijesztettek egy kicsit a vàlaszok, mert az én alig hat hos fiacskàmmal nem tudtam fokozatos lenni-szinte à a harmadik alkalomal befalta az egész almapurét!!ha abbahagytam, kiabàlt.. ez lehet baj?
2009. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!